MapleStory 2 Geniş İlk Bakış

MapleStory 2’nin görsellerini ilk defa incelediğimizde, MineCraft benzeri bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Nexon tarafından geliştirilen MapleStory 2’nin kapalı betası 15 Ağustos’ta başladı. Kaçırdık diye üzülmeyin, çünkü bu kapalı beta (alpha test) önceden seçilmiş özel oyun testçileri (game tester) içindi. Alpha Test aslında oyunculara sunulmadan bir önceki beta gibidir.

Oyunun Hikayesi

Zaman, tamemen karakteriniz ile bağlantılı olan bir şey. Belli bir zaman döngüsü içinde PvE tadında bir mücadeleye yaşıyoruz. Empress Ereb vethe Sages adlı azılı düşmanlarımızın yenilmez gibi gözükeceği bu savaşta, diğer oyuncularla bir olup savaşa dahil olacağız.

Bazı Öne Çıkan Özellikler

  • HP

Öldüğünüz yerde, öldükten hemen sonra bir mezar taşı oluyor. Bu sizin revive(yeniden canlanma) şansınızın olduğu yer. Diğer oyunculardan biri gelir de sizin mezar taşınızı yok ederse, o zaman aynı yerden canlanıp, oyuna devam edebilirsiniz. Tabii ki bunun da bir süresi var. Kısa zaman içinde arkadaşlarınız size yardım etmeli yoksa can çekişerek Mediiiiiic! diye bağırmanız gerekebilir.

  • Stamina

Bunun dışında oyundaki dayanma gücünüz (stamina) tamamen karakterinizin hızlı gelişimine bağlı. Ancak bir sınırlandırma da söz konusu. Stamina puanlarınız 100’de sabitlenir. Yani maksimum seviye 100’dür. Bu seviye bir MMO oyunundaysa eğer, emin olun kolay ulaşılamazdır.

  • Oyun Hızı

Oyun hızımız da ilk olarak 100’de sabittir ancak oyunda tecrübe kazanarak bunu 150, yani %50 kadar arttırmamız da mümkün.

  • Atak Hızı
Varsayılan atak hızımız da 100’dür. Ancak yeni yetenekler elde ederek bunu da 2 katına, yani 200’e çıkarabiliriz. Bunun dışında ataklarımızı geliştirdiğimiz takdirde kritik vuruş (critical damage) yapma sıklığımız da bu oranda artacaktır.
Yetenekler (Skills)
Oyunda toplamda 3 yeteneğe ayrılmıştır. Bunlar; aktif, pasif ve aksiyon’dur. Ancak bunlar oyunda hemen elde edebileceğiniz türden yetenekler değildir. Puan (SP) toplayarak, zamanla bu özellikleri açabilirsiniz.
  • Araç-Gereçler (Items)
Oyunda her silahın 3 seviyesi vardır. Bunlar; normal, rare, elite’dir. Seviyeyi ne kadar elite’e getirmeye çalışırsanız, onları kullanırken zarar verme oranınız da bir o kadar artar. Bir nevi vuruş gücünüzü arttırmış olursunuz.
  • Burada da mı… Boss Fight!
Oyun tarihinin en azılı simgesi olan Boss Fight’lar! Bunlar burada da karşımıza çıkıyor maalesef ki. Boss Fight savaşları karakterimiz için kırılma noktası olacaktır. Her Boss Fight, bizi bir üst seviyeye taşır.
Bu kadar bilginin ardından tek ihtiyacınız olan da bir tanıtım videosu. O da hemen aşağıda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir