Live For Speed Yarış Simülasyon Oyunu

live-for-speed-yaris-simulasyonu-incelemesi

Yarış Simülasyonu severlere güzel bir haberimiz var, Live For Speed her yaştan kişinin oynayabileceği ve gerçekçiliği ile dikkat çeken bir yapım olmuş. Oyunda hiçbir yardım unsuru yok, her şeyi kendiniz yapacaksınız. Live for speed oyununu klavyeden oynayabilmek oldukça zor. Gerçekçi bir oyun her zaman iyidir ama oynanış da bu nedenle zor oluyor. Eğer direksiyon almak imkanınız varsa kesinlikle deneyin.

Live for Speed oyunun güzel tarafı ise Online olarak oynanabilmesidir. Rakiplerinizi küçümsemeyin, eğer çevrimiçi oynarken klavye kullanıyorsanız bir adım geridesiniz demektir. Alacağınız direksiyonun da iyi bir marka olmasına dikkat edin, fazla sert olan modeller ile oyunun hakimiyeti çok zorlaşıyor.

Live for Speed’de yapay zeka iyi kodlanmış, gerçekten çok iyiler, birçok farklı lig içerisinde tek başınıza da eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Biz yine de Online olarak oynamanızı şiddetle öneriyoruz. Oyunun demo ve full olarak sürümleri mevcut, demo versiyonunu ücretsiz olarak 2 araç ve 1 map ile deneyebilirsiniz. Oyunu beğendiğini takdirde 39 Dolar karşılığında satın alabilirsiniz.

Ücretli olan Live for Speed oyununu satın aldığınız zaman 7 harita ve 49 çeşit yolda kıyasıya mücadeleler verebilirsiniz. Demo versiyonunda 2 olan araç lisanslı olunca 20’ye çıkıyor. Buradaki araçların en iyisi 490 HP gücündedir. Bu aracın kontrolü biraz zor ama zamanla alışırsınız.

Yarış simülasyonu Live for Speed’i etkileyici kılan ise ses efektleri olmuş. Aracınız hızlandıkça motor sesi, tekerleğin ve rüzgarın sesleri sizi çok etkiliyor. Debriyaj normalde oyunlarda kullanılmaz ama burada istediğiniz bir tuşa ayarladıktan sonra kullanabilirsiniz. Oyuna başlamadan evvel lastiklerin havasını kontrol edeceksiniz, süspansiyon ayarlarını yapacaksınız, aksi takdirde yolda duruşunuz çok zorlaşır. Hatta, aracınızın ağırlığının düşük olduğunu düşünüyorsanız arkaya birkaç kişi alarak ağırlığı dengeleyebilirsiniz. Yakıtınızı da gideceğiniz yola göre ayarlamanız gerekiyor. Gerçek bir oyun derken boşa demedik, normal hayatta bile dikkat etmediğiniz her hususa burada dikkat etmeniz gerekiyor.

Live for Speed güzel bir oyun olmasına karşın öyle abartı bir sistem gereksinimi istemiyor, eski bilgisayarlarda bile rahatça oynanabilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir