Legend Online İlk Bakış

 

Bir çok MMO sever tarafından en azından bir defa denenmiş olan Legend Online Massive Multiplayer Online Role Playing Game yani MMORPG tarzında bir oyundur. Legend Online tarayıcı tabanlı bir oyun olduğundan Legend Online’ı oynamak için saatlerce beklemeyip canınız ne zaman isterse o zaman Google’a Legend Online yazıp oynayabilirsiniz.

Oyunda tüm oyuncular ordu efendisi yani LORD rolündedir. Oyundaki lordların yani sizin amacınız oyunda size verilen meclisi genişletip askerler alıp savaşarak ülkenizin huzurunu bozanlara karşı koymaktır.  Oyun 3 boyutlu görüntü kalitesine sahiptir, oyun sahnesinde animasyon görselliği sağlamaktadır. Oyunda 3 ayrı karakter vardır gelin bu 3 karaktere yakından bir göz atalım.

Erkek Savaşcı

Erkek savaşcı oyunda bir nevi tank görevide görebilir. Elindeki kılıç ile bir çok boss ya da rakip oyuncuları öldürebilir ülkesi için elinden geleni ardına koymadan önüne gelen engelleri aşmak için her yolu deneyen cesur bir savaşçıdır.

Kadın Savaşcı

Kadın savaşcı oyunda bir nevi tank görevide görebilir. Elindeki kılıç ile bir çok boss ya da rakip oyuncuları öldürebilir ülkesi için elinden geleni ardına koymadan önüne gelen engelleri aşmak için her yolu deneyen cesur bir savaşçıdır.

Büyücü Erkek

Büyücü erkek kurnaz bir kişiliğe sahip bir karakterdir. Ordusuna yapılan herhangi bir saldırıya öyle bir cevap verebilme yeteneği vardır ki orduya karışan rakibe karıştığına pişman eder. Toplu saldırı becerisi ile tek beceri kullanarak oyunu kazanabilir. Dikkat edilmesi gereken karakterlerin başını çeker.

Büyücü Kadın

Büyücü kadın kurnaz bir kişiliğe sahip bir karakterdir. Ordusuna yapılan herhangi bir saldırıya öyle bir cevap verebilme yeteneği vardır ki orduya karışan rakibe karıştığına pişman eder. Toplu saldırı becerisi ile tek beceri kullanarak oyunu kazanabilir. Dikkat edilmesi gereken karakterlerin başını çeker.

Yaycı Erkek

Erkek Yaycı gerçek manada çok tehlikeli bir karakterdir. Yayı ile becerilerini birleştirip genellikle kritik vuruşlara imza atar. Daha çok saldırı karakteridir savunması çok düşük olsada en iyi savunma saldırı yapmaktır sözü ile özdeşleşmiş bir karakterdir ve tüm Legend Online oyuncuları bilir ki Yaycıyı yenmenin tek yolu sağlam bir savunma yapmaktır. Sağlam savunma yapamayan her oyuncu Yaycı’nın kurbanı olur.

Kadın Yaycı

Kadın yaycı Sexy bir görünüşe sahip bir karakterdir fakat gerçek manada çok tehlikeli bir karakterdir. Yayı ile becerilerini birleştirip genellikle kritik vuruşlara imza atar. Daha çok saldırı karakteridir savunması çok düşük olsada en iyi savunma saldırı yapmaktır sözü ile özdeşleşmiş bir karakterdir ve tüm Legend Online oyuncuları bilir ki Yaycıyı yenmenin tek yolu sağlam bir savunma yapmaktır. Sağlam savunma yapamayan her oyuncu Yaycı’nın kurbanı olur.

Oyunda her karakterin kendine özgün becerileri vardır. Oyuncular seviye yükseldikçe becerileride artıyor olacak. Becerilerin artması ile oyuncularda haliyle güçlenecek 25 . seviyeye kadar yanlış yapılan becerileri bedava sıfırlayıp tekrardan düzenleyebilirken 25. seviyeden sonra becerilerinizi sıfırlamak için oyun sizden ücret isteyecektir dikkat edin yanlış olmasın paranızda kesenize kalsın. ^_^

Örnek olarak bir beceri sayfasının fotoğrafını ve beceri açıklamasının bir resmini incelemekte fayda var.

Oyunda seviye atladıkça becerilerinizin gelişmesi ile birlikte ülkenizde daha çok inşaat yapabilecek bununlada kalmayıp aldığınız asker sayısını yükseltip daha güçlü savaşlara imza atacaksınız.

Oyunda seviye atlamak için gelen explerin biriktiği yer oyunun en sağ alt köşesindedir incelemeniz için bir resim eklemekte fayda var.

Oyunda çiftlik sistemide mevcut çiftlikte altın tohumları ekip altın, exp tohumları ekip exp ya da kristal tohumları ekip kristal biçebilirsiniz. Yani atalarımızın dediği gibi ne ekerseniz onu biçersiniz. Bununlada kalmayıp arkadaşlarınızın solan bitkilerine can verip böylelikle çiftliğinizi seviye atlatarak bir ekinlik yer daha çiftliğinize dahil edebilirsiniz. Çiftlikte olan kristal ağacını arkadaşlarınız tarafından doldurtup kristal de elde edebilirsiniz. Çiftliğinde bir resmini yüklemekte fayda görüyoruz buyrun.

Peki bu çiftlikte ektiğimiz kristal, ve altın neye yarar ve nereden gelir gelin yakından inceleyelim.

Altın oyun içi para birimidir. İnşaat geliştirme, teknoloji geliştirme, ekipmanları geliştirme gibi çeşitli yerlerde kullanılır.

Altın nereden gelir nasıl kazanabilirim diyorsanız aşağıyı kontrol etmenizde fayda var.

 1. Meclisten toplayarak elde edilebilir.
 2. Görevleri yaparak elde edilebilir.
 3. Etkinliklerden kazanılabilir.
 4. Demin sözünü ettiğimiz Çiftlikten elde edilebilir.
 5. Oyunda Amfi Tiyatro ismi verilen savaş arenasında savaşılarak elde edilebilir.
 6. Oyunda çevre butonuna tıklayarak çevrede olan oyunculara saldırarak elde edilebilir.
 7. Dünya boss ismi verilen büyük bir bossu öldürdükten sonra elde edilebilir.
 8. Kahraman sarayından elde edilebilir.
 9. Envanterdeki eşyalarınızı satarak elde edebilirsiniz.
 10. Ülkenizdeki altın üretimi teknolojisini artırarak her gün daha çok altın üretimi yapabilirsiniz.
 11. Altın ocağını geliştirerek elde edebilirsiniz.
 12. Çevredeki altın ocaklarına saldırı yapıp altın ocaklarını ele geçirerek elde edebilirsiniz.

Gelelim kristale kristal akademik becerileri geliştirmede kullanılan bir birimdir. Nasıl elde edebileceğinizi sorarsanız aşağıya bir göz atmanızı önereceğim.

 1. Çevrede diğer oyunculara saldırarak elde edebilirsiniz.
 2. Çiftliğinize tohumunu ekerek elde edebilirsiniz.
 3. Kahraman sarayı görevini yaparak elde edebilirsiniz.
 4. Oyunda size verilen savaş görevlerini yaparak elde edebilirsiniz.
 5. Birlik ibadethanesi görevini yaparakta elde edebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz Anfi Tiyatro’nun detaylarına bir göz atalım.

Amfi tiyatroda oyuncular önlerine gelen oyunun kendi kafasndan seçtiği dört savaşçıdan birisini seçip düello yaptıkları yerin adıdır. Düelloyu kazanan savaşçı beş tane karttan birisini seçip oyunda çok önemli olan itemlerden birisine sahip olabilirler.

Oyunda savaşırken yanınızda yardımcı olarak savaşan savaşçılar kışlada bulunur. Bu yanınızda size yardım eden savaşçıları elde ettiğimiz kışlaya bir göz atalım.

Kışlada askerler toplanabilir ve geliştirilebilir. Kışlanın geliştirilmesi ile daha kuvvetli askerlere sahip olma şansınız artar. kışlanın seviyesi ise sizin sahip olduğunuz askerlerin sayısını etkiler.

Kışlaya tıklayarak açılan arayüzde alabileceğiniz askerleri görebilirsiniz. Askerleri alabilmek için kışlanızı askerlerin istediği kışla seviyesine yükseltmeniz gerekmektedir. Örnek olarak bir kışla arayüzü resmi eklemektede fayda var.

Kışlada işe alabileceğiniz askerler bunlarla sınırlı değildir. Kışladan işe alabileceğiniz askerlerin çeşitlerini detaylı olarak yazayım.

Er: Kesin mızraklı asker, acil durumlarda normal askerlere ön planda saldırır. Bu askere sahip olmak için kışlanızın 1. seviye olması gereklidir.

Okçu: Uzun menzilli okla mükemmel saldırı yeteneğine sahiptir. Bu askere sahip olmak için ise kışlanızın 4. seviye olması gereklidir.

Rahip: Mükemmel bir saldırı ve sihirli savunma maniğüşasyonuna sahip olan bu askeri elde etmek için ise  kışlanızın 20. seviye olması gerekir.

Kılıçcı: Mükkemel fiziksel saldırı ve savunma yeteneğine sahip olmakla beraber yetkin muharebe askeridir. Bu askeri işe almak için ise kışlanızın 20. seviye olması gereklidir.

Griffin: Özel eğitilmiş hızlı saldırı ve savunma gücüne sahip olan bu askere sahip olmak için ise kışlanızın 30. seviye olması gereklidir.

Süvari: Çelik zırh, vahşi savaş atı ve yoğun savaşma gücüne sahip olan bu karaktere sahip olmak için ise kışlanızın 40. seviye olması gereklidir.

Peri: İnanılmaz iyleştirme gücüne sahip olan bu askeri elde etmek için ise kışlanızın 40. seviye olması gereklidir.

Bizi takip ettiğiniz için teşekkür ederim. Yazılarım hakkında beni eleştirebilir ya da yorumlarınızı bu başlık altından yazabilirsiniz.

Volfredie

 

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir