MARS Online Severlere Kötü Haber, Oyun Kapandı!

mars-online-kapandi-neden

Bundan 3 sene önce, Gametolia isimli firmanın yoğun çalışmaları sonrasında Ülkemizdeki oyun severlerin huzuruna çıkan, milyonlarca kişiye hitap eden MARS Online, ani bir kararla oyunun kapatıldığını duyurdu.

Yetkililerden oyunun kapatılması ile ilginç açıklamalar geldi. Gerekçe olarak, oyunun Çin’deki geliştirme firması olan Yingpei, yeteri kadar destek vermemesi, yayıncı firma ile karşılaşılan kötü durumlar, MARS oyunun kapatılmasına zemin hazırladı. Bu durum yapımcıları ne derece etkiledi bilemem ama oyuncular gerçekten çok yakındılar. Bunda da haksız değiller, düşünün o kadar sene emek verilmiş, sonra firmaların aralarındaki anlaşmazlık nedeni ile oyun kapanıyor ve sizin bütün emekleriniz boşa gitmeye başlıyor. Sırf bu gibi sebepler yüzünden birçok kişi oyunun yeni anlaşmalar yapıldıktan sonra tekrar aktif olacağı söyleniyor, belki de oyunda çok iyi yerlerde olan kişilerin temennisidir, tam olarak bilemiyoruz.

MARS online yapımcıları tarafından yapılan açıklama metninin detaylı haline bir göz atalım. Oyunda bir ara AİM hilesi çıkmıştı, bu sorunun çözülmesi için çok uzun süre uğraşıldı ama Çinli şirketin gerekli desteği yapmamasından dolayı hiçbir çözüm üretilemedi ve oyunun kalitesi düşmeye başladı. Bu durumdan ötürü 3 senedir devam eden Türkiye’deki yayınımıza devam edemeyeceğiz açıklaması geldi.

Gametolia MARS Online’ın kapanmasından sonra herhangi bir açıklama yapmadı, bakalım kısa zamanda yeni bir oyun gelecek mi, yoksa sorunlar çözüldükten sonra tekrar MARS online aktif olacak mı?

2 comments

  1. salaklar aim hilesini çıkarmasaydı bu oyun şu an çok yüksek seviyelerde olacaktı.Türkiyenin gururu oyun gibiydi..

  2. yerini hiç bir oyun alamadı şu zamana kadar hala adam akıllı bunun gibi oynadığım bi oyun yok.. özlüyoruz be reis :(

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir