Konsol Oyunu Sherlock Holmes Crimes and Punishments inceleme

Sherlock-Holmes-Crimes-and-Punishments-inceleme

Casual oyunlarının gün geçtikçe gelişmesi ve daha geniş kitlelere hitap eder hale gelmesiyle adventure oyunları unutulmaya yüz tutmuştur diyebiliriz. Her geneç gün farklı bir oyun ve farklı bir hakiye ile karşılaştığımız doğrudur. Yine geniş bir oyun sever kitlesi tarafından büyük bir merak ile beklenen Sherlock Holmes Crimes&Punishments oyunu piyasaya çıktı ve herkesin ortak merak konusu “peki bu oyunda amacımız nedir?” oldu.

Bildiğiniz gibi birçok gizemli hikayeyi sonuca ulaştıran ve bu aşamada birçok kişi ve mekan ile etkileşim halinde olan Sherlock Holmes karaterimiz dedektiflik deneyimlerini bu oyun platformunda bizlere sonuna kadar hissettiriyor. Oyundan asıl zevk alacağınız bölüm ise bu esrarengiz olayları çözerken yapmış olduğu sorgulamalar ve oyunun hikaye akışıdır.

Bu kadar hikayeye ve oyun içerisinde etkileşim halinde bulunduğu ortamlara rağmen oyunun teknik yönden istenileni verememesi ve oyunun her bölümünde karşımıza siyah bir ekran şeklinde çıkan ve oldukça uzun süren oyun yükleme ekranları biraz keyfimizi kaçırıyor. Bu hikaye ile ilgili olan problemlerin dışında oyunun ilerleyen bölümlerinde oynanış mekanikleri bakımından da bizleri oldukça sıkıntıya sokan teknik detayların kaçırılması veya bu detaylara gereken önemin verilmemiş olması oyundan soğumanız için oldukça yeterli bir etmendir.

Oyun içinde görecek olduğunuz grafikler son derece etkileyici ve gerçekçi olduğundan dolayı bu ince detaylar oyunun bütününü kurtarabilir ancak dediğimiz noktalara çeşitli eklentiler ile iyileştirmeler getirilebilirse bu durum oyunun daha geniş kitlelere yayılması açısından son derece etkili olacaktır. Oynanış mekanikleri açısından sınıfında başarılıdır diyebileceğimiz bir oyun olan SHerlock Holmes Crimes&Punishments oyunu ile boş vakitlerinizi eğlenceli bir şekilde geçirebilir ve günlük hayatın stresinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Sherlock Holmes Crimes and Punishments fiyatı ise 84 TL civarlarındadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir