Küçük Oyunlar CounterSpy İncelemesi

counterspy-kucuk-oyun-incelemesi

Büyük oyunlar, kapladıkları yer ve zorluk açısından bazı kişiler tarafından tercih edilmiyor. Küçük oyunlar içerisinde Counterspy incelemesini sizlere sunmak istiyoruz.

Her oyunun büyük bütçesi yok, bu yüzden bazıları kendilerini göstermek amacı ile küçük çaplı oyunlar çıkarıyorlar. Counterspy bu tip oyunlardan biri ve soğuk savaş zamanlarını bizlere 2.5 boyutlu olarak sunuyor.

Uzaydaki yarışın boyutu değişir, 2 büyük ülke, Aya nükleer füze atmak ister, amaçları ise dünyada ilk olmaktır.  Bu iki ülkenin kim olduğu söylenmese de, siz hangilerinin olduğunu hemen tahmin ediyorsunuz. Ülkelerden biri mavi rengi temsil ederken diğeri de kırmızıyı simgeliyor.

Şimdi siz oyunda kimi yönlendireceğiz diye düşüneceksiniz ama aslında ikisi de değilsiniz. Bu iki ülke kendi arasında kapışırken arada masumlar gidiyor. Siz de Counter olarak bu duruma dur diyeceksiniz. Yani filler tepişirken siz çimenlerin ezilmesine müsaade etmeyeceksiniz.

Bu büyük ülkeler sinsi planlarını uygulayacaklar ama herkesten gizlemektedirler. Counter olarak bu kötü planı olan ülkelerin gizli yerlerine sızarak insanlığı kurtarmamız gerekiyor. Counterspy oyununda silahlarınız geliştirmek için özel şemalar var, bazı karışımları uygulayarak kişisel gücünüzü de artırabiliyorsunuz. Oyundaki bazı belgelerin ismi komik ve bazılarına laf atıyor cinsten, yani soğuk savaş dönemindeki o anlar komik şekilde aktarılmış.

Counterspy oyunu küçük oyunlar kategorisinde yer alıyor çünkü grafikleri ilginç. Sanki, 90’lı yıllarda atari oynuyormuşsunuz hissine kapılıyorsunuz, tabi çocuklarınızın resim dersindeki gibi görsellere de rastlayabilirsiniz. Her bölümdeki gizli planları alarak son bölüme gidip amacınıza ulaşmanız gerekiyor. Yapay zekanın ne zaman ne yapacağı belli olmaz, ben o kadar sessizdim, nerden gördüler beni diye şaşırabilirsiniz, 6. His özelliği eklenmiş diyebiliriz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir