Mafia 3 Artık Geliyor Mu?

Mafia 3 Artık Geliyor Mu

Yapımcılığını 2K Games firmasının yaptığı Mafia oyunu ilk iki seriyle efsanevi bir yükseliş gerçekleştirdi. İtalyan işi mafya oyunu konseptiyle son derece muazzam bir grafik şöleni yaşamıştık. 1950’li yıllar, o yıllara ait mimari yapılar ve arabalar. Eski model silahlar, eski sakin yaşamın içinde var olan kirli dengeler.

Bir mafyanın içine tamamen şans eseri olarak girerek yavaş yavaş mafyanın aranan adamı olarak liderliğe doğru yükseldiğimiz bir oyun. Kurgu olarak gerçekten başarılı denilebilir. Çünkü alternatifi yok. Bu sebeple 2010 yılında çıkan Mafia 2 ile 5 senedir idare eden bir kitle mevcut. Ancak 5 senenin sonunda günümüz şartlarının grafik motorları ve oynanabilirlik koşullarıyla yeni bir Mafia oyunu gerçekten iştah kabartıyordu. İştahı kabaran oyunculara müjdeyi verelim. Büyük ölçüde Mafia 3 çalışmaları başlatıldı.

Bu haber henüz 2K Games tarafından açıklanmadı. Ancak Grand Theft Auto üreticisi Rockstar Games şirketini de kapsayan Take-Two Interactive şirketinin yaptığı bir işlem bu söylentileri alevlendirdi. İnternet üzerinden Mafia 3 oyununa ait tüm domainler firma tarafından satın alındı.

  • Mafia3thegame.com
  • Mafiaiiithegame.com
  • Mafiathree.com
  • Mafiathreethegame.com

Take-Two tarafından yapılan bu eylem arkasında bıraktığı soru işaretleriyle oyuncuları bir bilinmeze sürükledi. Çünkü hala daha net bir açıklama ortada yok. Bir görsel ya da fragmanda yok. E3 fuarında bahsi geçmemiş olması da bir o kadar ilginç.

Önceki iki hikayenin birbirleriyle bağlantılı olduğunu biliyoruz. Mafia 3 oyununun çıkmasıyla Vito ve Joe karakterlerinin akıbetinin ne olacağına dair bir oyun içi video beklentisi en üst safhaya çıktı. Aslına bakarsanız oyun severlerin beklentisi kesinlikle çıkacak yönünde. Çünkü durduk yere oyunla ilgili tüm anahtar kelimeleri bir şirket satın almaz. Mafia 3 ile eski aksiyonlu günleri özleyenler şimdiden hazırlıklara başlayabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir