Madwarf Yerli Oyun Sektörünün Yenisi Olarak Desteğiniz Bekliyor

madwarf yerli oyun sektörünün yenisi olarak duyuruldu

Artık resmi olarak Türk yapımı oyunlar bir sektör oluşturma yolunda adım atıyor. Çünkü ciddi bir kitleye hitap ettiklerini söylememize gerek yoktur. Aynı zamanda sayılarının sürekli artışta olması ve Madwarf gibi farklı platformlar için aynı anda geliştirilen yerli oyunlar tadından yenmeyecek bir oynanış dinamiğini bizlere sunmaya hazırlanıyor. İki kişilik bir ekiple Akhala Games bünyesinde geliştirilmeye devam edilen oyunun Türk oyunculardan destek beklediğini de belirtelim. Geliştirilme sürecinde olan ve desteklerinizi Indiegogo adlı platform üzerinden gösterebileceğiniz Madwarf oyunu aslında klasik bir taş kırma oyunu gibi değerlendiriliyor.

Ancak oyunun amacı karşımıza çıkan farklı özellikler taşıyan taşları kırmak olsa da konsept olarak bir bulmaca oyunudur. Bu bağlamda stratejimizin ve kararlarımızın son derece önemli olduğu oyunda birden fazla seçeneğin bizlere oyunun gidişatını sorgulatacak noktalar sunacağını söylemeliyiz. Yani bir noktada yapacağımız seçimler oyunun ilerisini düzeyli olarak etkiliyor. Aynı zamanda tüm taşlar aynı özellikleri taşımadığından bazı taktiksel detaylara değinmek gerekiyor. Şuan birçok Türk oyun severin Madwarf ne zaman çıkacak dediğini duyar gibiyiz. Fakat Akhala Games iki arkadaş tarafından kurulan bir oluşum ve oyunlarını ince eleyip sık dokuyarak bizlere sunmaya kararlılar. Bu sebepten ötürü Madwarf çıkış tarihi için net bir süreç vermek şuan için imkânsız.

Madwarf Hangi Platformlarda Oynanacak?

Halen geliştirme aşaması devam edip Indiegogo adlı platform üzerinden sizlerin beğenisine sunulan, alacağı desteklerle yoluna devam etmeyi umut eden Madwarf platform yönünden şimdiden iddialı gibi gözüküyor. Geçtiğimiz günlerde Bard’s Gold yerli oyun sektöründe bir ilki başararak tüm konsollara çıkmayı başardı.

Buna göre Madwarf Android, iOS ve PC platformları üzerinden oynanabilecek. Eğer Bard’s Gold gibi bir yankı uyandırabilirse Xbox One ve PlayStation 4 konsollarına da yolunun açılabilmesi neden mümkün olmasın?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir