League of Legends’ın Yeni Takım Bulma Sistemi

LoL yapımcıları, aklımızı başımızdan alacak bir sistemle gündemde. Sistemin adı: Takım Kurucu. LoL’un en büyük sorunlarından birisi, oyuna başlandığında kimin hangi pozisyonda oynayacağıdır. Sorun olmasının sebebiyse, eğer aynı pozisyonda olmak istiyorlarsa, muhtemelen bir tartışma söz konusu oluyor. İşte bu soruna oyunun yapımcı ekibi, çözüm getirecek yepyeni bir sistem geliştirdi.

Sistem aslında çok basit. Sadece oynamak istediğiniz şampiyonu, pozisyonunuzu, yeteneğinizi (Tank, büyücü v.s), büyülerinizi ve kabiliyetlerinizi seçiyorsunuz daha sonra sistem size uygun bir oda aramaya başlıyor.

Eğer siz, oda aramak istemiyorum, odanın sahibi olmak istiyorum diyorsanız, takıma katıl seçeneği yerine, takım oluştur seçeneğine giriyorsunuz ve takımınızda bulunmasını istediğiniz türde yetenekleri işaretliyorsunuz. Daha sonra, aradığınız türlere uyan bir karakter bulursa, odanıza otomatik olarak giriyor. Diyelim ki siz o şampiyonun yeterli olduğunu düşünmüyorsunuz, o zaman odanıza kabul etmiyorsunuz ve böylelikle istediğiniz gibi bir takımınız oluyor. Eğer 20 saniye içinde kabul etmezseniz, otomatik olarak takımdan kovuluyor.

Bu sisteme hayran olduğumu itiraf etmeliyim, oyunun en büyük adımlarından birisi oldu.

KAPTAN

1

2

3

TEK OYUNCU

1

 

2

3

Daha fazlası için burayı tıklayın.

One comment

  1. Ben bunu hiç beğenmedim ya, çok yavaş işliyor, takımına gelecek adam bulamıyorsun eğer mid-adc alındıysa.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir