Just Cause 3’ün Devasa Haritasına Göz Atın

just cause 3

Just Cause 3 son bir aydır oyuncuları haber yağmuruna tutuyor. Her geçen gün yeni bir detayıyla ilgili bilgi paylaşan oyun geçtiğimiz günlerde de gündeme gelmişti. Just Cause 3 sistem gereksinimleri ile karşımıza çıktıktan sonra yavaş yavaş oyun detaylarına değinmeye ağırlık verdi. Son olarak ulaşan bilgiler arasında harita boyutu ve devasa bir oyun serüvenin bizi beklediğine dair açıklamalar dikkat çekiyor.

Just Cause 2 oyununun ardından geliştirmelere odaklanan yapımcı firma yine serinin önceki oyunlarının izinden yürüyor. Hatırlayacağınız üzere önceki iki oyun çıkış yaptığı tarihlerin en büyük haritalarına sahipti. Yine düzen bozulmuyor ve oldukça büyük bir haritayla Just Cause 3 oyunu bize sunuluyor. Yaklaşık olarak 20 dakikalık resmi bir video yayını yaparak haritayı tanıtan firma haritanın ne denli büyük bir alana yayıldığını görmemizi sağlıyor. Videonun boyutunun 20 dakika olması başlı başına bir çılgınlık olsa gerek.

Just Cause 3 harita büyüklüğü olarak toplamda 400 mil kare olarak hazırlanmış. Buda yaklaşık olarak 1036 kilometre demek oluyor. Biraz daha açıklayıcı anlatmak gerekirse şu şekilde benzetmeler işimizi görecektir. Siirt ilinin 282 kilometre kare olduğunu düşünürsek haritanın Siirt’in yüz ölçümünden 4-5 kat büyük olduğunu anlayabiliriz. Ya da biraz daha merkezi noktalara gelelim. İstanbul’un en büyük ilçelerinden birisi olan Çatalca yaklaşık olarak 1.115 kilometre kare boyutundadır. Ortalama Çatalca kadar bir haritada Just Cause 3 oynamak size de heyecan vermiyor mu?

Just Cause 3 çıkış tarihi olarak 1 Aralık 2015 gösterilmişti. Dolayısıyla hem Xbox One ve PlayStation 4 hem de PC için aynı tarihte çıkacağını söyleyebiliriz. Videoyu izledikten sonra oyunun serisini oynamadıysanız bile oyunu oynama isteğine kapılabilirsiniz. Just Cause 3 haritası 20 dakikalık fragmanla sizlerle buluşuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir