King of Kings 3

Not: Bu oyun iptal edildi veya kapatıldı.

[bosluk]
[tabs]
[tab title=inceleme]

King of Kings 3 — Oyun

Genel

King of Kings 3, PvP ve RvR üzerine yoğunlaşmış, ücretsiz oynanabilen ve üç boyutlu bir çevrimiçi rol yapma oyunudur (MMORPG). Çok uzun yıllar süren acı dolu bir savaştan sonra istikrarsız yedi ayrı diyara bölünmüş bir ortaçağ fantezi dünyasını keşfedin.
Bu diyarlardan birine katılın ve kendi kaderinizi çizin. Arkadaşlarınızla bir lonca kurup diğer loncalarla savaşın. Yanınızda sizinle birlikte savaşan lejyonlarınızla kendi krallığınızı kurun. Kralların kralı olmak için düşman ordularını fethedin!

King of Kings 3 neler sunuyor?

Çoklu seviyeli, dinamik lonca sistemi – Oyuna genç ve yalnız bir savaşçı olarak başlarsınız, ancak kısa zaman içinde bir ittifak kuracak şekilde başkalarıyla bir grup oluşturma imkanına kavuşursunuz. Günlük mücadelelerin üstesinden başarıyla gelerek loncanız büyüyüp refaha kavuşabilir ve bir lejyon boyutuna erişebilir. İttifakınız ne kadar güçlü ve büyük olursa üyelerine de o kadar çok avantaj ve imkan sunabilecektir. Yeterince güçlü bir hal aldıktan ve savaşta nasıl sağ kalabileceğinizi öğrendikten sonra sizinle tacınız arasında artık başka bir engel kalmayacaktır ve böylece kendi krallığınızın sahibi olabilecek ve tarihteki yerinizi alabileceksiniz.

Ev ve şehir kurma – İçinizdeki mimarı keşfedin! Kendi evinizi tasarlayın ve basit bir barakadan muazzam bir villaya kadar her şeyi inşa edin. Lejyonunuz için bir kale ve krallığınız için de bir dizi fonksiyonel ve dekoratif binalarla süslü, etkileyici bir başkent inşa edin. Evler ve şehirlerin de seviyeleri yükselebilmekte ve daha fazla bonus sunabilmektedirler.

Fethedilebilir şehirlerle PvP – İster düello veya anlık it dalaşları şeklinde, ister düzenli aralıklarla gerçekleştirilen etkinlikler ve savaşlar ya da herkesin katıldığı, krallıkların birbirine girdiği savaşlar veya şehirlere saldırılar şeklinde olsun… King of Kings 3’de, bir PvP tutkununun bulabileceği her şey var! Ayrıca savaşlardaki çabalarınız da karşılıksız kalmayacak ve adınızı sıralama listelerinde görebileceksiniz. Size sadece ün ve zafer değil, aynı zamanda daha da fazla güç katan ünvanları toplayın. Krallığınızı güçlendirin ve servetini arttırın. Düşmanlarınıza korkunun ne demek olduğunu öğretin ve Kralların Kralı ünvanına layık olduğunuzu kanıtlayın!

Esneklik ve derinlik – King of Kings 3’de sadece birçok özellik bulunmuyor, aynı zamanda bu tür bir oyunda daha önce hiç görülmemiş bir derinlik de var. Ayrıntılı ve özenle hazırlanmış oyun elementleriyle diğer bir çok rol yapma oyununun aksine statik olmaktan ziyade oyuncunun seçimlerine göre değişebilen, karmaşık ve çok yönlü bir dünyaya sahip olabilirsiniz.

King of Kings 3’ü oynayabilmek için ne yapmalıyım?

Kılavuz’daki talimatlara bakın. Bu talimatlarda King of Kings 3’ü oynayabilmek için neye ihtiyaç duyduğunuz tam olarak açıklanıyor.

King of Kings 3’ün maliyeti ne kadar?

King of Kings 3’ü oynamak tamamen ücretsizdir! Oyunu, oyunun kendisini satın almak veya aylık bir abonelik ücreti ödemek gibi bir zorunluluk olmaksızın tamamen ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.
Ancak bazı özel malzemeleri satın alma seçeneğiniz bulunmaktadır. Bu özel malzemelerin bir listesine buradan erişebilirsiniz.

King of Kings 3 — Tangramia Dünyası

Tangramia

King of Kings 3 dünyasında gidilecek ve görülecek birçok yer, karşılaşılacak birçok ilgi çekici karakter ve savaşılacak birçok korkutucu canavar yer alır. Bu dünyada ittifaklar kurulur ve yıkılır, savaşlar kazanılır ve kaybedilir ve hiç kimse yarın Kralların Kralı’nın kim olacağını bilemez.

Yedi diyar

Yüzyıllardır aralıksız bir şekilde süren savaşlardan sonra bir zamanların ihtişamlı Tangramia dünyası, yedi diyara bölünmüştür: Almanya, Lutetya, Britanya, Akdeniz, Anadolu, Polonya ve Yeni Dünya. Bu diyarların her biri, bir koruyucu tanrı tarafından korunmaktadır ve sakinleri de var olan sınırlı miktardaki kaynak için birbirleriyle savaşmaktadır.

King

Şehirler

Her bir diyarda iki büyük şehir yer alır; başlangıç alanı olarak Skarabare ve becerikli maceracılar için Kızıltaş Şehri.
Bu şehirlerde diğer maceracılarla buluşabilir, heyecan dolu günün yorgunluğunu üzerinizden atabilir, savaş ganimetlerinizi satabilir, yeni beceriler edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Şehirler huzur içinde işinizi halledebileceğiniz güvenli yerlerdir. Eğer savaş arıyorsanız becerilerinizi deneyebileceğiniz ve anlaşmazlıkları çözüme kavuşturabileceğiniz bir yer de bulabileceğinize eminiz.
Ya da canınız balık mı tutmak istiyor? Balık tutmada rakiplerinizin üstesinden gelmenize yardımcı olacak birkaç numara bile öğrenebilirsiniz. Veya dans pistinde terlerinizi döküp birlikte dans edebileceğiniz bir eş bulabilirsiniz. Günlük yaşantının zorluklarından sıkılmışsanız küçük bir barakadan muhteşem bir saraya dek istediğiniz şekilde inşa etmiş olduğunuz kendi evinizin sessizliğine de çekilebilirsiniz!

Bölgeler

Keşfedilmeyi bekleyen birçok ilgi çekici bölge mevcuttur. Kendisi için bir veya iki görevi tamamlamanızın karşılığında size bir miktar para ödülü vermeye istekli birileriyle karşılaşabilirsiniz. Ancak yine de tetikte olun – civardaki bölgeler birçok vahşi hayvanla ve yabancıları pek sevmeyen garip karakterlerle dolu. Gereğinden fazla cesur maceracıların bazılarının, meraklarını hayatlarıyla ödemek zorunda kaldıklarını unutmayın.
Bazı bölgelerde, becerikli bir sanatçının da yardımıyla güçlü malzemeler elde etmek amacıyla kullanabileceğiniz değerli malzemeler bulacaksınız. Bunları, başka malzemeler satın almak amacıyla para kazanmak için de satabilirsiniz. Belki de sahip olduğunuz paraları arkadaşlarınızla paylaşıp kendi binalarınızı inşa etmek için de kullanabilirsiniz? Ancak gözünüz her zaman değerli mallarınıza göz diken düşmanların üzerinde olsun.

Zindanlar

Yeterince cesur olanlar, asla günışığı yüzü görmeyen canavarların bulunduğu karanlık mağaraları, dünyanın derinliklerinden gelen yaratıklarla dolu olan ve dibi bir türlü gelmeyen çukurları ve huzursuz hayaletlere evsahipliği yapan gizemli tapınakları ve daha birçok benzeri mekanı keşfedebilir.
Kılıcınızın kabzasını daha da bir sıkıca tutun, bildiğiniz en güçlü büyünün sözlerini mırıldanmaya başlayın ve tanrılara dua edin – belki çıkacağınız bu yolculuğunuzda size yardımcı olurlar! Ancak herkesin canlı geri dönemediğini de unutmayın…

Ejderlerin dünyası

Efsaneler, yarı insan yarı ejderha şeklinde yaratıkların olduğu bir ejderler dünyasından bahseder. Sadece en deneyimli ve en cesur savaşçılar oraya ulaşmanın bir yolunu bulabilir ve ulaşanlardan da çok azı yaşadıklarını anlatacak kadar yaşayabilirler. Ateş nehirlerinin, dumanlar arasında kalmış adaların efsanelerinin yanısıra melekler gördüğünü iddia edenler bile vardır…

King of Kings 3 — Dragon God Realm

Giriş

Dragon God Realm’in girişi, Dormant Dragon Town’da yer almaktadır. Haritanın batı ucunda, yanlarında ikiz ejderlerin yer aldığı, parıldayan bir sunak.

Dragon God Realm’in girişi, Dormant Dragon Town’da yer almaktadır. Haritanın batı ucunda, yanlarında ikiz ejderlerin yer aldığı, parıldayan bir sunak.

Dragon God Realm

Dragon God Realm, True Dragon Town’a giden, Dragon Breath Town, Dragon Talon Town, Dragon Fang Town, Dragon Wing Town, Dragon Bone Town, Dragon Eye Town ve Dragon Heart Town adlı yedi Ejder Şehri’nden oluşan tarafsız bir alandır. Nihai hedefiniz olan True Dragon Town’a ulaşmak için bu şehirlerden sırayla geçin.

Daha ayrıntılı bir görünüm için haritaya veya kısa bir özet bilgi edinmek için de şehirlerden birine tıklayın.

Bir oyuncu 90. seviyeye ulaştığında, Dragon God Realm’e girebilir. Her bir Ejder Şehri’nde ancak oyuncunun o şehirle ilgili ana hikayedeki görevleri tamamlamasının ardından kullanılabilecek bir ışınlanma noktası yer alır. Her şehirdeki ışınlanma noktasını açmayı başarabilen ilk oyuncunun adı, ışınlanma noktasına kazınacaktır.

Nasıl ulaşılır

Dragon God Realm’e girmenin iki yolu vardır. Her bir Ejder Şehri’ndeki ana hikaye görevlerini veya belirli özel görevleri tamamladıktan sonra istediğiniz gibi şehre girip çıkabilirsiniz. Bir şehrin ışınlanma noktasını bir oyuncunun açması halinde henüz ana hikaye görevlerini tamamlamamış olan oyuncular da görevlerin tamamlanmasına yardımcı olmak için Dragon Soul Hunter’a gidebilir.

King of Kings 3 — Özellikler

Yirmi yedi karakter sınıfı

Birbirinden vahşi üç farklı sınıftan birini seçin ve oyunun işleyişi sırasında da karakterinizi kendi alanında uzman dokuz sınıftan birine göre geliştirin. Rakiplerinizin karşısına kudretli bir savaşçı olarak çıkın, bir sihirbaz olarak elementlerin gücünü düşmanlarınızın üzerinde gösterin veya tanrıların yolunu takip eden ve gücünü tanrılardan alan bir ruhban halini alın. Bu farklı sınıfların her biri, oyunu farklı bir şekilde oynamanızı sağlar ve her birinin de benzersiz becerileri bulunmaktadır.

Binlerce görev

Size tüm oyun boyunca eşlik edecek heyecan verici görevleri takip edin. Karakterinizi geliştirmek ve değerli malzemeler ve altın kazanmak için birçok farklı görevi tamamlayın. Sürekli NPC, yeni mekan ve canavar peşinde koşmak istemiyor musunuz? O zaman görev günlüğünüzdeki önemli noktalara tıklayın ve karakterinizi oraya taşıyın. Oyun arzuladığınız yere ulaşabileceğiniz en kısa yolu sizin için seçecektir ancak en kısa yol her zaman en güvenlisi olmayabilir.

Dragon God Resurrection” adlı genişleme paketi, Dragon God Realm, Dragon God, Dragon Apotheosis ve çok daha fazlasıyla ilgili yepyeni bir hikaye sunuyor! Bu yeni görevler hakkında daha fazla bilgi edinmek için lütfen buraya tıklayın.

“Dragon God Realm” içindeki görevleri yaparken, daha önce görmediğiniz birçok canavarla karşılaşacaksınız. Tüm cesur maceracılar, kendilerini bekleyen canavarların bazılarını tanıyarak kendilerini hazırlayabilirler! Daha fazla bilgi için buraya tıklayın!

Bina ve şehirler inşa etme

Kendi binanızı inşa edebilir ve yaşadığınız yeri, basit bir barakadan zengin süslemelerle bezenmiş bir saraya dönüştürebilirsiniz. Evinizdeki her bir mobilya parçasını kendiniz seçebilirsiniz. Hatta kendi şehrinizi tasarlayıp inşa etmek için arkadaşlarınızla birlikte bile çalışabilirsiniz. İnşaat projelerini tamamlamak için vergiler toplayabilir, şehrinizin büyüyüp gelişmesini seyredebilir ve tebaanızı ister demir bir yumrukla isterseniz de dostane bir şekilde yönetebilirsiniz.

Oyuncuya karşı Oyuncu

İster şehirde bir rakibinizle düello yapıyor olun, ister değerli mallar taşıyan düşman oyunculara baskın yapıyor ya da bütün bir orduyla yabancı bir krallığı işgal ediyor olun, oyuncular arasında gerçekleştirilen savaşlar, King of Kings 3’ün temelini oluşturur. Cesur savaşçılar, ünvanlar ve değerli ödüller kazanabilir ve adlarının Tangramia dünyasının her bir köşesinde duyulmasını sağlayabilir. Oyun mekaniği sayesinde tek yapmanız gereken kendinizi hazır hissettiğinizde savaş için rapor vermek olacaktır.

Dragon God Realm”, artık saklanabilecek herhangi bir yer olmadığından işlerin Tangramia’dan çok daha farklı olduğu, savaşlardan yıpranmış bir alandır. Bu genişleme paketinin temel öğelerinden biri de PvP’dir. Yeni bölgelere girer girmez savaşmak zorunda kalacaksınız. Hem canavarlarla hem de, tabii ki, diğer diyarlardan gelen oyuncularla savaşacaksınız. Bu yedi şehrin her birinde sadece ufak bir güvenli alan var ve bu alanları bir sonraki savaşınıza hazırlanmak için kullanmalısınız! Daha önce de söylediğimiz gibi, burası Tangramia’dan çok farklı. Her bir bölgenin sadece tek bir sürümü var, yani Dragon Breath Town’daki tüm oyuncular, birbirleriyle savaşmaya hazır bir şekilde aynı şehirde olacaklar!

Kendi krallığınızı kurun

Güçlü bir ittifağın bir üyesi olarak kendi kaderinizi kendi ellerinize alabilme şansına sahipsiniz. Şeytanlarla karşılaşın ve zirveye giden ter, kan ve gözyaşıyla dolu yolda kendi mücadelenizi yapın. Çabalarınız asla karşılıksız kalmayacaktır! Kendi krallığınızın hakimi olarak önünüzde yepyeni fırsatlar belirecektir ve dünyayı bambaşka bir şekilde göreceksiniz.

Kapsamlı zanaat sistemi

Güçlü silahlar ve zırhlar yaratmak ve hatta King of Kings 3’deki maceralarınızda size yardımcı olacak binalar inşa etmek için malzeme toplama konusunda karşınıza çıkabilecek her tür avantajdan faydalanın. Bu malzemeleri kendi karakteriniz için kullanabileceğiniz gibi başka oyunculara da satabilirsiniz. Başkalarının görmesi amacıyla satılık eşyalarınızı sergilemek için şehirlerden birinde bir dükkan açmak da ticaret yapmanın birçok yolundan biridir.

Bu yeni genişleme paketi ayrıca oyuna işlenebilir birçok yeni malzeme de getirmektedir. 110. seviyede bir balta işlemek istiyorsunuz fakat NPC’de nerede bulabileceğinizi bilmiyor musunuz? Size söyleyeceğiz! Tangramia’daki ve “Dragon God Realm”deki tüm zanaatkarların yerini görmek için buraya tıklayın.

Mini oyunlar

Pek savaş havasında değilseniz sunduğumuz birçok mini oyundan birini oynayarak kafanızı biraz dağıtabilirsiniz. Balık tutmadan dans etmeye ve hatta her zaman popüler olan Köstebeğe Vurma oyununa veya zorlayıcı küçük bir teste dek, karşınıza çıkabilecek fırsatların sayısı sonsuz. Ödül olaraksa özel malzemeler, deneyim ve paranın yanı sıra Tangramia dünyasında zafer sizleri bekliyor olacak.

Yoldaşlar

King of Kings 3 oyununda maceralarınızda size eşlik edecek ve böylece sizi daha güçlü kılacak iki tür sadık yoldaş bulunmaktadır. Bunlardan biri, doğduğunuz günden itibaren size eşlik eden ve birçok faydalı küçük çaplı görevi yerine getirebilen bir peridir. Ayrıca size savaşlarda ve yolculuklarınızda eşlik edecek çeşitli binekler de edinebilirsiniz. Siz dünyanın daha çok yerini keşfettikçe bu binekler de büyüyecek ve daha güçlü bir hal alacaklardır.

Yavru Ejder Eğitimi

İki tür yavru ejder vardır, vahşi olanlar ve Ejder Tanrısı tarafından verilenler. Her ne kadar Ejder Tanrısı tarafından verilen ejder, başlangıcından itibaren sadece Dragon Knight’lara ait ise de binek olarak kullanılabilmesi için önce Yavru Ejder habitatında kademeli bir eğitimden geçmesi gerekecektir. Bu nedenle de Vahşi Ejder Yavruları’ndan (ikinci tür) daha güçlü olacaktır. Özel bir görev sırasında elde edilen Vahşi Ejder Yavruları ise uçan ejderlere yakın bir yapıya sahip olduklarından yakalanmaları ve eğitilmeleri gerekir. Ancak bir kere yakalandıktan sonra hemen binek olarak kullanılabilirler.

King of Kings 3 — Soul of Original Sin

Ejder Ruhunun geçmişi

İlk Tanrı, Ejder Tanrısı’na saldırdığında Ejder Tanrısı’nın ruhu 8 parçaya ayrıldı. Bu parçalardan biri, ebedi uykusuna yatmadan önce Ejder Tanrısı’nın vücudunda saklı kaldı. Diğer 7 parça ise Dragon God Realm’in çeşitli yerlerine saçıldı. Bu parçalar zaman içinde, parçaları bulmak için yasaklanmış olan ruh taşlarını kullanan terk edilmiş yaratıklarca bulundu. Bu terk edilmiş yaratıklar, Ejder Tanrısı’nın çeşitli parçalarını çalıştılar. Kültürleri gelişmeye başladı ve artık günümüzde var olan uygarlıkları, bir zamanlar Ejder Tanrısı’nın var olduğu biliyor. Kendilerinin Ejder Tanrısı’nın çocukları olduğuna inanıyorlar ve kendilerine de ‘Ejderler’ diyorlar.

Ejder Ruhu, Ejderlere bilgi vermişti ancak Ejderlerin umutları zamanla değişmeye başladı. “Sinful Souls” üzerine odaklanmaya başladılar. “Sinful Souls”, yakınlarındaki yaratıkların ruhlarını yer ve ejderleri de kendilerine geniş bir alan sağlamaya zorlar.

“Sinfoul Soul”ların Görünümü

Sinfoul Soul’lar, 150. seviyede olan sarı seviyedeki minik büyük canavarlardır. Bu 7 canavarın var olma sebebi, ilk günah ekipmanını dövmektir. 7 ejder şehrinin her birinde yer alan kendi dipsiz çukurlarında yaşarlar. Sinfoul Soul’lar genelde Fire Corridor, Smoldering Valley, Broken Highlands, Misty Ravine, Dormant Dragon Plateau, Mist Top Valley ve Road of Fire adlı yerlerde bulunur. Ancak Sinfoul Soul hayatta ise her üç saatte bir yerini değiştirecektir. Eğer Sinful Soul’un alanına girerseniz ve kendisi de canlıysa alan kanalında bulunduğu yerle ilgili bilgi tarafınıza iletilecektir.

Sinful_Soul.jpg/

Yedi Sinful Weapon

Bir Sinful Soul mağlup edildiğinde bir Original Sin Core düşürecektir. Sinful Soul’ların her biri, farklı bir Original Sin Core düşürecektir. Örneğin, Idleness Soul bir Idleness Core düşürü, Jealous Soul bir Jealous Core düşürür, vs. ama dikkat edin! Elinde bir Original Sin Core olanlar, bulundukları konumu otomatik olarak yayınlayacaklar ve görünümleri de bunu belli edecektir. Başka oyuncular, bu çekirdeği almak için sizi öldürmeye çalışabilirler ve hatta malzemelerinde Stigmata kullanacak olurlarsa bunda başarılı da olabilirler.

Elinizde bir Original Sin Core varsa, bu çekirdeği bir silaha dövdürmek için Sinner’a (Dragon Breath Town’daki bir NPC) gidebilirsiniz. Original Sin Weapon’ları, silahın yetenek düzeyine göre farklılık gösterirler. Mesela bir balta için silah yeteneğini yoksa, Original Sin Axe silahını takamazsınız. Original Sin Weapon’ları, mitril parçacıkları kullanılarak geliştirilebilir. Bu açıdan, diğer ekipman parçalarından bir farkları yoktur. Ancak bu silahı özel yapan, silahı kaybettiğinizde aynısını yeniden oluşturabilirsiniz ve ölmeden önceki yıldızlarını da otomatik olarak yeniden yükleyebilirsiniz. Ayrıca bir Original Sin Weapon’a sahip olduğunuzda karakterinize benzersiz bir görünüm veren özel bir güç de elde edersiniz. Ve ikinci bir çekirdek elde edebilirseniz, bunu yapın! Bu çekirdeği, var olan Sinful Weapon’ınıza ekleyebilir ve silahınızı daha güçlü kılabilirsiniz!

Sinful_Weapon.jpg/

Original Sin Alanı

Bir Original Sin Weapon elde ettiğinizde, görev günlüğünüzde bir Sinful Abyss görevi göreceksiniz. Buraya sadece Original Sin Weapon’ı olanlar girebilirler ve burası da günde sadece bir kere açılacaktır. Original Sin Core’u olanlar ise öncelikle çekirdeği bir silaha dövdürmeleri gerektiğinden giremezler. Original Sin alanı belirli saatlerde açıktır. 90. seviyeden başlayarak 140. seviyeye kadar 10’lu seviyeler halindeki kademelere ayrılmıştır. Yani, 90, 100, 110, 120, 130 ve 140. seviyeler. Seviyeniz, hangi alana gireceğinizi belirler. Örneğin, 90. seviyedeki oyuncular, 90. seviyedeki alana gireceklerdir.

Sin_Instance.jpg/

King of Kings 3 — Dragon Apotheosis

Ejder Esansları

Bireysel Dragon Transformation Görevi’ni tamamladıktan sonra malzemelerin toplanması ve vücudunuza takacağınız Dragon Apotheosis Kristali’nin işlenmesini içeren gelişmiş Dragon Transformation’ın yöntemini öğreneceksiniz. Dragon Bone Town’da bulabileceğiniz veya satın alabileceğiniz dört tür Dragon Transformation malzemesi vardır.

Dragon
Bone
Dragon
Blood
Dragon
Spirit
Dragon
Marrow

Dragon Bone Town şehrindeki Dragon Essence Master, bunları Ejder Esansları’na yükseltmenize yardımcı olabilir. Bu işlem aynen diğer malzemelerle yapılan işleme benzer.

Dragon Apotheosis Kristali

AşaÄ�Ä�daki esanslardan birini oluşturduktan sonra

Dragon
Bone
Essence
Dragon
Blood
Essence
Dragon
Spirit
Essence
Dragon
Marrow
Essence

Dragon Apotheosis Kristalleri’ni işleyebilirsiniz. Bu kristallerin dört farklı türü vardır: beyaz, mavi, sarı ve yeşil. Kristalin kalitesi ne kadar yüksekse, Heyecanlı Ejder durumundayken sahip olacağınız özellikler de o kadar iyi olur. En kaliteli Dragon Apotheosis Kristali, Heyecanlı Ejder durumundayken size Uyanmış Ejder durumu katabilir.

Bu pencerelerdeki kristallere tıklanmasıyla birlikte vücudunuza Dragon Apotheosis Enerjisi verilecektir. Ne kadar çok kristal kullanırsanız özellikleriniz de o kadar çok artacaktır. Ancak her zaman bonuslarınızı kaybetme olasılığınız bulunmaktadır, ki bu da en güçlülerden biri olmak istiyorsanız almanız gereken bir risk! Karakter ekipmanları ekranında fareyi karakterinizin üzerine getirdiğinizde vücudunuzda saklanan enerjinin tamamını göreceksiniz.

Dragon Awakening

Dragon Apotheosis Enerjisini vücudunuza ekledikten sonra artık Dragon Transformation çerçevesindeki son adımı tamamlayabilirsiniz. Ejder Heyecanı durumunuzu daha fazla arttırmak veya Ejder Uyanışı durumuna erişmek için aşağıdaki maddelerden birini kullanın.

Dragon
Blood
Jade
Advanced
Dragon
Blood Jade
Ultimate
Dragon
Blood Jade
Awakening
Dragon
Apotheosis
Amber

Bu maddeler, hangisini kullandığınıza bağlı olarak size belirli bir süre boyunca güç verecek ve ayrıca vücudunuzda saklı olan Dragon Apotheosis Enerjisi’ni devreye sokacaktır. Son olaraksa Awakening Dragon Apotheosis Amber, değerlerinizi en üst seviyeye çıkartacak ve hatta görünümünüzü bile değiştirecektir!

Dragon Pool

True Dragon Town’da yer alan bu ateşli Ejder Havuzu’nda karakterlerini ejdere dönüştürmüş olan oyuncular, kristallerini doldurmak ve Heyecanlı Ejder durumuna geçmek için yüzebilirler. Havuzda Ejder Kristallerinizi doldururken deneyim de kazanacaksınız. Bu tıpkı dans etmeye veya balık tutmaya benziyor, ancak tamamen şarj olmak için Ejder Havuzu’na her gün 30 dakikanızı ayırmanız gerekecek. Tamamen şarj olduktan sonra da artık herhangi bir deneyim kazanmayacaksınz. Bazı zamanlarda Ejder Havuzu’nda şelaleler görünecektir. Kutsanmak için bu şelalelere girebilirsiniz. Bir şelalede kutsanmak HP’nizi azaltacak ancak şarj olma hızını arttıracak ve Dragon Transformation süresini bir saate dek uzatabilecektir.

King of Kings 3 — Karakter sınıfları

Karakter sınıfları

King of Kings 3 oyununda oyunun başlangıcında var olan üç temel sınıftan gelişen 27 farklı karakter sınıfı arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Her sınıfın güçlü ve zayıf olduğu kendine has yanları ve savaşlarda düşmanlarına karşı kullanabilecekleri benzersiz becerileri bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için lütfen her bir sınıfa tıklayın.

Warrior (Temel sınıf)

King

Savaşçının güçlü vücudu, ağır silahlar ve kalkanlarla bile rahatça yürümesini sağlar. Böylece savaşta her tür silahı kullanabilir. Özel yeteneği, arbede saldırısıdır. Güçlü gövdesini ekibindekiler için kalkan görevi gören koruyucu bir şemsiye gibi kullanarak savunmada her zaman ön planda yer alır

Mage (Temel sınıf)

King

Sihirbazlar, güçlerini sihirdeki gerçeğin peşinde koşmalarından alırlar. Ancak zayıf bünyeleri ve metallere erişmedeki eksiklikleri nedeniyle silahları sınırlıdır, yani düşmanlarıyla birebir savaşlardan kaçınmaları gerekir. Sadece kendilerini savunan yoldaşlarıyla birlikte güçlü düşmanları alt edebilirler.

Cleric (Temel sınıf)

King

Ruhbanın imanı kendisine, sadece kutsanma imkanı değil aynı zamanda güçlü bir vücut da bahşeden tanrının cömertliğini kazandırmıştır. Bunlarla öğretilerini yayabilecek ve kötülüğü kovabilecektir. Tanrının bu kutsamalarının sıcaklığını her zaman başkalarıyla paylaşır. Dostlarının güvende olmasını sağlar ve yaralarını tedavi eder. İyiliksever doğası sayesinde savaşlar daha az sorunsuz geçer.

King of Kings 3 — Karakter bilgileri

Özellikler

Her karakterin altı özelliği vardır. Karakter yeni bir seviyeye yükseldiğinde, bu özelliklere verilebilecek yeni bir özellik puanı kazanır. Bir özelliğin arttırılması, karakterin farklı unsurlarını etkileyecektir.

 

King

Özellikler

 • Güç – karakterin yakın dövüşte verdiği hasarın yanı sıra yakın dövüş saldırıları sırasında karakterin savunmasını da arttırır
 • Çabukluk – fiziksel savunmayı, bir saldırıdan kurtulma olasılığını ve karakterin koşma hızını arttırır
 • Zeka – büyü hasarını, büyü savunmasını ve büyü puanlarını arttırır
 • İrade – büyü savunmasını ve olumsuz durum etkilerine karşı direnci arttırır
 • Dayanma Gücü – karakterin sağlık puanlarını arttırır
 • Şans – bir yandan tüm özellikleri bir ölçüde arttırırken öte yandan da kritik darbeleri karşılama olasılığını arttırır

Bu etkiler, tüm karakterler için aynıdır. Ancak yine de her bir karakter sınıfına verilecek özellikler farklılık gösterir. Örneğin sık sık yakın dövüşte yer alan bir savaşçı, özellik puanlarını güce bir sihirbazın verdiğinden daha fazla vermek isteyecektir.

Karakter bilgileri

Phy ATK (Fiziksel Saldırı) – karakterin verdiği fiziksel hasar olup hedefin fiziksel savunması kadar azalır

Mag ATK (Büyü Saldırısı) – karakterin verdiği büyü hasarı olup hedefin büyü savunması kadar azalır

Phy DEF (Fiziksel Savunma) – yakın dövüşte alınan hasarı azaltır

Mag DEF (Büyü Savunması) – alınan büyü hasarını azaltır

Health Points (Sağlık Puanları) – Bu ekranda karakterin sağlığı görünür. Darbe almak sağlık puanlarını azaltırken dinlenmek, iyileştirici büyü kullanmak veya bir iksir içmek, sağlık puanlarını arttıracaktır. Tüm sağlık puanları kaybedilirse karakter ölür. Sağlık puanları Arayüz’ de karakterin sol üstteki portresinin etrafını çevreleyen, kırmızı renkli yarım bir daire şeklinde gösterilir.

Mana Points (Büyü Puanları) – Bu ekranda karakterin büyü gücü görünür. Büyü puanları bir yetenek veya beceri sırasında kullanılır ve dinlenerek ya da bir iksir içerek yeniden doldurulabilir. Bu değer sıfıra düşerse herhangi bir beceri veya yetenek etkinleştirilemez. Büyü puanları Arayüz’ de as karakterin sol üstteki portresinin etrafını çevreleyen, mavi renkli yarım bir daire şeklinde gösterilir.

Diğer bilgiler

Patron (Koruyucu) – Burada koruyucu tanrınız gösterilir. Koruyucu tanrı, oyunun farklı unsurlarını etkiler. Örneğin, bir başka koruyucu tanrıya bağlı diğer oyuncularla ittifak yaparsanız güçlendirici bir büyü edinebilirsiniz. Koruyucu tanrınız, karakteriniz yaratıldığında rasgele verilir. Ancak oyun sırasında kendinizi başka bir tanrıya adamanız da mümkündür.

Earth/Water/Fire/Light/War/Insane/Nameless God (Toprak/Su/Ateş/Işık/Savaş/Cinnet Tanrıları/İsimsiz Tanrı) – Burada, farklı diyarlardan oyunculara karşı savaşırken ne kadar enerji topladığınızı görebilirsiniz. Bu enerji, sizi ve diyarınızı güçlendirmeye yardımcı olur.

Sin Value (Kötü Ün) – Bu değer, kendi diyarınızdan oyunculara saldırdığınızda artar. Bu değer ne kadar yüksek olursa, PvP savaşı sırasında ölmeniz halinde ruhunuzla bağlantılı olmayan nesneleri kaybetme olasılığınız da o kadar fazla olur. Bu değer saat başı azalır.

Adventure Points (Macera Puanları) – Bir lonca üyesi olarak size deneyim ve macera puanları kazandıracak olan Maceracının Loncası görevlerini tamamlamak amacıyla diğer oyuncularla birlikte grup kurabilirsiniz. Bunları, Maceracının Loncası’ndan değerli malzemeleri almak amacıyla da değiştokuş edebilirsiniz.

Grace (Saygınlık) – Bu puanları, Bilgi Testi bölümündeki sorulara doğru cevap vererek toplayabilir ve faydalı ünvanlar elde etmek amacıyla kullanabilirsiniz. Günde iki kere IQ testleri tüm diyara dağıtılır ve bu testlerin farklı türlerini şehirlerde de yapabilirsiniz.

Merit (Erdem) – Bu değer, diğer diyarlara karşı yapılan savaşta ne kadar erdem kazandığınızı gösterir. Soyluluk sıralamalarında yukarı tırmanmak için erdeme ihtiyaç duyulur.

Peerage (Asalet) – Karakteriniz, diyarın sıradan bir vatandaşı olarak macerasına başlar. Erdemle ilgili çalışmalar neticesinde karakteriniz için şövalyende barona ve hatta arşidüke dek bir dizi unvan ve soyluluk derecesi elde edebilirsiniz.

Ranking (Sıralama) – Burada karakterinizin tüm diyarlardaki sıralamadaki yerini görebilirsiniz. Deneyim düzeyi, aynı düzeydeki karakterlerin sıralamasını belirlediğinden karakterinizin düzeyi de sıralaması için önemli bir rol oynar. Sıralamalar günlük olarak güncellenir.

Combat (Savaş) – Bu, diğer oyuncularla bir ekip halinde savaşmada ne kadar iyi olduğunuzu gösterir. Bu değer, Maceracılar Loncası için görevleri tamamladığınızda yükselecektir ve Maceracılar Loncası için daha zorlu görevlerle daha da yükselmesi gerekmektedir ki, zaten bu görevlerin ardından muhteşem ödüller de kazanacaksınız.

Critical Rate (Kritik Oran) – Bu yüzde, rakibinize karşı kritik bir darbe vurma olasılığınızı gösterir. Kritik darbe, normal darbeden önemli ölçüde daha fazla hasara neden olur. Olasılık, belirli bazı malzemelerin yanı sıra Şans özelliğine puan ekleyerek de arttırılır.

King of Kings 3 — Lonca Sistemi

Lonca Sistemi

King of Kings 3’ün belli başlı unsurlarından biri de dinamik ve çok seviyeli lonca sistemidir. Loncanın sıralaması ve itibarı ne kadar yüksekse o kadar fazla avantaja sahip olur.

King

Guild (Lonca)

Her bir karakter oyuna yalnız bir savaşçı olarak başlar ancak kısa zamanda kendi loncasını kurabilir veya var olan bir loncaya katılabilir. Bir loncaya ait olmanın birçok avantajı vardır: Bireyin kendisinin yanısıra loncanın tamamına da faydası olan bazı görevler bulunmaktadır. Lonca, sıralamada yükseldikçe deneyim ve altın getiren bazı yardımcıları da fethedebilir. Ancak unutmayın: başka loncaların da bu NPC’lerde gözü olabilir ve bu NPC’lerde kendileri de hak iddia edebilir. Lonca yükselmeye devam ederse yıldızların beğenisini de kazanabilir.

 • 20. seviyeye ulaştıklarında karakterler bir lonca kurabilir veya bir loncaya katılabilir.
 • Loncalar, 1’den 5’e kadar sıralanır.
 • Loncanın sıralaması ne kadar yüksekse o kadar fazla üyeye sahip olabilir (en fazla 28).
 • Bir loncanın üye sayısı ne kadar çoksa her gün alacağı Şanslı Yıldız miktarı da o kadar yükselir.
 • Üyeler, birçok farklı günlük lonca görevine katılabilir.
 • 2. sıradan itibaren bir lonca, lonca NPC’si fethetmeye başlayabilir.
 • Lonca 3. sıraya ulaştığında lonca efendisi (50. seviyenin üzerindeki karakter), bir lejyon kurabilir.

Legion (Lejyon)

Sıralamada yeri yüksek olan ve çok deneyimli bir efendisi olan loncalar, lejyon halini alabilir. Lejyonların, yükselmek için, önlerinde kendilerine özel çeşitli güçlükleri bulunmaktadır ve bu güçlüklerin üstesinden gelindiğinde alınan ödüller de daha değerlidir. Bir lejyon güçlendikçe ve sıralamada yükseldikçe lejyonun lideri de lejyonun kendi binalarını inşa edebileceği ve böylece lejyonun tüm üyelerine avantaj sağlayabilecek bir arazi kiralayabilir.

 • Lejyonlar, 1’den 5’e kadar sıralanır.
 • Lejyonun sıralaması ne kadar yüksek o kadar fazla lonca lejyona katılabilir (en fazla 7).
 • Üyelerin özel lejyon görevlerinin yanısıra özel eşyalara ve savaş malzemelerine erişim imkanı olur.
 • 2. sıradan itibaren bir lejyon bir kamp kurup bu kamp üzerinde gelişebilir.
 • Lejyon 5. sıraya ulaştığında lejyon lideri, krallık kurmak amacıyla bir dizi göreve katılabilir.

Kingdom (Krallık)

Sadece sıralamadaki en yüksek lejyonun lideri kendi krallığını ilan edebilir. Her bir üye, altın veya nadir malzemeleri bağışlayarak ve kendisini kral olarak ilan etmeden Önce yerine getirmesi gereken görevleri tamamlamasında liderine yardım ederek bu sürece destek olabilir. Bir krallık, sadece kralına değil aynı zamanda üyelerine de çeşitli avantajlar sunar:

 • Kraliyete özel binek
 • Aylık maaş
 • Görünüşü özel olarak değiştirilebilen ve savunma tertibatları, tapınaklar, atölyeler ve çok daha fazlasıyla geliştirilebilen bir kraliyet şehri
 • Olağanüstü silah ve zırhlar

Artık sıra, geleceğin sizin için neler sakladığını bulmaya geldi:
Popüler ve adil bir yönetici mi olacaksınız yoksa krallığınızı, Kralların Kralı olabilmek için sonu gelmeyen bir savaşa mı çekeceksiniz?

King of Kings 3 — NPC

NPC

Oyuncu Olmayan Karakter olarak da bilinen NPC, Tangramia dünyasının sakinleridirler. Size oyun boyunca yol gösterir ve deneyim, para veya değerli malzeme karşılığında tamamlamanız gereken bireysel veya grup görevleri verir ve tüccar, zanaatkar ve nakliyeci gibi çeşitli hizmetler sunarlar.

Yoldaşlar

Yoldaşlar arasında imamu ve çeşitli binekler yer alır. Bu yoldaşlar maceralarınızda size ne kadar çok eşlik ederlerse o kadar çok güçlü olurlar. İmamu’nuz, size doğumunuzdan itibaren eşlik eder. Tek yapmanız gereken kendisini çağırmaktır, böylece siz istediğiniz müddetçe sizin yanınızda uçarlar. İmamu, kazandığınız deneyimi arttırır ve ayrıca sizin için küçük birkaç görevi de yerine getirir. Binekler ise daha hızlı hareket etmenizi sağlar. Şövalyeler ayrıca savaşlara savaş atlarıyla katılabilirler. Binekler hakkında daha fazla bilgi

Görev NPC’si

Yolculuğunuz sizi nereye götürürse götürsün her zaman bir yerlerde kendileri için küçük veya büyük görevleri yerine getirdiğiniz için sizleri ödüllendirecek Tangramia sakinleriyle karşılaşacaksınız. Yapacağınız görev bir tüccar için hızlı bir teslimat olabileceği gibi, soylu bir kişi için diğer oyuncularla birlikte tehlikeli bir canavarı öldürmek de olabilecektir. Görevlerin tamamlanması, daha güçlü olmanın ve King of Kings 3 dünyasında yolunuzu bulmanın en hızlı yoludur. Genelde bu görevler karşılığında değerli malzemeler, para veya özel ünvanlar kazanacaksınız. Oyun size yardımınıza ihtiyaç duyan kişileri nerede bulabileceğinizi tam olarak gösterecektir. Böylece görevleri çok daha kolay bir şekilde bulabileceksiniz.

Lonca NPC’si

Lonca NPC’si, bir loncanın üyeleri için çok önemlidir. Lonca NPC’leri herhangi bir şehirde ve birçok köyde bulunabilir. Eğer bir lonca NPC’si henüz bir başka lonca tarafından alınmamışsa o NPC’nin hizmetleri, bir ücret karşılığında loncanız için satın alınabilir. İkinci günden itibarense NPC, lonca üyelerine deneyim puanları, para veya diğer küçük hediyelerin verilmesi gibi loncanız için çeşitli hizmetler sunacaktır. Lonca üyeleri ayrıca deneyim kazanmak için lonca NPC’si ile meditasyon da yapabilirler. Bir lonca NPC’sinin hizmetleri oldukça talep görür. Diğer loncalar, lonca NPC’si için loncanızı savaşa davet edebilir ve eğer NPC’nizi iyi savunamazsanız kaybedebilirsiniz de.

Tüccarlar

Tüccarlar, malzeme satmak veya almak istediğinizde karakterinizin ziyaret edebileceği NPC’lerdir. Ayrıca bazı NPC’lerden beceri kitapları da alınabilir. Tüccarlar genelde şehirler ve köylerde bulunur. Bir şehrin tüccar bölgesinde oyuncular isterse kendi tezgahlarını da açabilirler.

Zanaatkar

Zanaatkarlar genelde şehrin belirli bir yerinde diğer zanaatkarlarla birlikte oturur. Burada silah, zırh ve mücevher yaptırabileceğiniz gibi ekipmanlarınızı yükseltebilir ve böylece etkinliklerini de arttırabilirsiniz.

Canavarlar

Tangramia dünyası birçok korkutucu canavarla doludur. Bu canavarlar size değerli malzemeler ve deneyim puanları verir. Bazı canavarlar kendilerine saldırılmadıkça saldırmazken birçok ise kendilerine yaklaştığınız anda size saldırır. Bazı canavarlar oldukça zayıf olup düşük seviyedeki karakterlerle bile kendileriyle savaşabilirsiniz. Ancak bazı canavarlarsa sadece çok iyi ekipmanlara sahip olan, yüksek seviyede bir grup karakterle birlikte savaşılarak yenilebilir. Canavar ne kadar güçlüyse kendisini öldürmenin ganimeti de o kadar yüksektir. Eğer sadece deneyim seviyenizin çok altındaki canavarları avlarsanız çabalarınızın karşılığında ne bir ganimet elde edebilir ne de deneyim kazanabilirsiniz.

King of Kings 3 — Kaynaklari toplama

Kaynaklari toplama

King of Kings 3’de malzeme yapmak için çeşitli kaynaklara ihtiyacınız vardır. Bu kaynakları, canavarlardan ganimet olarak kazanabileceğiniz gibi Element Diyarı‘nda lejyonunuzla birlikte de toplayabilirsiniz. Bunun için öncelikle şehirlerden birinde veya Element Diyarı‘nda yer alan “Genel Mağaza Tüccarı”’ndan doğru araçları satın almalısınız.

 

Iron Ore PickSkinning KnifeGathering GlovesWoodman´s AxeCrystal
Ore Pick
KingKingKingKingKing
Cevher içinDeri içinKil ve
pamuk için
Ahşap içinKristal ve
taş için

Ekipman malzemeleri

Bu hammaddeler, ekipman oluşturmak için gereklidir ve Element Diyarı‘ndan toplanabilir:

 

Iron OreFurCottonRaw WoodPurpur Crystal
KingKingKingKingKing

Şu yapım malzemelerini elde etmek için “Malzeme Karıştırıcı” ile yükseltilebilirler:

 

Iron IngotLeatherCotton ClothWoodAmethyst
KingKingKingKingKing
Demir
cevherinden
KürktenPamuktanKütüktenMor kristalden

Bu yapım malzemeleri, farklı kalite düzeylerinde elde edilir. Kullanılan malzemenin kalitesi ne kadar yüksekse üretilen malzemenin verdiği bonus da o kadar fazla olur. Daha düşük düzeydeki bir malzemeyi bir sonraki kalite düzeyine yükseltmek için Malzeme Karıştırıcı’yı kullanın. Ekipman malzemeleri ayrıca tüccar NPC’sinden de satın alınabilir. Özellikle ince işçilikle yapılmış malzemeler malzeme dükkanından satın alınabilir.

İnşaat malzemeleri

Bina veya mobilyaları yapmak ve büyütmek için aşağıdaki hammaddelere ihtiyaç vardır. Bu hammaddeler, lejyonun maden alanlarından çıkartılablir. Her bir lejyon kampının, rasgele seçilmiş bir hammaddenin çıkartıldığı iki bölgesi bulunur, diğer hammaddeler NPC’ler veya diğer lejyonlardaki oyuncularla değiştokuş edilebilir.

 

Wrought
Iron Ore
ClayStoneTough
Wood
KingKingKingKing

Bu hammaddeler, “Malzeme İşleme Ustası” tarafından malzemeleri yapmak amacıyla yükseltilebilir. Bir birim inşaat malzemesi üretmek için bu hammaddelerin her birinden beş birime ihtiyaç vardır. Bu inşaat malzemeleri, lejyon binalarını inşa etmek veya büyütmek amacıyla kullanılmak üzere lejyona bağışlanabilir. Basit binaları inşa etmek içinse aşağıdaki inşaat malzemeleri gereklidir:

 

Wrought
Iron
BrickTileMarbleTimber
KingKingKing<=”” td=””>KingKing
İşlenmiş
demir
cevherinden
KildenKildenTaştanOdundan

İnşaat malzemeleri de farklı kalite düzeylerindedir. Daha kaliteli inşaat malzemeleri, yukarıda açıklanan işlem uygulanılarak elde edilebilir.

Dragon Apotheosis Malzemesi

Dragon God Resurrection, esans olarak yükseltilebilecek ve böylece karakterinizi daha güçlü kılacak yeni malzemeler içerir. Bu malzemeyi, yağmadan bulabileceğiniz gibi Ejder Tüccarı’ndan da satın alabilirsiniz.

 

Dragon
Bone
Dragon
Blood
Dragon
Spirit
Dragon
Marrow

Dragon Bone Town şehrindeki Dragon Essence Master, temel malzemenizi Ejder Esansları’na yükseltebilir Bu esanslar, özelliklerinizi arttıracak olan Dragon Apotheosis Kristalleri’ni yaratmak için kullanılırlar.

 

Dragon
Bone
Essence
Dragon
Blood
Essence
Dragon
Spirit
Essence
Dragon
Marrow
Essence

Ejder potansiyelinizin tamamı sadece aşağıdaki maddelerden biriyle etkinleştirilebilir. Dragon Bone Town şehrindeki Dragon Form Goods Seller’dan bunlardan istediğiniz kadarını satın alabilirsiniz!

 

Dragon
Blood
Jade
Advanced
Dragon
Blood Jade
Ultimate
Dragon
Blood Jade
Awakening
Dragon
Apotheosis
Amber

King of Kings 3 — PvP

PvP

PvP, “Oyuncu Oyuncuya Karşı” anlamına gelir ve oyuncular arasındaki savaşı simgeler. PvE’den farklı olarak (Ortama Karşı Oyuncu) karakteriniz bilgisayar tarafından kontrol edilen rakiplerle savaşmaz, bunun yerine diğer gerçek oyuncularla savaşır. King of Kings 3, PvP esaslı savaşa odaklı olsa da PvE de burada önemli bir rol oynar.

PvP lisansı

PvP’ye aktif olarak katılmak için PvP lisansınızı bir kerede açabilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra özel “Güvenli Bölgeler“ dışında Tangramia’nın tüm bölgelerinde diğer oyunculara karşı savaşabilirsiniz. Bu “Güvenli Bölgeler“ örneğin şehirlerde veya bazı dinlenme alanlarında bulunur.
PvP lisansınız kilitli iken sadece aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 1. düşman diyarlarından diyarınıza saldırıda bulunmuş oyunculara saldırmak
 2. şehirlerin birinde bulunan PvP alanındaki diğer oyunculara karşı savaşmak
 3. bir düşman diyarına veya “Tehlikeli Bölge“ olarak belirtilmiş diyarınıza ait yüksek seviyede olan bölgelerden birine girmeniz halinde diğer oyuncuların saldırısına uğramak

NOT: PvP lisansının kilidinin açılması geri DÖNDÜRÜLEMEZ!

PvP ayarı

Yoldaş veya arkadaşlarınızı kaza ile yaralamamanız için hangi oyunculara saldırmak istediğinizi belirlemek üzere PvP ayarınızı yapabilirsiniz.

 • Barış: Hiçbir oyuncuya saldırılamaz.
 • Parti: Sadece partinizden olmayan oyunculara saldırılabilir
 • Lonca: Sadece loncanızdan olmayan oyunculara saldırılabilir
 • Lejyon: Sadece lejyonunuzdan olmayan oyunculara saldırılabilir
 • İttifak: Sadece ittifakınızdan olmayan oyunculara saldırılabilir
 • Diyar: Sadece diyarınızdan olmayan oyunculara saldırılabilir
 • Müttefik: Sadece bir düşman diyarından olan oyunculara saldırılabilir
 • Adalet: Sadece diyarınızın bir üyesini öldürmüş bir düşman diyarından olan oyunculara saldırılabilir
 • Tümü: Tüm oyunculara saldırılabilir.

Uygun PvP ayarlarına sahip değilseniz diğer oyunculara saldırma veya bunlara karşı savunma eylemlerinin otomatik olarak başarısız olacağını hatırınızda tutun.

PvP Sıralaması

Tüm PvP zaferleri en iyi PvP savaşçılarını göstermek amacıyla kaydedilir ve çeşitli sıralama listelerinde yayınlanır. Bu sıralama listeleri her gün güncellenir. İstediğiniz zaman küçük haritada Arayüz’ün sağ üst köşesinde bunlara kontrol edebilirsiniz. Sıralama listelerinin en üst sıralarında bulunanlar değerli ödüller ve özel ünvanlar kazanır.

PvP ganimet

PvP savaşında bir oyunca öldüğünde ekipmanlarından birini düşürebilir. Bu malzeme ganimet olarak rakibi tarafından alınabilir.

Kendi diyarınızdan olan oyunculara saldırırken bunun meydana gelme ihtimali artar ki bu, Tangramia dünyasında uygun görülmez ve ayıp olarak değerlendirilir. Bu durum ününüzün kötüleşmesine yol açar ve karakter pencerenizin sol alt köşesinde “Kötü Ün” başlığı altında görüntülenir. Sorumlu davranırsanız ününüz zaman içinde iyileşir.

Sadece bağlı olmayan malzemeler kaybedilebilir. Malzemeniz daha ruha bağlı değilse armanız ile aynı renkte bir boya uygulaması yaparak bunu sağlayabilirsiniz. Boyayı malzeme dükkanı’ndan veya canavarlardan düşürürerek elde edebilirsiniz.

Farklı tiplerde PvP

King of Kings 3’de aktif olarak PvP savaşına girişmenin birçok farklı yolu mevcuttur. Burada birkaç örnek veriyoruz:

Tek başına: Başka bir oyuncu ile yüz yüze tek oyuncu savaşı yapmak için şehrinizdeki PvP Bölgesine gidin. Burası bir savaş arayanların yeteneklerini ispatlamak ve diğer diyarlardan gelen oyunculara karşı savaşmak amacıyla kendilerini hazırlamak üzere biraraya geldikler yerdir. Gerekli seviyeye ulaştıktan sonra rakip aramak amacıyla uğruna savaşılan bölgelerden birine veya bir düşman diyarına gidebilirsiniz. Bununla birlikte bölgede bulunan diyar koruyucuları ve canavarların savaşınıza müdahalede bulunabileceğini hatırınızda tutun. Günde bir kaç kere Kahramanlar Adası’nın kapısı açılır. Bu adada yakın seviyelerde bulunan karakterler birbirleri ile – herkes herkesle – savaşabilir.

Lonca: Loncanızın geri kalanı ile birlikte günlük lonca görevlerini tamamlayabilirsiniz. Görevler bir sevkiyata eşlik etmek veya bir düşman eskortunun yolunu kesmeyi kapsayabilir. Bir eskortluk görevinin kabulu tüm diyarlara bildirilir, böylece ne zaman ve nerede rakiplerle karşılaşacağınızı tahmin edebilirsiniz. Diğer yandan rakipleriniz de sizi ne zaman ve nerede bekleyebileceklerini bileceklerdir. Diğer savaşlar, loncalarına her gün deneyim, değerli malzemeler ve paralar temin eden lonca NPC’leri için yapılır. Bu NPC’ler loncalar tarafından fethedilebilir ve diğer loncalar tarafından çalınmamaları için savunulmaları gereklidir. Bir lonca NPC’si doğru şekilde savunulmazsa saldıran loncaya katılır ve loncanız, sayesinde kazandığı avantajları kaybeder.

Lejyon: Lejyonunuz saldıranlara karşı savunmaya yardımcı olmak amacıyla lejyon kampını ve acemi birliklerini genişletebilir. Diğer lejyonlara saldırmak size şöhret ve bolca ganimet kazandırır. Destansı savaşlar da ayrıca krallığınızı ilan etme hakkından emin olmanız amacıyla gücünüzü sergilemenize yardımcı olur.

Krallık: Savaş fonunuzu vergilerle doldurun, diğer krallıklara ordunuzun tüm gücüyle saldırın ve şehrinizi ilerleyen birliklere karşı savunun. Destansı muharebeler meydana gelir, ittifaklar kurulur ve bozulur ve hiç kimse Kralların Kralının kim olacağını bilemez.

King of Kings 3 — Ekipmanları yükseltme

Mitril ile yükseltme

Mitril adındaki nadir bulunan bir malzemeyi kullanarak ekipmanlarınızın gücünü önemli ölçüde yükseltmek mümkündür. Ekipman, her bir derece yükseltilişinde bir yıldız kazanır. Belirli sayıda yıldıza sahip silah ve kalkanlar ayrıca görüntü efektine de sahip olur.

Her bir seferde en fazla dört mitril kullanılabilir. Başarı olasılığı, ne kadar mitril kullanıldığına ve kaç adet ekipmanla başlanıldığına bağlıdır. Yükseltme başarısız olursa yıldız da kaybedilir. Ekipmanda dokuzdan fazla yıldız varsa tüm yıldızlar kaybedilebilir. Başarı olasılığı, Şanslı Taşlar kullanılarak geçici olarak arttırılabilir.

 

Mitril

King

Ekipmanları yükseltmek için kullanılır

 

Şanslı Taş

King

Bir malzemenin yükseltilmesindeki başarı olasılığını arttırır.

Yıldız Parçaları kullanılarak yükseltme

Mitril kullanarak ekipmanlarınızı oldukça kaliteli bir seviyeye yükseltebilirsiniz. Eğer ekipmanlarınızı daha da fazla yükseltmek ve olağanüstü kalitede bir malzemeye sahip olmak isterseniz Yıldız Parçası’na ihtiyacınız olacaktır. Başarı şansı oldukça düşüktür ancak malzeme, başarısızlık halinde herhangi bir yıldız kaybetmeyecektir, sadece yıldız parçası boşa kullanılmış olacaktır.

 

Yıldız Parçası

King

Ekipmanın olağanüstü bir şekilde yükseltilmesi için kullanılır

Yerleştirme

Ayrıca karakterinizin ekipmanlarını özel büyülü güçleri olan kıymetli taşları yerleştirerek kendinize özel bir hale getirebilirsiniz. Bu amaçla, kıymetli taşı ekipmanınıza yerleştirebilmek için Artemis adlı sihirli bir metale ihtiyacınız olacaktır. Her bir ekipmanda en fazla beş taş yerleştirebilirsiniz ve ne kadar çok taş yerleştirirseniz kullanmanız gereken Artemis’in saflığı da o kadar çok olmalıdır. Ardından kıymetli taşları tek tek yerlerine koyabilirsiniz, ancak bu kıymetli taşlar oyun sırasında yaratıklardan düşebilir veya bu taşları bir atölyede yuvalarına uyacak şekilde kestirebilirsiniz.

 

Artemis

King

Ekipmanda taşlar için yer oluşturmada kullanılır

Kıymetli Taşlar

King

Sarı: Karakterinizin özelliklerinden birini yükseltir

King

Mor: Saldırı sırasında bonus etkiye sahiptir (zehir, felç, vb.)

King

Mavi: Düşmanın bonus etkisine karşı direnç sağlar

King

Beyaz: Element hasarını veya element hasarına karşı direnci arttırır

Bir kıymetli taşın gücü, nihayetinde bitecek ve kıymetli taş da yok olacaktır. Böyle bir durumda yeni kıymetli taşlar yerleştirilebilir. Bir ekipman parçasında yer alan farklı renkteki kıymetli taşlardan yapılan farklı kombinasyonlar, farklı etkilere yol açacaktır.

King of Kings 3 — Ev ve şehirler inşa etme

Ev ve şehirler inşa etme

King of Kings 3’de kendi evinizi inşa edebilir ve nasıl dekore edeceğinize karar verebilirsiniz. Karakterinizin ilk evi bir baraka olarak başlayacaktır. Barakanızı tek kişilik yatak, bir imamu ağacı, küçük bir meditasyon lambası, şifoniyer, tabureler, bir akvaryum, müzik enstrümanları ve diğerleri gibi gibi basit mobilyalarla döşeyebilirsiniz. Daha sonra evinizi bir krala yakışacak şekilde sayvanlı karyola, taht ve en güzel antikalarla döşenmiş genişleyen bir şatoya dönüştürebileceksiniz.

Mobilyalarınız size özel bonus efektler temin edecek ve örneğin yatakta uyumanızı, malzemeleri saklamanızı, meditasyon yapmanızı veya özel ödüllerle takas edilebilen imamu meyvesi ağaçlarını dikebilmenizi sağlayacaktır.

Bununla birlikte hiçbir şey sonsuza dek dayanmaz ve eninde sonunda mobilyalarınızın tamir edilmesi gerekecektir. Mobilyaların tamir edilmesi evin enerji düzeyini yükseltir. Evinizin enerji düzeyi yeterince yüksek iken evinizi genişletebilir ve daha yüksek düzeyde mobilyalarla döşeyebilirsiniz.

Oyunun ilerleyen aşamalarında lejyon kampında veya başkentte inşaat yapmak için proje satın almak mümkün olacaktır. Bunlar bina inşa etmek üzere topladığınız inşaat malzemeleri ile birlikte kullanılabilir. Bu binalar lejyon veya krallığın tüm üyelerine özel bir hizmet sunar ve genişletme yoluyla iyileştirilebilir.

Ev İnşa etme

Evinizi ve evin mobilyalarını satın almaya veya inşa etmeye karar vermek tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Bir ev veya mobilya inşa etmek için öncelikle başka oyunculardan satın alınabilen veya bir lejyonun üyesi iseniz lejyon kampından toplanabilecek inşaat malzemeleri’ne ihtiyacınız olacaktır.

Meditasyon

 

King

Evinizde meditasyon yapmak deneyim veya güç kazanmanıza yardımcı olur. Ne kadar uzun süre meditasyon yaparsanız etkisi o kadar uzun sürer. Bu güç bir özelliği, sağlık puanlarınızı veya rejenerasyonu iyileştirebilir. Yüksek düzeyde meditasyon lambaları daha fazla deneyim veya daha yüksek düzeyde bir güç kazandırır.

Posta Kutusu

 

King

Genel posta yöneticisine yapılan yorucu yolculuktan kurtulmak için kendi posta kutunuzu kurun.

Saklama

 

King

Sürekli yanınızda taşımanıza gerek olmayan malzemeleri şifoniyer ve dolaplarda saklayabilirsiniz. Yüksek seviyede dolaplar daha fazla hacme sahiptir.

Imamu ağacı

Evinizde bir imamu ağacınız olsun istiyorsanız tohumları ekmeniz gerekecektir. Günde bir kere tohumların gübrelenmesi gereklidir, ve üçüncü gün imamu meyvesi elde edebileceksiniz. Bunlar bir imamu tüccarına götürülüp hazine haritası parçaları karşılığında takas edilebilir. Hazine haritaları olağanüstü hazinelerin nasıl bulunacağını gösterir. Yüksek düzeyde ağaçlar daha iyi meyve hasadı verir.

Şehirler inşa etme

Loncanız bir lejyon haline geldikten sonra bir lejyon kampı kurmak üzere arazi kiralayabilirsiniz. Lejyonun lideri inşaat malzemeleri kullanılarak inşa edilebilen binalar için ana binadan projeler satın alabilir. İnşaat malzemeleri lejyon kampının ham madde bölgelerinden toplanan ham maddelerden yapılabilir. Bunlar bina inşa etmede kullanılmak üzere lejyon üyeleri tarafından lejyona bağışlanmalıdır. Lejyonun üyelerine yararlı hizmetler sunan birçok farklı tipte bina mevcuttur.

Kıymetli taş işleme dükkanı

 

KingKesimi yapılmamış taşları cilalatmak ve parlak parlak kıymetli taşlar halinde kestirmek için kıymetli taş işleme dükkanına gidin ve özel efektler elde etmek için bunları ekipmanınıza yerleştirin. Kıymetli taş işleme dükkanı ne kadar çok yükseltilirse orada üretilen kıymetli taşlar da o kadar daha güçlü olur.

Simya laboratuvarı

 

KingSimya laboratuvarında bitkiler güçlü koruma iksirleri haline getirilmek üzere veya bazı özelliklerinin güçlendirilmesi amacıyla kaynatılabilir. Laboratuvar ne kadar çok yükseltilirse iksirler de o kadar iyi olur.

Barakalar

 

King

Barakalarda birlikler silah altına alınıp eğitilebilir. Bu birlikler bir düşman saldırısı halinde lejyon kampınızı savunmada size çok yardımcı olacaktır. Birlikler savaşta daha güçlü olmaları için donatılabilir. Baraka ne kadar çok yükseltilirse silah altına alınan birlikler de o kadar güçlü olur.

Sunak

 

KingLejyon üyeleri sunakta meditasyon yapabilir ve böylece deneyim kazanabilirler. Sunak ne kadar çok yükseltilirse meditasyon yapanlar o kadar çok deneyim kazanır.

Dekorasyonlar

 

KingKampınıza koyacağınız bir dizi dekorasyonla lejyon kampınızı güzelleştirebilir ve istediğiniz şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Lejyonunuz kendi krallığını elde ederse, lejyonunuzun kampı da yeni krallığınızın başkenti olacaktır. Şehrin görünümünün yanısıra binaları da kendi zevkinize göre düzenlenebilir. Yeni binalar, krallıktaki herkesin faydalanabileceği bir şekilde inşa edilebilir.

King

King of Kings 3 — Yoldaşlar

Yoldaşlar

King of Kings 3’de maceralarınızda size eşlik edecek ve eşlik ederken de güçlenecek bir değil tam üç sadık yoldaş bulunmaktadır.

King

Imamu

Görev dizisini takip ederek oyunun hemen başlangıcında kendinize İmamu adı verilen bir yoldaş edinebilirsiniz.

İmamunuz çağrıldığında daha fazla deneyim elde edersiniz. İmamunuz da sizinle birlikte büyür ancak büyümesi için de size eşlik etmesi gerekir. 10. seviyeden itibaren sizin için envanterinizden malzeme satabilir ve bunun da iki önemli avantajı vardır: birincisi, tüccara gitmek için zaman kaybetmezsiniz, ikincisi Ruh Kronları’nda malzemenin altın değerinin 3 katını kazanırsınız.

Ruh Kronları, oyun içinde kullanılan para birimi olan Kronların ruhla bağlantılı olan halidir. Yani, bir başka oyuncuya verilemezler ve Ruh Kronları kullanılarak tüccarlardan satın alınan malzemeler otomatik olarak ruha bağlanacaklarından bir daha takas edilemezler.

Daha fazla deneyim kazanmak istiyorsanız daha fazla İmamu edinebilirsiniz.

King

Binekler

Ayrıca bir yerden bir başka yere daha hızlı gitmenizi sağlayan birçok binekten birini de edinebilirsiniz. Binekler bir attan devasa bir ejderhaya kadar farklılık göstermektedirler.

Bu binekler, vahşi dünyada var olan bineklerle aynıdır! Bazı sınıflar ayrıca belirli türdeki binekleri efsunlamalarını sağlayacak bir beceriyi de öğrenebilirler.

İmamular gibi binekler de maceralarınızda size eşlik ettikçe büyür ve daha güçlü bir hal alır.

Savaş atları

Şövalye, oyun içinde aynı anda iki bineğe sahip olabilen tek sınıftır: diğer her tür sınıfın sahip olabileceği gibi normal bir binek ve özel bir savaş atı. Şövalye sadece güvendiği küheylanı sayesinde özel saldırılarını ve benzersiz becerilerini kullanabileceğinden ancak bu özel savaş atına bindiğinde gücünü tam kapasiteyle kullanabilir.

Ekipmanlar

Bineğinizi eyer, nal veya dizgin gibi birçok malzemeyle donatabilirsiniz. Bu malzemeler, bineği yanındayken veya bineğini sürerken karakterinizin daha güçlü olmasını sağlayacak daimi bonus etkileri verecektir.

King of Kings 3’e üye olmak için burayı tıklayın.
[/tab]
[tab title=resim]
King of Kings 3 Ekran Görüntüleri:
[nggallery id=79]
[/tab]
[tab title=video]
King of Kings 3 Resmi Tanıtım Videosu:

King of Kings 3 Gameplay Videosu:


[/tab]
[tab title=sistem]
King of Kings 3 Sistem Gereksinimleri:

King of Kings 3 Minimum Sistem Gereksinimleri:
OS: Windows XP/ 2000 / 98 / Vista
CPU: 1.0 GHz Intel P3 or equivalent
RAM: 512 MB RAM
HDD: 2 GB Free
Graphics Card: Nvidia GeForce 5500 or better

King of Kings 3 Önerilen Sistem Gereksinimleri:
OS: Windows XP/ Vista
CPU: 2.4 Ghz Intel P4 or equivalent
RAM: 1024 MB (1GB) RAM
HDD: 2 GB Free
Graphics Card: Nvidia GeForce 6600 or better
[/tab]
[tab title=haberler]
[php] include(“wp-content/themes/score/haberler.tpl”); [/php]
[/tab]
[/tabs]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir