Life Is Strange 2. Hikâyesi Duyuruldu

life is strange

Dontnod Entertainment tarafından üretilen Life is Strange oyunu çok kısa bir sürede inanılmaz bir beğeniyle karşılaştı. Oyuncular oyuna büyük bir ilgi gösterdiler. Bölüm bölüm yayınlanan oyun son bölümünü 20 Ekim 2015 tarihinde beğeniye sundu. Son bölümüyle de yükselen ilgi ve oynanabilirliğini sürdürmeyi başardı. Oyun severler merakla Life Is Strange 2.bölümü beklemeye başladılar. Bir süre önce edinilen bilgiye göre ise oyunun 2.sezonunun hazırlıklarına başlanmış. Oyun yakın zamanda oyun severlerle buluşacağa benziyor.

Geliştirici firmanın kurucu ortağı Alain Damasio ile yapılan röportajda ise oyunun senaryosuyla ilgili ciddi fikirlere ulaşıldı. Life is Strange oyunu 2.sezonuyla oyuncuları büyüleyecek gibi görünüyor. Bir süreden beri beklenen bir haber olan yeni senaryonun bu kadar ses getireceği beklenmiyordu. Life is Strange oyunu yayımlanan sezonuyla oldukça beğeni topladığı için devam edilen yeni sezon çalışmalarının bir sonraki durağı ne olacak bilinmiyor. Fakat şaşırtıcı olan bir kısım varsa Dontnod Entertainment stüdyosunun kurucu ortağı Alain Damasio’nun yaptığı röportajda oyunun senaryosunda çalıştığını ve hazırlayan kadroda da çalışacağını duyurmasıydı.

Life is Strange oyununun yaratıcısı olan Dontnod bu işi oldukça ciddiye alıyor gibi görünüyor. İlk sezonun beğenilmesinden sonra ciddiye almaları da gerekiyor çünkü oyun dünyası bu konuda biraz acımasız diyebiliriz. Oyun severler daha iyi kurgusu olan ya da görseli olan bir başka oyuna hemen geçebiliyor ve oyunu bırakabiliyorlar. Alain Damasio’nun verdiği tüyolara bakılırsa Life Is Strange 2.sezon kolay kolay bırakılacak bir oyun sunmayacak. Özellikle kurgu hakkında Life İs Strange 2.hikâyesinden oldukça umutluyuz. Oyunu geliştiren ekip tarafından yapılan açıklamadan sonra Life Is Strange 2.sezon ne zaman çıkacak soruları havada kaldı. Ancak bomba gibi bir hikâyeyle bizi büyüleyecek bir oyun deneyimi sunacağı için beklemeye değecek diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir