Lara Croft PC İçin Ocak Ayında Gelebilir

Lara Croft Pc İçin Ocak Ayında Geliyor

Lara Croft karakterini efsaneleştiren Rise of The Tomb Raider oyunu PC için 2016 yılının ilk ayında çıkabilir. Bu haber aslında geçtiğimiz günlerde Steam üzerinde görülmesi üzerine ortaya çıktı denilebilir. Steam veri tabanına eklenen oyunun yakın zamanda çıkacağına dair söylentide işte bu yüzden tekrar gündeme geldi. Aslında oyunun çıkış tarihinin Amazon internet sitesinin Fransa sürümü üzerinde Mart olarak açıklanmıştı. Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız haberlerde de muhtemelen Mart 2016 gibi oyunun dijital platformlarda satışının başlayacağını duyurmuştuk.

Ancak geliştirici firmanın ilk olarak Rise of The Tomb Raider çıkış tarihi olarak 29 Ocak 2016’yı duyurması işleri biraz bulandırdı denilebilir. Çünkü oyunun çıkış tarihi olarak açıklanan bu tarihe nazaran tüm dijital platformlarda oyunun Mart ve Nisan aylarında satışta olacağı gösteriliyordu. Serinin önceki sürümlerine de baktığımızda hiçbir sürümün Ocak ayında piyasaya sürülmemesi bir diğer dikkat çekici unsur.

İşte tam olarak bu konuların karmaşıklığı sürerken geçtiğimiz günlerde Steam olaya son noktayı koydu. Dijital oyun portalı her oyuna olduğu gibi Rise of The Tomb Raider hakkında da bir sayfa açtı. Bu sayfada oyunun yayınlanma tarihinin ise Ocak 2016 olarak vurgulanması oyun severlerin dikkatini çekti. Yapımcılar Crystal Dynamics ve Square Enix oyun hakkında hiçbir bilgi paylaşmıyorken bu bilgi kirliliğini düzeltmiyor olmaları da kesinlikle dikkatleri çeken noktalardan biri. Xbox 360, Xbox One ve PC platformlarında Ocak 2016 tarihinin çıkış tarihi olarak olabileceğini düşünsek bile bu tarihin PlayStation konsolu için Ocak ayında olmayacağının garantisini verebiliyoruz. Oyunun ilk olarak bu iki platform üzerinde çıkacağına herkes garanti gözüyle bakıyor. Geliştirici firmalardan gelecek olan açıklamalar neticesinde Rise of The Tomb Raider oyununu bekleyenler derin bir nefes alacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir