Layers of Fear PlayStation 4 İçin Geliyor

Layers of Fear PlayStation 4 İçin Geliyor

Layers of Fear oyunu korku oyunları arasında oldukça ciddi bir potansiyele ulaşmayı başardı. Henüz çıkış yapmasına belirli bir süre olmasına rağmen birçok oyuncunun merakla beklemesine sebep oldu. Zira Steam üzerinden geçtiğimiz ay erken erişimle PC platformu için sunulan oyun diğer konsol oyuncularının da ilgisini çekmeyi başardı. Polonyalı bağımsız oyun geliştirici bir grup olan Bloober Team tarafından yapılan geliştirme işlemleri ise halen daha devam etmektedir.

Layers of Fear oyunu aslında korku severlerin iptal edilen P.T oyunundan sonra merhem olarak görülebilecek bir yapım. Senaryosuyla, kurgusuyla, grafikleriyle ve oynanabilirliğiyle ciddi anlamda büyük bir kitleye hitap etmeyi başardı. Ancak oyuncuların genel geçer bir endişesi tüm platformlara çıkıp çıkmayacağı yönündeydi. Çünkü PC ve Xbox One sürümü için gerekli duyurular yapılmış olsa da PS konsoluna ilişkin hiçbir bilgilendirme yer almıyordu.

Bu bilgi kirliliğinin arasında Bloober Team birinci ağızdan yaptığı resmi açıklamayla bu konuya netlik kazandırdı. Oyun PC, Xbox One ve PlayStation 4 sürümü olarak üç farklı platforma çıkış yapacak. Şuan için Layers of Fear çıkış tarihi net olarak 16 Şubat 2016 olarak bilinmektedir. Herhangi bir aksilik yaşanmazsa önümüzdeki ay bizlerle olacak oyunun birçok kişi tarafından satın alınacağından şüphemiz yok.

Korku oyunu sevenlerin haricinde senaryosuyla çok fazla oyuncuyu içine çeken bir kurguya sahip olduğundan bahsedelim. Oyun bir ressamın kanlı tablolarını, içinde savaştığı psikolojisini ve korku dolu bir serüveni kapsıyor. Klasik bir korku oyunu yaparak ürkütücü bir evde geçirmek yerine derinlemesine bir senaryo çalışmasına girilmiş olması büyük bir emeğin göstergesidir. Layers of Fear fragmanı ile oyun hakkında daha fazla fikir edinebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir