Let it Die İptal Edilmedi ve Hızla Geliştiriliyor

Let it Die İptal Edilmedi ve Hızla Geliştiriliyor

Let it Die oyunu ilk olarak E3 2014 fuarında gösterilerek tanıtılmıştı. Oyun geliştiricisi Suda51 tarafından halen daha geliştirilmekte olduğu ise geçtiğimiz günlerde gelen haberle doğrulandı. O tarihten beri herhangi bir açıklamanın yapılmaması birçok kişinin aklına Let it Die iptal mi oldu sorularını getirmişti. Fakat böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve oyunun geliştirme işlemlerinin tüm hızıyla devam ettiğini belirtti. Oyunun geliştiricisi olan Japon asıllı Goichi Suda daha önce benzer tarzda popüler oyunlarla karşımıza çıkmayı başarmıştı. Her oyunuyla da ciddi bir başarı yakalamayı hedeflediğinden bunu sağlaması çokta zor olmuyor.

Önceki oyunları arasında mutlaka gözünüzün takıldığı ya da çokça oynadığınız isimler yer alabilir. En bilinen ve popüler olanlar arasında No More Heroes ve Killer is Dead oyunları yer alıyor. Fakat 2014 fuarından bu yana sessizliğini koruyan Let it Die oyunu için vazgeçildiğinin düşünülmesi de gayet doğal. Çünkü hiçbir açıklama oyuncularla buluşmamıştı. Gelen açıklama ise oyunun yayıncısı olarak bilinen GungHo Online tarafından resmi olarak yapıldı. Dolayısıyla sızıntı bir bilgi ya da asılsız olma ihtimali olmadan oyunun yakın gelecekte çıkış yapacağına kesin gözle bakmaya başlayabilirsiniz.

Let it Die Hangi Platforma Çıkacak?

Let it Die çıkış tarihi için 2016 yılı içerisinde çıkacağı belirtilirken oyunun hangi platformda oynanacağı da büyük bir soru işareti yaratmıştı. Yapılan açıklamada kafalara takılan bu soru işareti de çözülmüş oldu. Buna göre oyun yalnızca PlayStation 4 platformu için çıkış yapacak. Ancak birçok oyun otoritesine ve oyun severe göre bu şartların değişeceğini ve PC platformuna da geliştirilebileceğini söylüyor.

Paylaşılan bir görselle kağıdın üzerinde Let it Die oyununun amacı kısa ve öz bir şekilde paylaşılmış. Death yani ölüm ve vahşet temalı oyunda 2041 yılında Tae Ioroi isimli kadın karakterimizle hayatta kalmaya çalışacağız. Hack and Slah oyunu olarak geçecek yapımın aynı zamanda Free2Play olacağı da kesinlik kazanmış. Let it Die fragmanı size oyun hakkında azda olsa bilgi verebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir