League of Legends 5.3 Yamasında Neler Var

league-of-legends-5.3-yama-guncelleme

League of Legends(LOL) 5.3 Güncellemesi

League of Legends, kısa adı ile LoL, 5,2 yamasının üstünden çok zaman geçmemesine rağmen tekrarda 5.3 ile karşımıza çıktı. Bir önceki versiyonda ölüm ateşi pençesi oyundan çıkarılmıştı ve yeni güncelleme sonrasında bu açık kapatılmamış görünüyor. Tabi, bu durumdan karakterler pek fazla olumsuz etkilenmemişler. Şimdi sizlere 5.3 yamasında neler var, bunlardan bahsetmek istiyorum.

Bir önceki yazımızda yeni kostüm DJ Sona hakkında detaylı bilgi vermiştik. Bu güncellemede biraz Sona güçlü olmuş gibi, yani size indirdiği bir darbede ne kadar çok enerji alıyor bu diyebilirsiniz. Bir arada kostümü yeni yama gelene kadar kaldırmayı düşünseler de, şimdilik sonraki güncellemeye kadar kalması gerekecek.

Ahri, bir önceki yamada gerekli güncelleme yapılmıştı. Aldatan Kürenin düşük manası olduğunu düşünenler için iyi haber artık bu sayı arttı. Tilki ateşi güçlü vuruşu ile can yakıyordu ve bunda da düzeltilmeye gidilmiş. Vuruşların etki mesafesinde azaltma yapılmış ama dönerken hareket kabiliyeti de biraz artırılmış.

Güçlü şampiyonlar içinde yer alan Azir de yeni yama sonrası biraz gücünü kaybetmiş. En düşük hasar kısmında azaltma yapıldığı gibi uzak mesafe atışlarının alanı da azaltılmış. Artık eskisi gibi herkesin korkulu rüyası olmaktan çıkmış gibi görünüyor.

Bilindiği gibi Fiddle, çok uzun mesafelerden rakibinin bütün gücünü emebiliyordu, 5.3 güncellemesinde sonra mesafe daraltıldığı için artık düşmana daha çok yaklaşmak zorunda kalacak.

Sevimli yaratık Gnar’da da düzenlemeler var. Mega Gnar zamanı her yerde 15 saniye yazsa da aslında oyun içinde baktığınız 19 saniye oluyordu ve artık bu süre normale dönmüş. Karakter yorgunluk zayıflatma zamanlarında da artış yapıldı.

Gragas fıçıları bildiğiniz gibi oyuncuları sürekli duraklatıyordu, bu süre ne yazık ki biraz daha artırıldı. Karanlık Küre darbesinin çok olduğu düşünülmüş ki, 5.3 güncellemesi ile birlikte 10 birimlik bir güç azaltması yapılmış.

Katarina, en büyük özelliği ölüm ateşinin pençesi idi ama bu durumdan olumsuz etkilenmedi ve artık onun saldırı kuvveti daha küçük aralıklarla yapılacak ve düşmanı daha zor duruma sokacak.

Kenen’deki büyük hata düzeltildi, 0.25 saniyelik elektrik dalgası artık normal düzeni olan 0.50 oranına geri getirildi.

Aslında League of Legends 5.3 yamasında daha çok yenilik var ama biz sizlere en önemlilerini aktarmaya çalıştık, umarım yardımcı olmuştur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir