Kingdom Under Fire II (KUF II)

[bosluk]
[tabs]
[tab title=inceleme]
Kingdom Under Fire II (KUF II) MMO Aksiyon RTS ve RPG tarzını bir arada barındıran bir oyun.

Kingdom Under Fire II (KUF II), Blue Side ve Phantagram firmalarının ortak yapımı olan bir MMO Aksiyon Strategy RPG oyunudur. KUF II için bir MMORTS-MMORPG hybrid türü diyebiliriz. İki türün yani hem rol yapma türünün hem de strateji türünün bir karışımı olan KUF II aynı zamanda oyunculara gerçek zamanlı savaşma imkanı da sunuyor. C9 ve Vindictus gibi çok kaliteli grafiklere sahip olan oyunlara benzeyen görselleri, oyunun grafik açısından ne denli zengin olduğunu gözler önüne seriyor.
[enter]
[singlepic id=3245 w=560 h=280 float=center]
[enter]
Binlerce oyuncuyla PC ve diğer konsollarda oynayabileceğiniz tek MMO Aksiyon oyunu.

Binlerce oyuncunun bir arada oynayabilmesine olanak tanıyan bir sistemle hazırlanan KUF II, KUF (KUF I) evrenindeki Bersian kahramanlarını konu alan bir hikaye üzerine kurulu. Oyunun, 2012 yılı bitmeden oyunun Kore’de piyasaya sunulması planlanırken oyunun Avrupa’da ne zaman satışa sunulacağı ise kesin olarak henüz bilinmiyor. PC dışında diğer oyun konsolları için de üretilecek olan oyunun single player olarak oynanması da mümkün olacak.
[enter]
[singlepic id=3256 w=560 h=280 float=center]
[enter]
Açıklamasıyla yankı uyandıran oyunun görselleri oyuncuları meraklandırıyor.

Kore merkezli geliştirici firma Blueside tarafından ilk olarak 2010 yılında duyurulan Kingdom Under Fire II o yıldan beri KUF 1 oyuncularını ve diğer MMO meraklılarını yıllardır bekletmeye devam ediyor. Hem single player modu hem de MMO modu bulunan oyun Wikipedia’da “RTS + RPG hybrid” olarak tanımlanmış olması dikkat çekiyor. Berserker, Ice Witch ve Gunslinger gibi üç ayrı karakter sınıfının bulunduğu KUF II’de Hangame’in Kore sunucularının yayınını yapmasına rağmen oyunun farklı yayıncı firmalar tarafından da yayınlanacağı düşünülüyor. KUF II’nin en iddialı olduğu platformlar ise PC ve PS3 olacak.
[enter]
[singlepic id=3257 w=560 h=280 float=center]
[enter]
Daha önce ilk kez Xbox 1’de KUF I ile büyük bir ilgi gören oyunun yeni sürümünün çok daha büyük kitlelere hitap etmesi bekleniyor. Ayrıca MMO oyun platformlarında yayınlanan ve tanıtım için oyun fuarlarında kullanılan bir çok ekran görüntüsü, resim ve videoyu da bulabilirsiniz. Ekran görüntüleri ve video galerisi için oyun başlığı altında bulunan sekmeleri kullanabilir veya burayı tıklayarak oyunun ekran görüntülerini ve burayı tıklayarak KUF 2 resmi tanıtım videoları dahil oyunun videolarının yer aldığı sayfaya erişebilirsiniz.
[enter]
[singlepic id=3270 w=560 h=280 float=center]
[enter]
Kingdom Under Fire II (KUF II), aksiyon RPG ve RTS’nin birleşimi yepyeni bir oyun tarzı yaratıyor!

Piyasadaki bir çok MMO oyununu geride bırakacak kalitedeki görselleri ve tatmin edici savaş sahneleriyle oyunculara farklı bir deneyim sunan KUF II’nin kullanımı kolay bir arayüze sahip olması ise online oyunlara zor alışan oyuncular için oldukça ideal. RPG yönüyle KUF II, oyunculara kendi karakterlerini oluşturma ve karakterlerini güçlendirerek kişiselleştirme imkanı veriyor. Çok çeşitli geliştirme seçenekleri sayesinde oyuncular karakterleri için farklı bir çok strateji oluşturabiliyor.
[enter]
[singlepic id=3275 w=560 h=280 float=center]
[enter]
“Fame Tech 2” oyun motoruyla desteklenen KUF II’nin filmleri aratmayan büyük savaş sahnelerini yaşatmasını sağlayan daha bir çok özelliği bulunuyor. Çeşitli optimizasyon ve alt yapı sayesinde, oyun senaryosu gereği oyuncu bilgisayarının olabildiğince az kasması sağlanarak binlerce oyuncunun aynı anda savaşlara katılması ve devasa savaş sahnelerinin yaşanması sağlanıyor.
[enter]
[singlepic id=3292 w=560 h=280 float=center]
[enter]
Üç farklı ırk ve 100 farklı asker türü.

Human Alliance, Dark Legion ve Encablossa ırkları arasındaki amansız rekabeti konu alan oyunda oyuncular dilediği ırkı seçmekte özgür olacak. Piyade, Archer, Paladin, Inquisitor, Hava Unit’leri, Army Band, Bone Dragon ve Mammoth gibi daha onlarca farklı asker türü… Toplamda 100’ün üzerinde asker türü arasından seçeceğiniz yaratık veya insanlarla kendinize bir ordu kurabilir ve ordunuz ile KUF II’nin RTS boyutunu yaşayabilirsiniz. Oyun tüm bunları sağlarken aynı zamanda RPG tarzının vazgeçilmez bir parçası haline gelen guild sistemi, siyaset sistemi, kuşatmalar, tarım ve crafting gibi unsurları da içerisinde barındırıyor.
[enter]
[singlepic id=3290 w=560 h=280 float=center]
[enter]
Oyuncuların hem level kasmasını hem de asker toplayarak savaşlara hazırlanmasını sağlayan Kingdom Under Fire II’nin 2012 yılı içerisinde Kore’de yayına sunulması ve bu süreci takip eden zaman zarfında Avrupa için ne zaman hazır hale geleceğini hep birlikte ilerleyen süreçte görebileceğiz. Şimdilik yalnızca tahmin yürüterek önümüzdeki yıl Avrupa MMO piyasasında yerini alacağını düşündüğümüz Kingdom Under Fire II’nin ekran görüntüleri ve videolarıyla yetinmekten başka çaremiz maalesef ki bulunmuyor. :)
[/tab]
[tab title=resim]
Kingdom Under Fire II (KUF II) Resimleri:
[nggallery id=137]

[/tab]
[tab title=video]
Kingdom Under Fire II (KUF II) Videoları:

Kingdom Under Fire II – 2010 GStar Traileri:

Kingdom Under Fire II Classes – The Gunslinger:

Kingdom Under Fire II Classes – The Spellsword:

Kingdom Under Fire II Classes – The Berserker:

Kingdom Under Fire II’nin İlk Traileri:

Kingdom Under Fire II GStar 2009’da Yayınlanan Resmi Trailer:

Kingdom Under Fire II Gameplay (Oyun içi) Aksiyon Tanıtım Videosu:

Kingdom Under Fire II Gameplay (Oyun içi) Taktiksel Tanıtım Videosu:

Kingdom Under Fire II In-game footage – Cavalry:

Kingdom Under Fire II – Online multiplayer PvE:


[/tab]
[tab title=sistem]
Kingdom Under Fire II (KUF II) Sistem Gereksinimleri:

CPU/Processor: Intel Core i3-530 2.9GHz / AMD Phenom 9850 Quad-Core
Video Card Required: Nvidia GeForce 9800 GTX / ATI Radeon HD 3870
Minimum RAM (Memory): 3 GB
Hard Drive Space Required: 12 GB
DirectX Version Needed: 9
[/tab]
[tab title=haberler]
[php] include(“wp-content/themes/score/haberler.tpl”); [/php]
[/tab]
[/tabs]

11 comments

    1. KUF 2 şuanda Beta sürecinde üstelik sadece Kore’de yayınlanmakta. Henüz kesin çıkış tarihi bile belirli değil bu nedenle oyunun ücretiyle ilgili bir bilgi bulunmuyor. Ancak Kingdom Under Fire: Circle of Doom’un Amazon.com’da 39 dolara satıldığını düşünürsek KUF 2’nin ücretli olması muhtemel. Yinede verilen bu ücret Kingdom Under Fire: Circle of Doom için sadece bir defa veriliyor, abonelik ücreti bulunmuyordu.

  1. oyun nasıl çıkmış 2012 de biz hala bulamıyoruz ya betası bile yok ortalıkta haberi 2012 de çıkmış olmasınmı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir