Knight Online Kullanıcı Güvenliği için 100 Bin Dolar Harcadı

Knight Online Kullanıcı Güvenliği için 100 Bin Dolar Harcadı

Dünya üzerinde en çok oynanan online oyunlar içinde yer alan Knight Online, oyuncularının güvenliğini en iyi yerlere getirebilmek amacı ile toplam 100 bin Dolar harcama yaptı. Tek kullanımlık şifre sayesinde artık oyuncular hesaplarım çalındı gibi cümleler kuramayacak gibi görünüyor.

Türkiye’de MMORPG oyunları içerisinde en çok oynanan oyun olan Knight Online’da, oyuncular o kadar emek veriyor, karakterlerini geliştirmek için senelerce zaman harcıyor, düşük güvenlik nedeni ile bütün emekleri 1 gün içinde yok oluyordu. Yeni OTP yani One Time Password, tek şifre özelliği bütün bu endişelerin önünü kesmiş oldu.

Türkiye temsilcileri tarafından yapılan açıklamada, konu hakkında çok şikayet vardı, biz de bunları değerlendirdik, tek kullanımlık şifre oluşturan özel uygulama sayesinde güvenlik en üst noktaya kadar taşındı açıklaması yapıldı. Ayrıca bu iş için aylık ortalama 15 binin üzerinde masrafın olacağını fakat hiçbir şekilde oyunculara bu maliyetlerin yansıtılmayacağı açıklaması geldi.

Şimdi sizlere OTP servisinden nasıl yararlanılır ondan bahsetmek istiyorum. Öncelikle OTP için NTT Games firmasının ana sitesine giderek NTT Services sekmesine tıklıyorsunuz, ardından sayfanın altında mavi butonlu Go To ICS Service yerine tıkladıktan sonra yönlendirildiğiniz sayfada kayıt işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Kayıt bittikten sonra Anyotp uygulamasını bilgisayarlarınızdan kullanabileceğiniz gibi akıllı telefonlardan da kullanma şansına sahip olacaksınız. Programı aktifleştirmek için telefonunuza bir mesaj gelecek, onayladıktan sonra oyuna her girişinizde bu programdan şifre oluşturmanız gerekecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir