League of Legends D-Smart 78. Kanalda

Milyonlarca oyuncusu bulunan ve her mevsim turnuva düzenleyen ve bu turnuvaların şampiyonlarına yüzlerce dolar para dağıtan moba oyunlarının kralı olan League of Legends 2014 kış sezonu şampiyonasını 2 Şubat’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirecek.

Oyun sektöründe alışık olduğumuz internet yayınları veya internet üzerinden kanallar yardımı ile oluşturulan canlı yayın platformlarında turnuvaları izeleyebildiğimiz maçlar 2014 kış sezonu şampiyonası ile birlikte ilk defa ulusal bir kanalda üstelik canlı yayın olarak yayına başlayacak oyunun turnuvası 2 Şubat’da 15.30 dan itibaren D-Smart 78. Kanal, Smart Spor2 ve Smart Spor 2 HD rahatlıkla izleme fırsatını bulacağız.

Bunların yanı sıra canlı yayın esnasında ekran da çıkan www.dsmart.com.tr/lol  yönlendirmelerine girdiklerinde bilgilerini doğru giren izleyiciler, 3 günlük IP puan takviyesi kazanacaklar. Ülkemizde bilgisayar ve playstation gibi video game oyun ve oyuncularının artması sebebi ile e-sports da artık resmen spor dalı olarak sayılıyor yani artık e-sports dalında yarışan sportmenler de milli sporcu olarak sayılacaklar, Kış sezonu turnuvasına ev sahipliği yapan  Gençlik Ve Spor Bakanlığı turnuvaya katılacak oyunculara resmi lisans çıkartacak. Bu haberleri Türkiye den duymak oyun severleri ve yapımcı firmaları oldukça sevindirmiş durumda umarız ki devlet e-sports dalı ile uğraşan yeni nesle tam destek verir ve gururla yarışmalara katılıp madalya getirebilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir