Konami, PES Hayranlarını 2014 Online İle Üzdü

 pes 2014 online

Konami yavaş yavaş oyun sektöründe mobil oyunlara yönelen bir firma. Ancak firmanın amiral gemisi olan PES hala daha güvencede diyebiliriz. Bunu resmi bir açıklamayla açıklayan firma yöneticileri tamamıyla mobil oyun üreten bir firma olsak dahi PES tüm platformlar için çıkmaya devam edecek diyerek bunu teyit etti. FİFA ile yıllardır süre gelen çekişmeye PES 2016 ile farklı bir soluk getirmeyi amaçlayan firma bir kısım hayranını kahredecek bir duyuru yayınladı.

PES 2014, serinin içerisinde özellikle tutulan sürümlerden biri. Özellikle online mod baz alındığında son derece başarılı bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Hatta çoğu PES oyuncusu 2015 yerine PES 2014 Online liglerini tercih ediyor. Ancak son dönemlerde PES 2015 Online ile bir çıkış yakalayan firma yeni oyununda çıkmasına az bir zaman kalmasıyla birlikte yeni kararlar aldı. Bu radikal kararlara göre artık Konami PES 2014 Online desteğini tamamıyla kesecek. Böylece PES 2015 Online için talep artacağı gibi, PES 2016 içinde bir ön hazırlık yapılmış olacak.

Bildiğiniz gibi 15 Eylül tarihinde PES 2016 resmi olarak çıkıyor. Bu tarihten 2 ay sonra yani 17 Kasım tarihinde ise PES 2014 Online için tüm desteğin kesilmiş olması bekleniyor. Sevindirici haber PES 2015 Online için halen daha desteğin sunulacak olması ve gitgide artan popülerliği. Bunun yanı sıra PES 2016 içinde bir Online sürüm olacağı aşikâr.

Yapılan açıklamalarda Konami yetkilileri PES 2014 Online desteğini keserken oyuncularına çok minnettar olduklarının altını çizdi. Online platformun geliştirilmesinde, hataların bildirilmesinde ve yapılacak yeniliklerde son derece önemli olduklarını vurguladı. 15 Eylül ile birlikte Konami ve Pro Evolution Soccer için yepyeni bir dönem yani PES 2016 gelecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir