Lanista Wars Online

Lanista Wars İnceleme

Lanita wars, browser üzerinden ücretsiz olarak oynanan bir MMO oyunudur. Oyun, Dream Harvesters tarafından gelişimi tamamlanmış olup her güncellemede farklı bir şekil ve özellikle oyun severlerin karşısına çıkmıştır.

Lanista ismi, Roma’da yapılan efsanevi Gladyatör grubunun menajerine verilen isimdir. Oyunun teması da tam bunun üzerine kurulu, yani siz dövüşçü değil, menajersiniz. Güçlü Gladyatörlerden takımınızı kurarak dövüşlere katılıyorsunuz. Oyunda ne kadar çok dövüş kazanırsa namınız da o kadar artıyor. Kazandığınız paralarla da yeni mekanlar satın alarak ticaret yapabilirsiniz. Diğer Lanista arkadaşlarınızla beraber bir suç örgütü kurabilirsiniz ya da düşmanlarınıza karşı yer altından gizlice işler yapabilirsiniz.

Lanista Wars Online’ın güzel yönlerinden biri de teke tek ve multi dövüşlerin yapılabilmesidir. Kazanan oyuncular sanal para ve şeref puanı kazanırlar. Bu oyun sadece dövüş gibi görünse de iyi bir strateji ister. 6 kişiden oluşan ekibi dikkatli seçmelisiniz. Ön kısımdaki 2 kişiyi savunması sağlam adamlardan seçeceksiniz ki kolay kolay ölüp diğer takım arkadaşlarına erişemesinler. Onların arkasında bulunan kişiler normal güçlere sahip olmalı, ne kolay ölecekler, ne de kolay öldürebilecekler. Oyundaki anahtar adam ise en sonda olacak, ağır darbeler vurarak düşmanı yıpratan kişiyi en sona atacaksınız, ama unutmayın ki bu adamın defansı çok zayıf ve ulaşırlarsa tek hamlede öldürebilirler.

Lanita Wars Online’da dövüş sırasında eğer dövüşçünüz yetenekliyse bilgisayarın otomatik olarak belirleyeceği özel bir atak saldırısı da görebilirsiniz. Bu saldırı esnasında 2 oyuncu için de yuvarlık bir buton açılır, çok hızlı olursanız saldırıyı bertaraf edebilirsiniz, ya da saldıran sizseniz güçlü bir vuruş yapabilirsiniz.

Lanita Wars web tabanlı olmasına rağmen oyunculara bir PC oyunu keyfi vermeye çalışmış. Alışılmışın dışında konusu ve ilginç özellikleri ile bence mutlaka denemeniz gereken bir oyun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir