Kargath Mythic Highmaul Raid Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kargath Mythic Highmaul Raid Hakkında Bilmeniz Gerekenler

WOW, eskisi kadar ihtişamlı görünmese de, yeni gelen güncelleme ile birlikte efsanevi günlerine geri dönüyor. Klasik oyun tipleri nedeni ile birçok kişi oyunu bırakmaya başlamıştı ama Warlods of Draenor ile oyuncularını tekrar kazanmayı hedefliyor. Ayrıca bu güncelleme ile PVP-PVE alanlarında hareketlilik arttı, yeni paketin birinci raidi Highmaul ise kapışmaların ne kadar sert olduğunu oyunculara kanıtladı. Oyunda güçlü bir klan olan Paragon, uzun zamandır ilk sırayı kimseye vermedi. Bu grubu ise yakından takip eden Method klanı yer alıyor, bu serverda ise Türk oyuncuların sayısı bir hayli fazladır. Türklerin ilk sırada yer aldığı Catastrophe, Highmaul paketindeki İmparator Margok yaratığını Mythic derecesinde 2 Ocak’ta öldürmeyi başarmışlardı.

WOW yeni paketindeki mücadele edilmesi gereken birinci BOSS Kargath’tır. Ogre bölgesine giriş yaptığınız zaman kestiğiniz canavarlardan sonra Kargath karşınıza çıkarak size karşı gelecektir.

Kargath Mythic’i Heroicte’n ayıran özellik ise Roar of the Crowd’tır ve oyunun can alıcı noktalarından biridir. Savaş sırasında arenada bir takım gösteriler yaparak seyircileri memnun ederseniz “Favor” kazanabileceksiniz. Şimdi diyeceksiniz ki bu ne işe yarayacak? Düşmana vuracağınız hasar puanları artacak ve daha güçlü hale geleceksiniz. Favor aslında bireysel değildir, bütün Raid’te bulunur, sayı ne kadar çok olursa darbeler de o kadar güçlü olacaktır.

Favorların güç oranlarına bir bakalım; 0-24 arasında ise yüzde 0, 25-49 favor=yüzde 25, 50-74 favor=yüzde 50, 75-99 favor= yüzde 75 ve son olarak 100 favor yüzde 100 fazladan hasar artırma anlamına gelmektedir. Mythic mod zorlukları üst drecedir, bu yüzden kazanmak için Heroic ve Standart modda epey bir usta olmanız gerekmektedir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir