King’s Quest Chapter 1 Resmi Olarak Çıktı

 King’s Quest Chapter 1

Macera oyunu denildiği zaman akla gelen King’s Quest Chapter 1 nihayet çıktı. Temel anlamda Activision firmasının altında barınan Sierra tarafından dağıtılan King’s Quest aslen bağımsız bir oyun stüdyosu tarafından geliştiriliyor. The Odd Gentlemen tarafından yaratılan ve geliştirilen oyun yaşlı bir kralın hayatından yola çıkarak sürükleyici bir kurgu üzerine kurulmuş.

Yaşlı Kral Graham ve torunu Gwendolyn ile birlikte fazlasıyla sürükleyici bir hikayeyi bizlere birinci ekrandan sunuyor. Bitmek bilmeyen fantastik bir macerayla keşfetmemiz gereken çok şey var. PC için Steam üzerinden satışa çıkan oyun kısa bir süre içerisinde diğer platformlar içinde online olacak. PS3 ve PS4 için bugünlerde aktif olarak indirilebilir olması bekleniyor. Xbox 360 ve Xbox One içinse bir süre daha beklemede kalması ön görülüyor. Bir sürpriz olmazsa 2-3 hafta içerisinde aktif olacağı biliniyor.

Birçok oyun içi görsel ve videoyla oyunun tanıtılmasının ardından birde King’s Quest Complete Collection sürümü duyuruldu. Bu sürümde oyuna dair tüm bölümleri koleksiyoncular için bir araya derliyor. Aynı zamanda farklı ve yeni bölümlerinde içerisinde yer aldığı belirtiliyor. King’s Quest Complete Collection da aynı şekilde Xbox, PS ve PC için çıkış yapıyor. King’s Quest Chapter 2 ise 2016 yılı gelmeden resmi olarak çıkacakmış. Aslında bu kadar kısa sürede ikinci bölümün yayınlanacak olması kimse tarafından beklenmiyordu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir