Korku Oyunu Alone in the Dark İllumunation Genel Bakış

Alone in the Dark İllumunation inceleme

Alone in the Dark İllumunation İnceleme

Alone in the Dark İllumunation, atari ve FPS’nin birleşmesi ile karşımıza çıkan çevrimiçi bir oyundur. Şu an kapalı beta sürecinde yer alan oyun steamde yalnız PC’lerde oynanabilmektedir. Oyuna katılmak için Steame 49 TL ile satın alınarak oynanabilir. Biz sizler için oyunu inceledik ve ön bilgi vermek istiyoruz.

Kapalı Beta dönemlerinde bildiğiniz gibi oyunlar çok fazla hatayı bir arada görebilirsiniz. Alone in the Dark İllumunation oyunu da, çok üst düzey şeyler beklenmemesi gereken bir zamanda bulunuyor.

Şimdi sizlere oyun hikayesini aktaralım. Virginia Bölgesinde, tuhaf ve bir o kadar da acı ile dolu bir karanlık inmesi yaşanmıştır. Maden ihtiyaçlarını karşılamak için bir kömür madeni açılır ve bu kötü olaylar da bununla ilişkili olarak devam eder. Kömür madenindeki bu esrarengiz olaylar sonrası açılıştan sonra canavarlar ortaya çıkarak şehri adeta yakıp yıkarlar. Lorwich kentine uzun süre gidilmemiştir ve oraya ilk vardığınızda şehrin başına gelen olayları, canavarların yaptıklarını görünce durumun ne kadar vahim olduğunu anlıyorsunuz. Şehirde neredeyse hiçbir canlı varlıktan eser kalmamıştır, Survival Horror türü oyunların Kralı olarak da adlandırabiliriz.

Alone in the Dark İllumunation oyununda avcı olarak katılıyorsunuz, henüz net bilgileri alamasak da az çok bir şeyler aktaralım. Oyunda Avcı, Mühendis ve Witch Priest gibi sınıfların olması bekleniyor. Kapalı beta döneminden dolayı karakterleri şahsi olarak şimdilik düzenleyemiyoruz. Tam sürüm sonrasında bu özellik de aktif olacak, şimdilik harita ve oyunun zorluk seviyesinde değişiklikler yapabiliyorsunuz.

Oyun gerçekten korku oyunu adını hak etmiş. Oyuna ilk giriş yaptığınız anda, şehrin karanlığı, korku dolu müzikler, ışıkların bir yanıp bir sönmesi sizi tedirgin ediyor, bir de ne yapacağınız konusunda donup kalıyorsunuz. Karşınıza bazı düğmeler çıkacaktır ve korkmadan basmanızı tavsiye ederiz. İlk başta hedefiniz ne anlamıyorsunuz ama ilerledikçe oyunu çözmeye başlarsınız.

Alone in the Dark İllumunation oyununda kömür madeni sonrası çıkan yaratıkların neden geldiğini çözüp onları yok etmelisiniz, şehrinizi eski ve güzel günleri geri getirmeye çalışıyorsunuz. Bu canavarlar ışığı pek sevmez, bu yüzden şehirdeki lambaları düğmelere basıp aktif ederek onlarla daha kolay baş edebilirsiniz.

Oyun boyunca karşınıza çok tuhaf, çirkin ve güçlü yaratıklar belirecek. MMO oyunlarında olduğu gibi burada da görevler sizleri bekliyor ve ekranın sol tarafında görev kısmını görebilirsiniz. Aksiyon ve FPS türlerini barındıran oyunda, yapay zeka fazla zeki yapıldığı için epey bir zorlanacaksınız ve belki de çoğunuz oyunu yarıda bırakacak ama bizce pes etmeden çatışmaya devam edin.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir