League of Legends (LOL)

[tabby title=”İnceleme”]

League of Legends ücretsiz bir RPG strateji MOBA oyunudur. Oyuncular Summoner rolünü üstlenerek, her savaşta kendisi için savaşacak bir şampiyon seçer ve onunla savaşa girerler. 120’den fazla şampiyon seçeneği sunan League of Legends’de birbirinden farklı düzinelerce haritalarda ister bot şampiyonlara karşı isterseniz de gerçek oyunculara karşı 3v3 ve 5v5 savaşlara girebilirsiniz. Her 2-3 haftada bir yenisi daha eklenen şampiyonlarımızın görünüşünü değiştirmeye yarayan farklı skin seçenekleri de mevcut.
Oyunda Summonerinizin ve Şampiyonlarınızın becerisini, büyüsünü, runesini, silahını ve diğer ekipmanlarını özelleştirebilirsiniz.

Girdiğiniz savaşlarda şampiyonunuzu, savaştıkca kazandığınız puanlarla seviye atlatabilir ve yeni skill’ler açarak rakiplerinizden üstün gelebilirsiniz. Yine aynı şekilde düşman yaratıklarını öldürdükce kazandığınız altınlarla şampiyonunuza item alarak onu daha da güçlendirebilirsiniz.

ÖZELLİKLERİ:
MOBA | LoL çok oyunculu bir strateji ile tek oyunculu RPG oyun tarzını birleştirerek, çok oyunculu online savaş arenası oyunlarına öncülük etmiştir.
Özelleştirilebilir Summoner | Summonerinizi damage, support, tank vb. şekillerde özelleştirebilirsiniz.
120+ Şampiyon | 120’den fazla şampiyon, 600’den fazla skin ve 300’den fazla item.
Çoklu Haritalar | Çeşitli harita ve oyun modları ile, 3v3 ve 5v5 PVP modları.

[tabby title=”Ekran Görüntüleri”]

[nggallery id=73]

[tabby title=”Video”]

[tabby title=”Sistem Gereksinimleri”]

 Bileşenler Minimum Gereksinimler Tavsiye Edilen
 İşletim SistemiWindows XP (Sadece Servis Paketi 3) 

Windows Vista, Windows 7

Windows 8 veya Windows 10

Windows XP (Servis Paketi 3) 

Windows Vista, Windows 7

Windows 8.1 veya Windows 10

 İşlemci (CPU)3 GHz işlemci 

(SSE2 yönerge kümesi veya daha üstünü desteklemeli)

3 GHz işlemci
 RAM1 GB RAM 

(Windows Vista ve daha yeni sürümler için 2 GB RAM)

2 GB RAM 

(Windows Vista ve daha yeni sürümler için 4 GB RAM)

 HDD (Harddisk)12 GB
(Kurulum Gerektirir)
16 GB
(Kurulum Gerektirir)
 Ekran Kartı (GPU)512 MB 

veya daha fazla ekran kartı belleğine sahip paylaşımsız GPU

512 MB 

Nvidia GeForce 8800

AMD Radeon HD 5670

 [tabby title=”Nasıl Kayıt Olunur ?”] YAKINDA[tabbyending]

17 comments

 1. knightOnline den başka bilgisayarıma yüklediğim tek oyun. tam bir dota tadında, tek kötü yanı surrender yapılması ki bazen can sıkabiliyor. bazende kurtarıcı olabiliyor. oyun içerine afk olmak, karşı tarafı feedlemek, unskilled gibi oyunu soğutucu haller cezaya sebebiyet veriyor. 3 gün uzaklaştırma sonrası 7 gün artık suçuna göre. tavsiye ederim…

  1. Evet zaten DotA’dan esinlenilerek yapılmış bir oyun gibi. Türleri de Moba olduğundan yakın oynanış tarzları var. Başta, DotA’ya rakip olarak duyurulmuştu şimdiyse bazı istatistiklere göre dünyanın en çok oynanan MMO oyunu…

 2. Dota wow karışımı bir karekter yapısına sahip bir oyun. Dota severler kesinle bu oyunu tercih edeceklerdir fakat TR server çok berbat malesef küfürsüz karşı tarafı kırmadan hakaret etmeden oyun oynamayı bilmiyoruz. kim bilir belki yabancılarda hakaret ediyor ama anlamadığımız için sıkıntı olmuyor. oyunda surrender olayı bazen iyi bazen çok kötü , afk olma konusunda TR serveri kadar toleranslı sı yok, çok karekter ve skin olması, güzel efektlere sahip olması bence dotadan dahada tercih edilir etkenlere sahip demektir.
  iyi oyunlar diliyorum..

 3. Beyler berbat bi ban sistemi var eğer oyniycaksanız yazdığınız her kelimeye dikkat etmeniz gerek yoksa piçin biri çıkıyo report yapıp banlatıyo durup dururken , ban sistemi , döl beyinli gmleri saymazsak güzel oyundur kendisi

 4. arkdaslar bu oyun mac os işletim sisteminde de çalışmaktadır. ben keyifle oynuyorum. site yonetimi mac kullanıcılarınıda unutmazsanız seviniriz.

 5. oyunda hiç klavye kullanılmıyor sürekli mouse ile yürümek bile mouse ile düşünün

 6. arkadaş grubunla oyun kurarasan ne ala eğer kurmassan .Sen haklı ol küfretmesen bile oyun sonuna kadar ana avrat yedi sülalene küfür ederler ve oyun sonu seni arkadaşları ile toplu report ederler banlanırsın.Bu oyunu oynayacaksan en az 5 tane arkadasın olacak ve topluca beraber oyun kurup oynayacaksın.Solo random bir başkası ile asla oynanamayacak bir oyun küfür argo hakaret . yığınla. karşı takım oyuncusuna bilerek gang verenimi ararsın her pislik var oyunda .Bu oyuna dayanabilenler genelde en pislik olanlar yoksa normal insan anasına hakareti kaldırıp bu oyuna devam edemez.

 7. arkadaşlar ıntel pentuım r 4 cpu 2.66 ghz 2.68ghz 1,50 gb ram atı readon hd 4350 ekran kartı 512m de ekran kartı belleği lolu kaldırırmı ?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir