League of Legends Türkiye Turnuvaları

League of Legends Türkiye de büyük karşılaşması 12 Temmuz 2014 de Ülker Sport Arenada gerçekleşti. On bin biletin satıldığı bu büyük karşılaşmada, kendilerini eSporcu olarak adlandıran gençler aralarındaki kozlarını sanal alem üzerinden paylaşatılar.

League of Legends nedir bunu sizlere bir açıklayalım. İnternet üzerinden online olarak oynanan, rekabet, heyecan ve savaş kavramlarının bulunduğu çevrim içi bir oyundur. Kendine özgü iki takım, tasarımları ve oynama yöntemleriyle tamamen birbirinden farlıdır ve kendi aralarında birçok savaş alanında veya modlarda mücadele etmektedirler. League of Legends sürekli çeşitli özelliklerin eklendiği, sık aralıklarla oyun kurucuları tarafından güncellenerek yeni içeriklerin katıldığı ve her yaş grubun da insanların sıkılmadan uzun süreler boyunca oynayabilecekleri zevkli ve heyecanlı bir oyundur.

12 Temmuzda yapılan, bu çekişmeli turnuvanın galibi kim oldu yeni sezonda Türkiye birincileri olan LoL  takımından DP.ByNoGame ve Team Turquality   hangisi Türkiye de kazandı bu oyunu. League of Legends oyununda 2014 Türkiye Büyük Final Şampiyonu olan, rakibini 3-1’lik bir farkla yenen DP.ByNoGame olmuştur!

Ülker Sports Arenada göz kamaştırıcı bir kupa kaldıran grubumuz , Türkiye yi ilk defa League of Legends oyununda dünya çapında tanıtarak, dünyadaki rakipleriyle yarışacaklar!

Bizlerde, DP.ByNoGame grubunu tebrik ederek dünya çapında yapacakları karşılaşmalarda, başarılarının devamını dilemekteyiz. İlk defa League of Legends oyununu Türkiye oyuncuları , olarak Dünyada ülkemizi temsil edecekleri için gurur duyuyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir