Land of Chaos Online (LOCO)

Land of Chaos Online kısa adıyla LOCO, rpg, rts ve tps oyun türlerinin karışımı bir 3D online oyun. DotA, Savage 2, Heroes of Newerth gibi oyunları sevenler LOCO’yu da kesinlikle sevecektir. Open Betası yeni biten oyun yeni karakterlerle beraber tüm oyunseverlerin beğenisine sunuldu. Önce oyunun trailer videosuna bir gözatın. Videoda dinleyeceğiniz harika müzik oyunun açılışında çalan oyunun orijinal müziği.

Land of Chaos Trailer İzle

Şimdi bu tarzda oyunlar oynamayanlar için birkaç bilgi verelim. LOCO mmorpg, rts ve tps oyun türlerini birarada barındırıyor. Diğer RPG oyunlarda olduğu gibi NPC’ler, moblar ve görevler ve skiller bu oyunda da var. Aynı zamanda RTS (Real Time Strateji) oyunu çünkü tek bir karakteriniz yok. Hero denen birkaç karakteriniz var. Bir savaşa girerken bu karakterlerden üçünü seçmeniz gerekir. Her heronun kendine has özellikleri var. Oyunda aynı anda bir heronuzu kullanıyorsunuz, o öldüğünde diğer herolarınızdan birini seçerek oyuna devam ediyorsunuz ve üç heronuz da ölene kadar bu böyle devam ediyor. Oyunda rütbeniz arttıkça yeni hero edinebiliyorsunuz ama savaşa 3 hero ile katılabilirsiniz.

LOCO’da rütbe ve seviye yani level denen iki sistem var. Rütbeniz siz oyunu oynayıp başarı kazandıkça yükseliyor ve bu sayede yeni item ve skillere sahip olabiliyorsunuz. Level ise herolarınıza ait ve her oyunda (her savaşta) level 1′den başlayıp 20′ye kadar yükselebilirler. Savaş bitip yeni bir mücadeleye başladığınızda leveller tekrar 1′den başlar. Bir savaşta bu levelleri artırmanız fazla uzun sürmez. Birkaç yaratık (mob) keserseniz veya düşman öldürürseniz levelinizi 9′a kadar yükseltebilirsiniz. Leveliniz 9 olunca bütün herolarınızın leveli de 9 olur. Her level atlayışınızda kullanabileceğiniz yeni skiller açılır.

Hızlı ataklar yapan bir hero ile savaşa başlayıp hemen birkaç yaratık kesip levelinizi hızlıca 9′a yükseltebilir sonra da savunma yönü kuvvetli herolarınızla düşman bölgesine dalıp onları öldürebilirsiniz. Tabii daha farklı stratejiler geliştirmeniz de mümkün.

LOCO aynı zamanda bir TPS (Third Person Shooter) yani sadece elinizdeki silahı değil bütün vücudunuzu görürsünüz fakat FPS oyunlarda olduğu gibi ekranın ortasında nişangah (crooshair) vardır ve vurmak istediğiniz yere mouse ile nişan alırsınız. W, A, S, D ile hareket edersiniz.

Oyundaki Karakterler
Land of Chaos’da şu an için 12 hero var. Hepsinin birbirinden farklı ve güzel skilleri var fakat hemen hemen hepsi gerçekten acayip ve eğlenceli skillere sahip. Mesela kendi bir köşede beklerken oluşturduğu klonlarını düşman üzerine salan Very Mary Bell (düşman hangisinin gerçek rakibi olduğunu anlayamaz), minicik boyutuna rağmen sizi gördüğü anda kafanıza 10 tonluk bir hediye kutusunun düşme ihtimali fazla olan Merino the Golden Bell bunlardan sadece ikisi.

Oyuna karakter seçimiyle başlıyoruz. İlk seçeceğiniz karakter sizin asıl karakterinizdir ve bu karakteri silemezsiniz. Aşağıda karakter oluşturma ekranını görüyorsunuz. Her karakterin güçlü ve zayıf yönleri ile kullandığı silahları bu ekranda görerek seçiminizi ona göre yaparsınız.

Yeni karakter açmak için hero kartlar edinmeniz gerekir. Oyundaki eğitim (tutorial) bölümünü tamamlarsanız 1 hero kartı hemen edinebilirsiniz. Daha sonra rütbe atladıkça yani hero kartlar edinmeniz mümkündür.

Bazı karakterlerin özelliklerine gözatalım.

Octavian: Tek el kılıç, kalkan ve çift el kılıç kullanır. Oyundaki tank sınıfı karakterdir yani savunma yönü çok güçlü olup kolay kolay ölmez.
Very Mary Bell: Assassin tipi karakterdir.
Kilmor: Yumruklarını kullanan warrior tipi iri yarı bir hayvandır.
Nosferatu: Çift el kılıç ve büyüler kullanan paladin tipi karakterdir.
Fox Lady: Pençelerini kullanan, çok hızlı saldırılar yapan tilki görünümlü karakterdir.
Randy Rozz: Tabanca ve tüfek kullanarak düşmanı uzaktan indirebilen bir karakterdir.

Oyunun Grafik ve Ses Özellikleri
LOCO grafik, oyundaki sesler ve müzikler açısından oldukça başarılı bir oyun. Oyuna girişte çalan parçanın da tekrar tekrar dinlemek isteyeceğiniz kadar güzel olduğuna şüphe yok.

LOCO ( Land of Chaos ) Minimum Sistem Gereksinimleri
Sistem: Windows XP, Vista ya da 7
İşlemci: Pentium 4 2 Ghz ya da eşdeğer AMD işlemciler
Hafıza (Ram): 1 Gb
Ekran Kartı: 128 mb Shader Model 2 destekli ekran kartı. (Yani Nvidia veya Ati’nin şu an kullanımda olan ekran kartları)
İnternet: Adsl internet bağlantısı

OYUNU İNDİRME VE KAYIT OLMA İŞLEMİ

oyunun web sayfasına gidin. Giriş adı, şifre ve e-mail gibi bilgileri doldurup Gönder‘ e (GO) basın. Aşağıdaki gibi sayfa açılır. Üyeliğinizin tamamlanması için e-mail adresinize gönderilecek aktivasyon linkine tıklamanız gerekir. Eğer böyle bir posta almadıysanız Resend butonuna basıp aktivasyon postasının tekrar gönderilmesini sağlayabilirsiniz (Hotmail kullanıcıları önce Önemsiz Postalar kutusunu da kontrol etmeli). E-mail adresinizi yanlış vermişseniz Edit E-Mail Adress butonuna basıp adresinizi düzeltmelisiniz.

Download butonuna basıp oyunu indirmeye başlayabilirsiniz (Boyut yaklaşık 1.7 Gb).

Dikkat !!!: Eğer oyuna girmeye çalıştığınızda “kullanıcı adı veya şifre yanlış” hatası alıyorsanız aktivasyon işleminiz tamamlanmamış olabilir. Böyle bir durumda e-mailinize gönderilen aktivasyon linkine tekrar tıklayın ve açılacak sayfada Giriş adı ve şifrenizi yazıp giriş yapın sorun düzelecektir. İyi eğlenceler…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir