LoL’un Oyuncu Sayısı 70 Milyonu Aştı

Geçtiğimiz hafta dünyanın en büyük oyun ödülü olan 1 milyon dolar ödüllü turnuvalarıyla tüm dünyada 8.2 milyon insan tarafından canlı olarak izlenen League of Legends turnuvalarını buradaki haberimizde duyurmuştuk. Turnuvanın ardından büyük bir ilgi kazanan oyunun istatistikleri ise oldukça dikkat çekici…

League of Legends’in aylık oyuncu sayısı yaklaşık olarak 32 milyon. Her gün aktif bir şekilde LoL oynayan tam 12 milyon oyuncu bulunuyor. League of Legends’in toplamda oynanma saati ise 1.3 milyarın üzerinde. Tüm bu rakamlar dünyanın en çok oynanan oyunu olarak kabul edilen Riot Games’in oyunu LoL’un detaylı istatistiklerinde yer alıyor.

League of Legends, dünyanın en çok oynanan online PC oyunu!

Türkiye’de yapılan araştırmaların ardından dünya çapında bir araştırma daha yapıldı ve League of Legends’in ne kadar oynandığı çok açık bir şekilde gözler önüne serildi. Tam 145 farklı ülkeden oyuncusu bulunan League of Legends’in oyuncu sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Büyük turnuvalarla daha da heyecanlı bir hale gelen oyunun tüm detaylarını Riot Games’in hazırladığı ve yazımızın sonunda yer alan infografikte görebilirsiniz. Bu infografikte görüldüğü üzere LoL’un kayıtlı üye sayısı şuan 70 milyonu aşmış durumda. Kayıt yaptıran oyuncuların içinde aylık aktif oyuncu sayısı ise 32 milyon. Bu rakamlara göre LoL’un, tüm zamanların en çok tanınan MMORPG oyunu World of Warcraft’tan bile daha fazla oynandığı görülüyor.

3 milyon oyuncu kapasiteli League of Legends sunucuları.

Yayınlanan önemli bilgilerin dışında ayrıca çok dikkat çeken ilginç bir durum da bu infografikte gözümüze çarpıyor. İstatistiklere göre Temmuz ayının hiç bir özel etkinliğin yapılmadığı bir gününde League of Legends sunucularında aynı anda toplamda tam 3 milyon oyuncu bulunmuş. Bu rakam Riot Games icin büyük önem taşırken MMO dünyası içinse oldukça yüksek bir rakam.

Daha önce dünyanın en çok oynanan oyunu olarak tahmin edilen League of Legends, tamamını aşağıda bulabileceğiniz infografikte artık dünyanın en çok oynanan oyunu olduğunu rakamlarla kanıtlamış oluyor. League of Legends’i bilmeyenler oyunun incelemesine burayı tıklayarak erişebilir veya doğrudan oyuna üye olmak için burayı tıklayabilirler.

2 comments

  1. uzun süre oynandığında sıkabiliyor ama eminim LOL tarzını WOW olarak ek bir serverle gelse WOW’un tahtını sallandırabilir diye düşünüyorum…

  2. Bence LoL RTS Oyununun Yanında Ayrıca LoL Benzeri Bir MMORPG Oyunu Yapsa WoWda Player Kalmaz :)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir