Last Chaos Online

 
[tabs]

[tab title=İnceleme]

Avrupa’da 3 milyondan fazla oyuncuya sahip 3D MMORPG oyunu Last Chaos Online tamamen ücretsiz bir oyundur. Yani aylık ödeme yapmanız ya da oyunu satın almanız gerekmez.

Last Chaos‘ta kendinize bir binek almanız yolculuklarınızı epey kolaylaştıracaktır. Last Chaos’ta binek olarak seçebileceğiniz bir çok yaratık mevcut ancak en çok adı geçenler Kızıl Ejderha ve Atlar.

Başlangıçta bir at alarak ulaşımda kolaylık sağlayabilir ve zamandan tasarruf edebilirsiniz ancak her oyuncu gibi siz de bir ejderhaya binip Irıs’te uçmak isteyeceksiniz. Bir ejderhaya binmek tahmin edebileceğiniz gibi pek kolay değildir ancak imkansız da değil. Ejderha bineği istiyorsanız epey zor bulunan bir ejderha yumurtası edinmeniz ve bu yumurtayı geliştirerek içerisinden bir yavru ejderhanın çıkmasını beklemelisiniz. Yavru ejderhaların üstüne binilemez ancak belirli bir zaman sonunda ejderhanız büyüyecek ve üzerine binilebilen bir canavara dönüşecektir. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey Irıs’te havalı havalı uçmak olacaktır :)

Last Chaos‘ta binek hayvanları dışında bir de petiniz olabiliyor. Bir pet edinmek için ya bir büyücü olmanız ve büyü yoluyla petinizi çağırmanız ya da değerli bir yumurta bularak onu yetiştirmeniz gerekiyor. Yumurtalardan farklı çeşitlerde bir sürü yaratık çıkabiliyor tabi ki her yaratığın yumurtası da farklı oluyor.

Yaratıklar toplayıcı, destekleyici ve savaşçı olarak üçe ayrılıyor. Last Chaos‘ta petlerinizin de sizin gibi levelleri, skilleri ve itemleri var. Petiniz level atladıkça güçleniyor ve yeni yetenekler kazanıyor. Last Chaos‘ta pet sistemi çok gelişmiş olduğundan petler oyunculara büyük avantaj sağlayabiliyor. Last Chaos oyuncularına tavsiyemiz mutlaka bir pet edinmeleri olacaktır.

Last Chaos’ta 6 karakter sınıfı bulunduğundan bahsetmiştik. Her karakter sınıfı kendi içerisinde farklı yönlere ayrılabiliyorlar ancak biz temel karakter özelliklerinden bahsedeceğiz. Her karakter sınıfının kendine has özellikleri, skilleri, görünüşleri, eşyaları ve statları bulunuyor.

Titan

Last Chaos hikayesine göre Titanlar, karanlıklar tanrısı Eres tarafından yaratılmıştır. Titanların yaratılma sebebi tanrı Eres’in aydınlıklar tanrısı Apollon ile olan savaşıdır. Eres Titanları Tanrı Apollon’un askerleri ile savaşmaları için yaratmıştır. Devasa büyüklüklere ve çok güçlü kaslara sahip olan Titanlar yüksek HP ve Defansları sayesinde savaşlarda en ön saflarda yer alıyorlar.

 

 

 

 

 

Şövalye

Şövalyelerin yaratılışı aydınlıklar Tanrısı Apollon’un Eres ile olan amansız savaşlarına dayanır. Apollon’un kıdemli askerleri alçak gönüllülük ve şeref ilkelerine bağlı yaşarlar ve de Apollon’un öğretilerini ve onun yolunu izlerler. Bu öğretilerden biri de savaş sanatıdır… Yeteneklerini ve güçlerini kötülüğün zulmü altında ezilen zayıfları ve masumları korumak için kullanırlar. Bazılarına göreyse Barbarlara benzerler. Ama Barbarlar düşmanlarını alt etmek için sadece kendi güçlerine güvenirken, onlar yeteneklerine ve taktiklerine güvenirler. Şövalyelerin yoldaşlarına yardım etmek için pekçok koruma ve destek teknikleri vardır.

 

 

Büyücü

Büyücüler Hayat Akımı diye bilinen ve Last Chaos dünyasını var eden mistik Mana gücünün efendileridirler. Onlar bu gücü başkalarının büyü dediği efektler yaratmak için kullanırlar.

Büyücüler düşmanlarına büyük hasarlar verebilirler aynı zamanda büyük patlamalar yaratarak bir çok düşman ile birden savaşma imkanına sahiptirler. İnanılmaz büyü güçleri ve benzer mistik yeteneklere rağmen büyücülerin oldukça düşük defansları vardır bu yüzden mana onlar için herşeyden daha değerlidir.

 

 

 

Eşkiya

Onlar Shihuru adıyla bilinen rüzgarın kutsamasıyla doğdular. Ve rüzgar onlara normal insanların hayal bile edemeyecekleri inanılmaz bir görme yeteneği ve ceviklik bağışladı. Ama fiziksel dayanıksızlıkları onları Barbarlara ve Şovalyelere karşı zayıf bırakmaktadır. Eşkiya(Rogue)’lar hançerler ve bıçaklar sayesinde düşmanlarına sinsi saldırılar yaparak onları hiç ummadıkları bir anda alt edebilirler. Onlar suikast konusunda uzmandırlar ve bu sayede ön saflarda savaşan yoldaşlarına destek olurlar.

 

 

 

Elf

Elfler de büyücüler gibi mistik Mana gücünün efendileridirler. Ama onlar güçlerini zihinsel ve bedensel açıdan mükemmelliğe ulaşma amacında kendilerini adadıkları Tanrılardan alırlar ve bu gücü sadece iyileştirmek ve korumak için kullanırlar. Last Chaos dünyasındaki tek iyileştirme yeteneğine sahip karakter sınıfıdırlar ve bu yüzden her kahramanın arkasında bir Elf mutlaka olmalıdır zira dev yaratıklara ve bosslara karşı takımlarını desteklemekte Elf’lerin üstüne yoktur.

 

 

 

 

Şaman

Şamanlar yaratılış sırrını keşfetmeye ve bir yaratıcı olmaya kendilerini adamışlardır. Onlar ki yaratılışın hiçlikten doğdugunu bilmektedirler. Ve Tanrıların hayatı hiçlikten yaratma sırrını keşfetmişlerdir. Ama içlerinden sadece secilmiş olanlar, yani Şamanlar, bu mistik gücü yönlendirmeyi başarabilirler.

Yaratılışın bütün mistik gücünü tamamiyle yönlendirecek iradeleri ve de güçleri olmasa bile onlar garip yaratıkları ve canavarları hiçlikten var etmenin ve bizim dünyamıza cağırmanin yolunu bulmuşlardır. Last Chaos’ta asla unutulmaması gereken bir kural daha var o da Şamaların asla yalnız olmayacaklarıdır!

 

 

Last Chaos’ta göze çarpan özellikler:

Geliştirilmiş 3D grafikler

 • 6 karakter sınıfı
 • Sadece kullanıcıya özel oyun alanları
 • PVE ve PVP oynayabilme
 • Geniş kapsamlı eşya üretimi ve ticaret sistemi
 • Kapsamlı lonca sistemi
 • Pet sistemi
 • Devasa bir oyun dünyası
 • Tamamen ücretsiz oynama imkanı!

Last Chaos Online’a üye olmak ve oyunu indirmek için tıklayın.
[/tab]

[tab title=resim]

Last Chaos Online Ekran Görüntüleri:

[nggallery id=1]
[/tab]

[tab title=video]

Last Chaos Online Resmi Tanıtım Videosu:

[/tab]

[tab title=Sistem Gereksinimleri]
Hazırlanıyor…
[/tab]

[tab title=haberler] [/tab]

[/tabs]

3 comments

 1. Belkide en iyi MMORPG oyunuydu ama pvp sistemi pek iyi değildi arena haricinde ws atamıyorsunuz.20 lv’e kadar 40.000 SP(Skill point) kasmak gerekiyordu bunun için en az 1 ay günde 5-6 saat online olmanız gerekiyordu.SP ve PvP modu haricinde çok iyi grafikli bir oyundu.2012 yılında TR servere kapatılmıştır.Şimdi EU(Avrupa) sunucusu vardır.

 2. o eskiden di sonra o kadar skill point kastırmadılar ball da sıra bekleyenlerdeniz ama sonra sonra bunlar kalktı pvp si de cok iyi idi ben bol bol keserdim

 3. gerçekten efsane oyundu ama şimdi oynayanı yok sanırım türkçe dil desteğide kalktı. ama tekrar tr server ı açılsa hemen başlarım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir