League of Legends Türkiye Büyük Finali Sonuçlandı

Ülkemizde ve tüm dünyada, e-spor dendiğinde akla gelen ilk oyun olan League Of Legends’ın turnuvaları devam ediyor. Riot Games tarafından düzenlenen turnuvalar sezon finalleri Türkiye’nin en prestijli turnuvası haline geldi. Bu turnuvalar sonucunda 4 takım tüm rakiplerini yenerek TBF Sonuçlarını Belirledi.Bu takımlar ise şöyleydi.

Dark Passage eSports Club

Wild Fire eSports Club

Team Turquality eSports Club

BPI Gaming eSports Club

Dark Passage takımı rakiplerini yenerek finale adını yazdırdı. Ve hemen peşinden ise Team Turquality adı finale yazdırdı. Dark Passage takımı BPI Gamig’i yenerek finale çıkarken Team Turquality ise Wild Fire Takımı yenerek finale çıktı.

Wild Fire Ekibi Ve BPI Gaming Takımları 3.cülük maçı için kozlarını paylaştı ve Wild Fire’ın yenmesiyle sonuçlandı.

Asıl büyük olay ise 12 Temmuzdaki Ülker Sports Arenadaki Büyük Finalde ne olacağıydı. Final Maçı 5 maç üzerinden değerlendirilecekti. Seyirciler maçı izlemek için İstanbulun dışıdan bile gelen olmuştu. Tüm Ülker Sports Arena Dolmuştu neredeyse. Maç başladı ve ezeli rekabet sirenleri çalmaya başladı. Bu finalde kim 1. olursa Türkiyeyi League of Legends sektöründe temsil edecekti.

Team Turquality Final Hakkındaki Düşünceleri;

Dark Passage Final Hakkındaki Düşünceleri;

Turnuva alanında bir çok cosplay ve bir çok profesyonel oyuncular bulunmaktaydı. Dünyanın tanınmış Oyuncusu SivHD turnuvayı izlemmeye gelmişti.

Maç sonuçu olarak Dark Passage takımı 3-1 skoruyla Türkiyeyi temsil etme hakkı kazandı. Team Turquality takımı ise arkasındaki çoşkulu taraftarıyla gönüllerin şampiyonu oldu.

Turnuva’nın MVP ödülünü ise Dark Passage Takımında Holy Phoenix oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir