LoL Draft Modu Banlama ve Şampiyon Tercihleri

LoL Draft Modu Banlama ve Şampiyon Tercihleri

LoL oyununda şampiyon tercih ekranı oyun hakkında bizlere ön bilgi verir, kim kazanacak, kim kaybedecek anlamanız mümkün olur. Eğer oyunda şampiyonlar birbirleri ile iyi bir güç oluşturur, ataklarını önceden planlayabilirlerse oyunu bir hamlede kazanmak bile mümkündür.

League of Legends şampiyon tercih bölümü Dota oyununa göre kolay. 6 tane şampiyon banı için her tarafın 1 defa da olsa banlamada bulunması gerekiyor. şampiyon tercihi için ilk olarak mavi tercih yapıyor, sonrasında 2 tane olmak üzere sıra ile seçim yapılıyor. Tercihler bittikten sonra şampiyonları değiştirmek için mevki baz alınıyor.

LoL e-sor dünyasına bildiğiniz gibi Beşiktaş’ta katıldı. Profesyonel bir takımda yapılacak tercihler, normal oyundakine bir miktar daha karışıktır. Maçın durumunu belirleyen ise genelde seçilen ilk şampiyon ve rakibin sahip olduğu 2 şampiyon oyunun durumunu belirleyen unsur oluyor.

Oyundaki ban seçimlerinde genelde karşı rakibin oynamaktan hoşlandığı şampiyonlar dikkate alınarak yapılıyor. ABD, Avrupa’daki Comfort Zone isimli oyuncunun taktiği ülkemizde de sıklıkla kullanılıyor. Bu oyuncu, düşmanlarının en beğendiği karakterlerin yok ederek, rakibini iyice zayıf bir hale getiriyor. Eğer bu taktiğe karşı iyi bir savunma yapmak istiyorsanız öncelikle çok sağlam şampiyonlarınızın olması gerekiyor, ne kadar çok şampiyon, o kadar çok avantaj demektir.

LoL’da oyun Dota’ya nazaran tahmin edilmesi güç duruma getirilerek zorlaştırılmış. Oyunda şampiyonlardan biri Counter’lasa dahi oyunun galibi henüz belli değildir. Dota 2 için şampiyon tercih bölümü biraz kötü, çok can sıkıcı bir hal alabiliyor.

League of Legends’ta şampiyonların bazılar taktiksel anlamda daha yararlı olduğu için oyundan erken alınmamalıdır, rakibin banlamasına karşı da gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Takımlar sisteme ayak uyduramadığından, çok fazla taktiksel düşünülemediğinden dolayı birçok kişinin şampiyonu banlanıyor, biraz daha çok çalışmanız gerekecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir