League Of Legends İçin Gangplank Yıkımı

 League Of Legends İçin Gangplank Yıkımı

Riot Games tarafından geliştirilen ve şuanda dünyanın en popüler oyunları arasına adını yazdırmış olan LOL namı diğer League Of Legends yıkılıyor. Gangplank isimli şampiyonun oyun içindeki hikaye modunda aniden ölerek ortadan kaybolması oyuncular arasında büyük bir savaşa sebep oldu. Oyun içinde dengelerin fazlasıyla değiştiği, oyuncuların karakterlerine fazlasıyla bağlı olduğu bu oyunda böyle bir durumun açıklanması da oldukça zor.

Geniş çaplı hikayeleriyle oyuncuların ilgisini çekmeyi başaran Riot Games bunun nirvanasına League Of Legends ile ulaştı. En son Miss Fortune ile Gangplank arasında bir savaşı sürdüren hikaye ile oyuncularını eşsiz bir maceraya sürükledi. Ancak hikayenin sonunda ölen Gangplank geniş bir oyuncu kitlesinin tepkisine neden oldu. Çünkü ciddi anlamda bir kitleye sahip olan bu kahramanı oynayan çok fazla oyuncu var. Ayrıca bu oyuncuların birçoğu en sevdikleri şampiyon olduğu için karakterine çeşitli kostümler almıştır. Dolayısıyla bu durumda verdikleri paranın çöpe mi gittiğini sorguluyorlar. Aynı zamanda oyun zevkinden mahrum kalacaklarının da altını çizen oyuncular bu hatanın düzeltilmesini istiyorlar.

Hikayede Miss Fortune tarafından katledilerek öldürülen Gangplank şuanda oyun içerisinden tamamıyla silinmiş durumda. Yani şampiyonlar menüsünde bırakın seçilmeyi görülmüyor bile. En büyük öfke patlaması bunu gören oyuncular tarafından sarf edildi. Klasik hikayede iki azılı düşman olan bu ikilinin savaşı resmen hüsranla bitti. League Of Legends oyuncuları ne olacağını merak ederken cevap yapımcı firmadan gecikmedi.

LOL oyununda ölümlerin pek olmadığını, ancak nadirde olsa var olabileceğini açıklayan firma olayla ilgili teknik çalışmanın yapıldığını duyurdu. Şimdiyse oyuncuların kafalarında birçok soru yer alıyor. Yani şampiyonun geri gelip gelmeyeceği, ya da nasıl bir çözüm bulunacağı gibi farklı düşünceler hakim.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir