Korku Oyunlarını Seviyorsanız Bu 5 Oyunu Denemelisiniz

populer korku oyunlari

 Korku oyunları özellikle son yıllarda bir hayli arttı. Gelişen teknoloji, görsel ve işitsel efektlerin zenginliği bu kavramı daha gerçekçi kılmaya başladı. Eskiye nazaran şiddet oyunlarının yerini korku oyunları alıyor diyebiliyoruz. Son dönemde piyasaya çıkmış ve kanınızı donduracak olan 5 farklı oyunu sizler için listeledik.

  • Alien: Isolation

Alien dolu bir oyunda ensenizde hissetmediğiniz bir nefes var. Yani bunun sanal olduğunu biliyorsunuz. Ancak kurgu ve görseller o kadar kaliteli ki beyniniz ve bilinçaltınız korku alarmlarını devreye sokacak.

  • Outlast

Outlast şimdiye kadar gelmiş geçmiş en korku dolu oyun olarak tanımlanıyor. Nitekim öyle gibi gözüken görsellere sahip olduğunu görebilirsiniz. Karanlık bir yerde aniden tüm ışıklar sönseydi, önünüzü göremediğiniz o saniyeler içerisinde her şey aleyhinize gelişseydi ne yapardınız? Misal olarak kendinizi bir düzeneğe bağlı bulsaydınız yapacağınız şey serin kanlılıkla olayı çözmek mi olurdu yoksa çığlık atmak mı?

  • Amnesia: The Dark Descent

Karanlığın içinden bir ses duyduğunuzu ve elinizde sadece bir gaz lambası olduğunu hayal edin. Aslına bakarsanız sesin oyundan mı geldiğini yoksa beyninizin yüksek adrenalinden dolayı size oyun mu oynadığını çözmek biraz zaman alacak. En iyisi siz lambanızla sesin kaynağına doğru dikkatli adımlar atmaya başlayın.

  • Silent Hill

Korku oyunu denildiği zaman ilk akla gelen yapımlardan birisidir. Hatta bu işin başlangıç noktası bile diyebiliriz. Eğer gözlerinizin önüne bir perde inmesini istemiyorsanız her adımınızı dikkatli atmalısınız.

  • Until Dawn

Yeni nesil korku oyunları arasında olan Until Dawn ile tüm korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Bazen oyun içinde yapacağınız seçimler insanların hayatlarına mâl olabilir. Üstelik bunu duygusal davranarak ya da mantıklı düşünerek yapsanız dahi sonuç değişmeyebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir