Korku oyunları The Evil Within!

korku-oyunu-the-evil-within-inceleme

Oyun oynarken korkmak istiyorsanız, The Evil Within tam sizin için yapılmış, şimdi konusuna ve incelemesine geçelim.

Korku oyunu sevmeyen ya da korkudan oynayamayan vardır aramızda. Resident Evil’in devamı niteliğinde olan ve korku dolu anları ile oyun sever kullanıcıları bazı zamanlar yerlerinden hoplatan The Evil Within oyunu ile bambaşka maceralara ve heyecanlı anlara adeta dalış yapacaksınız. Oyunun hikâyesi aslında çok gerçekçi, bir ihbar üzerine akıl hastanesine giren karakterimiz bu lanetli ortamdan çıkmak için türlü psikopatlıklarla karşılaşacak ve bunları alt etmek için gerek saklanıp gerekse silahına davranmak zorunda kalacak.

Birçok oyuncu tanıdığım bu oyunu korkudan oynayamadığını açık açık itiraf etti. Gerçekten oyun içerisindeki Sİlent Hill filminden alınmış gibi arka plandan gelen korkunç ve ürkütücü sesler bu oyunu çekilmez bir hal almaya yettiriyor. Oyun içerisindeki karanlık noktalardan aniden yoğun bir gürültü ve korkunç bir yüz ile fırlayan şeytani varlıkların yarattığı gerilim yüzünden pahalı monitörlerinizi parçalayabilirsiniz.

 Yerlerinizden hoplatacak bu oyundaki asıl amaç karşınıza çıkan her türlü zorluğa müdahale ederek o lanetli yerden uzaklaşmanızı sağlayan ipuçlarını bulmak ve bu ipuçları yardımıyla çıkış kapısına yönelmek. Oyun içerisinde yapmanız gereken çeşitli aktiviteler bulunmaktadır. Görev niteliğinde olan bu aktiviteleri geçtikçe yeni olay örgüleri karşınıza çıkacak ve oynanabilirlik açısından başarılı sayılabilecek bir kurgu ile karşılaşacaksınız. Bu oyunu başarılı kılan iki nokta dilediğiniz yere kolayca gizlenebilmeniz ve dolaştığınız çevre ile sürekli etkileşimde olmanızdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir