Knack 2 Çıkacak Mı?

Knack 2

 Knack oyunu birçok PlayStation oyuncusunun yakından tanıyacağı bir yapım olarak biliniyor. PlayStation 4 konsolunun çıkış oyunları arasında bulunan Knack çok fazla oyuncuya hitap etmemesiyle tanınmıştı. Ancak buna rağmen projenin sürdürülebilirliği mevcut. Bunun sebebiyse ilk oyunda başarısız olunmasına rağmen sonrasında başarıyı yakalamış çok fazla oyun olmasıdır.

PS4 konsolunun yapı taşlarından birisi olan Mark Cerny tarafından yönetilerek oluşturulan Knack oyunu için yeni bir haber sızdı diyebiliriz. Tüm oyun dünyasına Knack 2 oyunu çıkacak mı sorusunun sorulmasına sebep olan bu haber ise PS4 oyunlarının projelerini üstlenen Tayvanlı bir oyun şirketinin sayfasından duyuruldu. XPEC şirketinde çalışan bir programcı kişisel Linkedin sayfasından paylaştığı görselle üzerinde çalıştıkları yeni projeyi duyurmuş oldu.

Henüz Sony ve PlayStation 4 cephesinden Knack 2 oyunu hakkında hiçbir açıklama yapılmamışken böyle bir sızıntının gerçekleşmesini ise garipseyenlerde var. Ancak son anında iptal edilen, beğenilip projesi geri çekilen çok sayıda oyun olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla geliştirilmeye başlandığını söylemek doğru olacaktır. Fakat Knack 2 çıkacak mı sorusunun henüz net bi karşılığının olmadığını belirtmek gerekiyor.

Yüksek grafik kalitesiyle çıkan ilk oyuna nazaran daha gelişmiş bir yapıyla sunulması beklenen Knack 2 çıkış tarihide elbette net değil. Ancak başlangıç tarihi olarak 2016 yılının Mayıs ayının yazdığı görülüyor. Dolayısıyla Knack 2 oyun dünyasına muhtemelen 2017 yılında sunulabilecek PlayStation 4 oyunları arasında yerini alabilecek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir