KO2 Project İçin Video Yayınlandı

KO2 Project İçin Video Yayınlandı

KO2 Project aslında ülkemizde birçok oyuncunun yakından tanıdığı Knight Online üzerine geliştirilen bir oyun. Aslına bakarsanız halen daha büyük bir kitle tarafından oynanmaya devam edilen oyunun online dünyada bitme noktasına gelmesi imkânsız görülüyor. Her ne kadar ilk günlerdeki gibi geniş bir kitleye sahip olmasa da son derece muazzam bir oyuncu sayısına halen daha sahip gibi gözüküyor.

Fakat yıllardır oyuncuların değişmesini istediği bazı detaylar var ki bunun ancak oyunun tamamının değişmesiyle mümkün olacağına inanılmış durumda. Bu noktada bir grup Türk genci devreye giriyor ve amatör oyun stüdyolarından Unreal Engine ile büyük bir projeye imza atıyorlar. Knight Online 2 oyunu bir süredir geliştirme aşamasında ve ciddi anlamda büyük bir kitle tarafından destek bulmayı başardılar.

Geliştiricilerin söylemlerine bakacak olursak amaçlarının tamamen asıl olan oyunun eksiklerini kapatmak olduğunu anlayabiliyoruz. Yine 4 farklı class seçebileceğimiz oyunda Mage, Rogue, Warrior ve Priest karakterleri olacak. Bu karakterleri skill yani yetenek vuruşlarında da bir değişiklik yapılması mümkün durmuyor. Fakat ekibin oyuncularla devamlı temas halinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu işleri biraz farklı bir noktaya sürüklüyor. Ekibin sunduğu anketler, yaratıcı fikirler ve geliştirilebilir projelerle oyuna farklı bir anlam katılabilir.

Bununla birlikte KO oynayan insanlar Knight Online 2 oynamak fikrine fazlasıyla sıcak baktığını internet sitelerinden görmek mümkün. Kendi oluşturdukları ko2project.com adresinden adım adım ilerledikleri tüm basamakları oyuncularla paylaşıyorlar. Aynı zamanda bu süre zarfında MGame ile görüşmeler devam ediyor. Eğer lisans konusunda bir sıkıntı yaşanmazsa oyunun birebir olarak aynı formatları taşıyabileceği, sadece grafik, efekt ve gelişmiş bir haliyle sunulabileceği belirtiliyor. Daha önce bir video yayınlayan ekip şimdi yeni bir Knight Online 2 fragmanı ile karşımıza çıkıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir