LawBreakers, Free2Play Olmayacak

LawBreakers Free2Play Olmayacak

LawBreakers oyunu Cliff Bleszinski tarafından geliştirilen yeni bir shooter oyunu olarak piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Bir süredir haberleri duyulmasına karşın artık daha net bilgilerin aktığını söylemek mümkün olabiliyor. Cliff daha önceden Epic Games ve Gears of War gibi projelerin ve ekiplerin içerisinde yer almıştır. Dolayısıyla oyun dünyasını yakından takip eden çok sayıda kişinin bildiği bir isimdir. Bakıldığı zaman ilk önce LawBreakers ücretsiz olarak sunulacak haberi netlik kazanmıştı.

Hatta Cliff uzun bir süre önce LawBreakers Free2Play oyunu olarak sunulacak açıklamaları halen daha kulaklarımızda. Elbette bu durum oyuncuların çok daha fazla istediği bir seçenek. Ancak geçtiğimiz hafta GDC’de yapılmış olan önemli bir açıklama bir anda oyuncuları şoka uğrattı. Lawbreakers Free2Play olmayacak açıklamasıyla birlikte oyuncular hem Cliff Bleszinski’ye hem de para konusunu oyunun ön planına çıkaran oyun dünyasına çattı.

LawBreakers Neden Ücretli Oldu?

LawBreakers satın almak isteyecek oyuncu sayısı bir önceki habere kadar bir hayli düşmüş olabilir. Ancak bu konuda Cliff tarafından yapılan açıklama gerçekten son derece mantıklı. Online platformda arena shooter olarak geçen bu oyunda tüm oyuncular bireysel yetenekleriyle adil bir şekilde savaşacak. Dolayısıyla herkesin aynı çizgide bir karaktere sahip olmasına karşın oynanabilirliğin verdiği avantajlarla üstünlük sağlanmaya çalışılacak. Durum böyle olduğunda ise oyunun Free2Play olarak sunulması farklı premium satışlarının önünü açacak.

Yani oyunun yapımcısı, yayıncısı ve geliştiricileri tarafından oyuncuların farklı bir noktada üstünlük sağlayabileceği oyun için satışlar başlayacak. Cliff ise böyle bir şeyin çekişmeli bir online arena shooter oyunda olmaması gerektiğini savunuyor. Dolayısıyla LawBreakers satışını gerçekleştirerek adil oyun reformunu sürdürmenin daha sağlıklı olacağını savunuyor. Bu bakış açısıyla daha cüzi bir miktara satışa çıkacak oyunu satın almak oldukça mantıklı gelebiliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir