Mad Max İçin Hem Çıkış Videosu Hem İnceleme Puanları Yayınlandı

mad-max-gameplay

Mad Max serisinin hayranlarının hayal kırıklığına uğradığını söylemem mümkün. Çünkü son çıkan Mad Max; Fury Road filmiyle beklentiler bir hayli artmıştı. Hatta öyle ki oyunu dört gözle bekleyen geniş çaplı bir kitle ortaya çıktı. Bunun en büyük sebepleri arasında filmin harika ötesi senaryosu ve karakterleri yer alıyordu. Ancak büyük bir tezatla filmle oyun birbirinden bağımsız dinamikler içeriyor.

Mad Max çıkış videosu yayınlandığı anda binlerce insan akın ederek merakla bekledikleri oyunun videosuna göz gezdirdi. Ancak herkesin beklentisi filmdeki hikaye ve kurgunun hakim olmasıydı. Bunun yanında filmdeki karakter profillerinin aynı şekilde oyunda olması bekleniyordu. Bunların olmaması oyuncular kadar dünyaca ünlü oyun mecraları tarafından da eleştiri yağmuruna tutuldu. Birçok mecradan geçer not alamayan Mad Max oyunu aynı zamanda almaya değer bulunmayarak büyük bir vurgun aldı.

Mad Max oyununa puan veren bazı ünlü oyun mecralarının puanları şu şekilde;

  • Gamer No : 10/9
  • IGN : 10/8,4
  • GamesRadar+ : 10/8
  • God İs A Geek : 10/7,5
  • Game Informer : 10/7,5
  • Gamespot : 10/6
  • Polygon : 10/5

Avalanche stüdyoları tarafından geliştirilen Mad Max oyunu böylelikle oyun mecraları ve oyunculardan daha çıkmadan geçer not alamadı. Tabi bu durumun oyunun satışını ne yönde etkileyeceği hala daha bilinmiyor. Ya da oyunun çıkışıyla birlikte oyuna gelebilecek bir Story Mod seçeneği belki her şeyi değiştirebilir. Ne açıdan bakılırsa bakılsın Mad Max; Fury Road filmiyle yakalanan büyük ivmenin tekrardan yakalanacağını zannetmiyorum. Ama buna rağmen hala daha efsanevi serinin oyununu bekleyen geniş bir kitle olduğunu söylemek mümkün. Resmi Youtube hesabından izleyebileceğiniz video ile oyun hakkındaki ilk izlenimlerinizi yakalayabilirsiniz.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir