League of Legends Büyüdükce Büyüyor !

Dota2 ile yollarını ayıran League of Legends dünya çapında çocuklar ve gençler üzerinde etkisini giderek arttırmaya devam eden Dünyaca ünlü League of Legends ilk zamanlarda sadece West gibi yabancı server’ı bulunan aynı zamanda Türkçe olmadığı halde bile yüzlerce Türk oyuncusunu içinde barındırdığı oyun Türkçeleştirildiği andan itibaren oyuncu kitlesini giderek arttırmaya devam etti ve arttırmaya devam etmekte ki Ekim 2012 de Riot Games’in yapmış olduğu açıklamada günlük oyuncu miktarları 12 milyondu.

Bu rakam normal bir oyun firmasının hayaline bile giremeyeceği rakam olarak kabul edilse de Riot Games bu rakamı her saniye arttırmakta kararlı adımlarla ilerlemeye devam etmekte. Oyuncularına ücretsiz oynama imkanı vermenin yanı sıra Sonbahar, Kış, İlkbahar, Yaz gibi her dönem turnuvalar düzenleyip galiplerine binlerce dolar para dağıtan firma oyuncular tarafından çok rehabet gördü ki şu anda anlık oyuncu sayısı 7.5 milyon yani şu anda oyuna girdiğimizde 7.5 milyon ile birlikte oyuna başlayacağımız anlamına gelen uçuk bir rakam.

Çocuk yaştan yaşlılara kadar uzanan oyuncu kitlesini yakalamak her firmanın harcı değildir. İlk zamanlar adı bile bilinmeyen hatta dotadan ayrıldığı için kötü göz ile bakılan League of Legends şimdi oyunculara Dota2’nin ismini unutturmaya çalışmakta. Eş zamanlı oyuncu rakamı 7.5 milyona ulaşan League of Legends şu sıralar herkesin dilinde umarız bu istikrarını korur ve yıllara eskimeden bizimle kalmaya devam eder. Eğer sizde çevrenizdekileri görüp oyunu merak ettiyseniz tüm bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir