Mafia 3 Resmi Olarak Duyuruldu

Mafia 3

Uzun bir süredir efsanevi oyun Mafia ile ilgili haberler dönüp dolaşıyor. Özellikle ilk iki oyunla büyük bir yükseliş yakalayan ve ardından takipçilerinin Mafia 3 için çıldırdığı bir oyundan bahsediyoruz. Ancak E3 2015 oyun fuarında 2K Games tarafından tanıtılması beklenen oyun ne yazık ki tanıtılmadı. Oyunun yeni sürümünün çıkacağı dedikodusu ise kısa zamanda yayılmıştı.

Yeni oyunun çıkış haberi aslında tamamıyla bir varsayımla ilgiliydi. Bunun sebebi ise aniden mafia3, mafia3game, mafiathree tarzında tüm domainlerin alınmış olmasıydı. Yani oyunun geliş haberi hiçbir resmi ağızdan açıklanmamışken tamamen bir oyun severin fark etmesi üzerine ortaya çıkmıştı. Tüm bu varsayımlara rağmen beklenen bir açıklama vardı ancak 2K Games sessizliğini koruyordu. Ancak bugün sessizliğini bozdu ve radikal bir duyuru şekliyle resmi olarak yeni oyununu duyurdu.

İlk olarak Mafia oyununun resmi web sitesinden oyunun görsellerini yükleyen yapımcı firma ardından resmi Facebook sayfasına oyunun kapak fotoğrafını koydu. 4 kişinin önünde diz çökmüş birinin silueti ve arka fonu süsleyen eski tip arabalar eski Mafia efsanesinin devam edeceğinin kanıtı niteliğindeydi. Tüm bunlara rağmen garip bir biçimde hala daha birinci ağızdan haber çıkmamasına karşın çeşitli tarihler ve özellikler piyasada dönmeye başladı. Bu varsayımların ardından 2K Games olaya açıklık getirdi ve görseli yeni haliyle değiştirdi.

En son görselde dünyanın her yerinde 5 Ağustos tarihinde resmi olarak çıkacağı yazıyordu. Fotoğrafın dikkat çeken bir diğer özelliğiyse ayakta duran 4 kişiden birisinin kadın olmasıydı. Gerçekten yeni Mafia 3 ile bizi nelerin beklediğini hiç bilmiyoruz. Dolayısıyla nasıl bir macera, nasıl bir kurgu ve önceki hikayelerle nereden bağlantılı olduğunu ancak 5 Ağustos tarihinde öğrenebileceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir