Mafia 3’te Lincoln Clay’ın Çevresindeki Karakterler

mafia 3

Mafia serisinin yeni oyunu olan Mafia 3 için gün saydığımız şu günlerde 2K Games boş durmuyor. Başladığı video serisine tam gaz devam eden geliştiriciler şimdiye kadar sundukları içeriği daha da zenginleştirmeye yemin etmişler gibi gözüküyor. Bir yandan da oyun çıkana kadar oyun hakkında birçok detay aşina olmamız sağlanıyor. Bu iyi bir şey olarak değerlendirilebilir. Hikâye bazında olsun, karakterler ve karakterlerin hayatımız üzerindeki etkileri yönünden olsun avantaj sağlıyor.

Lincoln Clay hakkında daha fazla bilgiye ulaştığımız geçtiğimiz ayda aynı zamanda düşmanlarımızı da tanıma fırsatına eriştik. Bildiğiniz gibi bu kez kendi takım arkadaşlarımızla birlikte savaşacağımız New Bordeaux şehrinde birebir modellenmiş San Francisco’nun tozunu attıracağız. Karşımızda ise The Marcanos isimli İtalyan mafyası olacak. İtalyanlara karşı vereceğimiz mücadelede Mafia 3 grafikleri bize hat safhada bir oyun kalitesi sunacak. Üstelik bu kez kendi takımımızın da oyun içerisinde çok daha etkin olduğunu göreceğiz. Bunu bilen 2K Games ise Lincoln Clay’ın akıl hocaları için bir tanıtım filmi yayınladı. John Donovan ve Peder James Ballard hem Lincoln için hem de bu büyük şehir için oldukça önemli simalar. Dolayısıyla tanımakta yarar var.

Lincoln Clay’ın Akıl Hocaları Kim?

Mafia 3’te yöneteceğimiz karakter Lincoln Clay akıl hocası olarak benimsediği, aynı zamanda manevi olarak bağlı olduğu iki kişiyle birlikte karşımıza çıkacak. Bu isimlerden ilki olan John Donovan oyun içerisinde The Operative ismiyle anılıyor. Takma isminin ise eski bir CIA denetçisi olmasından geldiğini düşünmekteyiz.

CIA geçmişinin haricinde Lincoln ile Vietnam savaşında aynı bölgede görev yapmaları aralarındaki bağı güçlendiriyor. Ki Lincoln’ün intikam yönündeki duygularını törpüleyen karakterde kendisidir. Diğer akıl hocası Peder James Ballard ise adeta bir baba figürünü üstlenmiş olup şehirde The Priest ismiyle biliniyor. Lincoln kadar ikilinin fikirleri de hem karakterimize hem de şehrin geleceğine ışık tutacak. Belki de daha da karanlığa itecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir