Mafia 3’ü Bilgisayarınız Kaldırıyor Mu?

Mafia 3'ü Bilgisayarınız Kaldırıyor Mu

Günümüzde oyun sektörünün nabzını yoklayan oyunlara baktığımızda ciddi bir sistem artışı gözlemleniyor. Artık belirli bir sistemin altında çalışmayan oyunlarla oyuncuların zora düştüğünü ise tahmin etmek zor değil. Keza oyun bilgisayarı olmayanlar için son derece sıkıntılı bir süreç söz konusu oluyor. Her ne kadar Mafia serisinin yeni oyununda bunu görmeyecek olsak bile her geçen gün bilgisayarlarımızı bir üst noktaya taşıma ihtiyacı hissediyoruz. Mafia 3 minimum sistem gereksinimleri birçok kullanıcının oyuna sorunsuz giriş yapabilmesi için yeterli seviyede olacak. Bu haberi sunan 2K Games bir anlamda oyun severleri mutlu etmeyi başardı.

Optimum sistem gereksinimlerinin de açıklandığı Mafia 3 çıkış tarihi olan 7 Ekim 2016 tarihinde bizlerle buluşacak. 5 aylık bir süreç olmasına karşın erkenden sistemlerin belirlenmiş olması yapılacak hazırlıklar içinde yerinde bir karar olmuş. Şaşkınlık içerisinde incelediğimiz Mafia 3 oyununa dair detaylar geldikçe sizleri bilgilendireceğiz.

Mafia 3 Sistem Gereksinimleri

Mafia 3 sistem gereksinimleri arasında makul bir orta seviye bilgisayarın bile oyuna giriş yapabileceğini görme fırsatı yakaladık. Genelde oyuncuların çok fazla merak ettiği detaylar arasında olan bu durum da bir yerde sorun yaratabiliyordu. Bunu yenebilmek adına 2K Games erken bir açıklamayla bunu yenmeyi amaçlamış. İlk satırdaki sistem özellikleri minimumu sembolize ederken ikinci satırı Mafia 3 optimum sistem gereksinimleri olarak sunuyoruz.

  • İşlemci

Intel Core 2 Duo E6850 3.0 GHz ya da AMD Athlon II X3 455

Intel Core i5-660 3.33 GHz ya da AMD Athlon X4 730

  • Bellek

4 GB Ram

8 GB Ram

  • Ekran Kartı

nVidia GeForce GTX 650 1 GB ya da AMD Radeon HD 6750

nVidia GeForce GTX 960 2 GB ya da AMD Radeon R9 280

  • Hard Disk

35 GB Boş Alan

  • Direct X

DirectX 11.0

  • İşletim Sistemi

Windows XP, Windows Vista (Service Pack 2), Windows 7

Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir