Just Cause ve Life is Strange Gibi Birçok Oyun Mobil Olarak Çıkabilir

Just Cause ve Life is Strange Gibi Birçok Oyun Mobil Olarak Çıkabilir

Mobil oyun dünyası her geçen gün bir adım daha gelişiyor. Bunlar arasında ise artık oyun severlerin bir numaralarının mobil versiyonlarını görmeye alışmaya başladık. Birçok oyun üreticisi oyuncuların olduğu kadar normal kullanıcılarında cep telefonlarıyla ve tabletleriyle oyunları oynadıklarını biliyorlar. Bu durum ise mobil oyun sektörüne ister istemez bir yönelmeye dönüşüyor. Günümüzde oyunların mobil sürümleri olarak çok sayıda örnek gösterilebilecek başarılı yapım var. Square Enix gibi dev firmalar ise yavaş yavaş amiral gemilerini mobil cihazlara da taşımaya kararlı gibi gözüküyor.

Bildiğiniz gibi Lara Croft GO ve Hitman GO oyunları konsollardan ve PC’lerden çıkarak mobil cihazlara indi. GO takısıyla oyunlarını mobil dünyaya taşıyan Square Enix ise büyük bir dönüşümün peşinde olabilir. Tabi net olarak resmi bir açıklama olmadığı gibi tamamıyla yanlış bir keşifte olabilir. Bir oyuncu tarafından keşfedilerek paylaşılan habere göre firmaya ait çok sayıda oyunun GO etiketiyle mobil versiyonu çıkacak.

Square Enix Mobil Oyunlara Hangilerini Ekleyecek

NeoGAF kullanıcılarının bu konularda ne kadar başarılı keşifleri olduğu biliniyor. Bu sefer ise bir kullanıcı Square Enix tarafından daha önce CSC Domain Tools adı verilen bir araçla bazı domainlerin alındığını belirlemiş. Bunlar elbette ki sıradan domainler olmamakla beraber sevilen oyun serilerinin Square Enix tarafından mobil oyunlara verilen GO takısıyla birleşmiş hallerinden oluşuyor. Bu durumda haliyle oyun dünyasında ciddi bir hareketlenmeye, heyecana ve bekleyişe sebep olabiliyor.

Bahsi geçen çıkacak mobil oyunlar arasında şu isimler yer alıyor.

  • Deus Ex GO
  • Thief GO
  • Just Cause GO
  • Life is Strange GO

Şuan için tespit edilmiş olan ve domainleri alınmış olan oyun isimleri bunlar gibi gözüküyor. Ancak yavaş yavaş listenin kabarması ya da bu oyunlara dair bir açıklamanın yapılması durumu daha da netleştirecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir