Left 4 Dead 3 Seneye Çıkacak Mı?

Left 4 Dead 3 Seneye Çıkacak Mı

 Left 4 Dead oyunu Valve tarafından geliştirildiği düşünülen bir serinin devam oyunudur. Left 4 Dead serisi günümüz oyuncuların geçmişlerinden bu güne dek oynadıkları ve keyif aldıkları serilerin başında yer alıyor. Ancak serinni son oyunu olan Left 4 Dead 2 oyunu 2009 yılında çıkmıştı ve aradan geçen yaklaşık 7 yıllık süreçte herhangi bir geliştirme ve haber alamadık.

Tabi son dönemlerin en sükse yapan haberleri arasında bulunan Half Life 3 noktasına da değinmeden geçmeyelim. Half Life 3 çıkacak mı sorusu büyük bir olasılıkla şuan için hayır noktasına yakın. Portal ve Half Life oyunlarının senaryolarını yazan Marc Laidlaw geçtiğimiz aylarda emekliliğe ayrıldı. Oyun piyasasından tamamen çekilen Marc birçok kişinin yeni bir HL oyunu ümidini kırdığını belirtelim. Ancak oyun stüdyosunun yeni bir Left 4 Dead oyunu geliştiriyor olabileceğine dair bazı bulgular var.

İlk olarak 6 Ağustos 2013 tarihinde Valve ofislerinden paylaşılan bir fotoğrafta Left 4 Dead 3 geliştirme görüntüleri yer almıştı. Bu paylaşımın ardından herkes kesin olarak geliştirildiğine kanaat etse de resmi bir açıklamadan kaçınılmıştı. Bir geliştiricinin oyun hakkında oyun motoru üzerinde çalıştığını görmemize rağmen bu söylentiler için net bir karar veremiyoruz. Aynı şekilde başka bir Valve çalışanının oyuna ilişkin bir video paylaşması yine umutları üst noktalara taşıdı.

Left 4 Dead 3 fragmanı şeklinde lanse edilse de geliştirilme sürecine ait bir videoydu. Ancak oyuncuların beklentisi o denli yüksekti ve o videodan sonra herkes yeni oyunun geleceğine kesin gözüyle bakılıyordu. Geçtiğimiz dönemlerde Express tarafından verilen bir haber neticesinde 2017 yılında piyasaya sürülmek üzere hazırlanılan Left 4 Dead 3 oyunu geliştiriliyor diye duyuruldu. Fakat burada da resmi bir kaynak olmadığı gibi Valve cephesinden de bir açıklama yapılmadı. Verilen bilgiler arasında ana kadın karakterin adının Katherine olduğu da paylaşıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir