Mafia 3 İçin Çok İlginç Detaylar Resmi Olarak Duyuruldu

mafia 3

Mafia 3 ilk duyurulduğu günden beri gündemden hiç düşmedi diyebiliriz. Serinin ilk iki oyununun büyük bir efsane olması son çıkacak olan oyuna duyulan ilgiyi açıklıyor. Dolayısıyla insanların beklentileri de aynı oranda yükseliyor. Game Informer tarafından yapılan söyleşi sonrasında soruları cevaplayarak yeni Mafia 3 için bilgiler paylaşan isim geliştiriciler arasında bulunan Blackman oldu.

Mafia 3 hakkında merak edilenleri yanıtlayan isim yeni eklenecek, eklenmiş ve düşünülen detaylar hakkında da bazı ipuçlarını vermekten kaçınmadı. Mafia 3 detayları ile yeni eklenen bu bilgiler toplandığında aşağı yukarı oyunun bize neler verebileceğini kestirebiliyorsunuz.

  • Mafia 2 Eğitim modunu hatırlarsanız ikinci dünya savaşını konu aldığını anımsarsınız. Vietnam’da oynadığımız mod oldukça geliştirilmiş. Mafia 3 eğitim modu New Orleans’ta geçiyor ve yeni karakterlerle oynanıyor.
  • Mafia 2 senaryosuna bağlı olan birçok olay döngüsünü içinde barındıran bir hikâye karşımıza çıkacak. Özellikle Joe ve Joe’nun ölümü üzerinden çok fazla flashback izleyeceğiz gibi duruyor.
  • Tekrardan toplanmayı aktif edecek olan geliştiriciler bunun kabulü ya da reddini oyuncuya sunmayacak.
  • Oyunun içinde geçen zaman toplamda 9 aylık bir süreci kapsayacak. Buna bağlı olarak 3 mevsimi görme şansı yakalayacağız. Hava koşullarında sis, yağmur, rüzgar ve açık hava görmek mümkün. Ne yazık ki kar yağışı göremeyeceğiz. Ancak yağmurda araç kontrollerinin zorlanacağını öğrenmek bile heyecan verici bir detay olarak karşımıza çıkıyor.
  • Hatırlayacağınız üzere Mafia 2 oyununda bazı nesneleri toplayabiliyorduk. Örneğin Playboy dergilerini yerden alıp toplamak mümkündü. Ancak Mafia 3 toplanabilir nesnelerkonusunda çok geniş bir yelpazede içerik sunacak.
  • Karşılıklı olarak yapılan kişisel eylemlerde, sorgularda, dövüşlerde ve bu gibi konularda işkence daha bariz bir biçimde gözükecek. Bunları kullanıp kullanmamak ise oyuncunun inisiyatifinde olacak.
  • Mafia 3 ana görevlerle hikâye modu tamamlandığında yan görevler dahil edilecek. Böylelikle klasik bir açık dünya oyunu oynama şansını yakalayacağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir