Machinarium PS4 İçinde Çıkacak

Machinarium PS4 İçinde Çıkacak

 Machinarium oyunu ilk olarak PC platformu için geliştirilmiş olan point and click türünün en belirgin simgelerindendir. Neoklasik olarak adlandırılan oyunun geçmişe dayalı ciddi bir takipçisi olduğunu belirtmek gerekiyor. Unutmamak lazım ki bağımsız bir geliştirici tarafından piyasaya sürülen oyun büyük oyun firmalarının arasından sıyrılarak dönemde tek olmasının verdiği yetkiyle herkesin bilgisayarına girmeyi başarmıştı.

Bu durum kısa zamanda Sony tarafından fark edilmiş ve oyun hemen bünyesine dahil olmuştu. Bu gelişme sonrasında Machinarium PS3 sürümü oyuncuların beğenisine sunuldu. Tıpkı PC sürümü gibi beğenilen oyunun sonraki durakları ise Vita ve mobil cihazlardı. Başarılı çıkışını tüm platformlarda gösteren Machinarium oyunu tamamen basit oynanışıyla keyifli bir zamanı size yansıtmaya hazırlanıyor. Çünkü artık PS4 platformunda da oynanacak şeklinde ciddi kanıtlar sızdırılıyor.

Machinarium PS4 İçin Ne Zaman Çıkacak?

Aslında Machinarium oyunu PS4 çıkış tarihi için şuanda net bir açıklama Sony tarafından yapılmadı. Hatta daha da garibi oyunun PS4 sürümü için herhangi bir açıklama yapılmadı. Tüm oyunları inceleyen ve yaş sınırlandırmaları uygulayan PEGl tarafından yapılan bir listeleme PlayStation 4 konsolu için Machinarium oyunu hakkında bilgiler listelemiş. Dolayısıyla bu denli resmi bir sızıntının yanlış çıkması, asılsız olması imkânsız gibi gözüküyor.

Ancak buna karşın bazı tezatlıklarda yok değil. Örneğin Machinarium çıkış tarihi olarak 29 Şubat 2016 gözüküyormuş. Ancak dün itibariyle ya da bugün yani 1 Mart 2016 itibariyle herhangi bir oyun sürümü göremiyoruz. Dolayısıyla oyunun geliştirildiğini fakat belirlenen çıkış tarihinde sunulamadığını düşünüyoruz. Daha önceden Machinarium Wii versiyonu duyurulmuştu, fragmanları yayınlanmıştı fakat sonrasında iptal edilmişti. Ancak Sony amiral gemisi PlayStation 4 için Machinarium oyununu iptal edecek bir potansiyele sahip değil diye düşünüyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir