Just Cause 3 İçin Düzetlme Yaması Yayınlandı

Just Cause 3 İçin Düzeltme Yaması Yayınlandı

Just Cause 3 oyunu aksiyon severler için Aralık ayının başlarında piyasaya sürüldü. Birçok kişi tarafından heyecanla beklenen oyun ilk günden ciddi yüklenme oranlarına sahip olarak beklentileri karşıladı. Ancak oyuncuların birçok noktadan şikâyet ettiği oyunda geri bildirim sayısı oyunun satın alma sayısını geride bıraktı diyebiliriz. Ciddi anlamda sorunlarla boğuşan geliştirici Avalanche Studios geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamayla oyuna yeni bir güncelleme geliştirdiklerini ve yakın bir zamanda yayınlanacağını duyurdu.

Just Cause 3 güncellemesi sayesinde oyuncuların şikâyet ettiği neredeyse tüm problemlerin çözümü sağlanacaktı. Zira en büyük problemin oyunun tüm versiyonlarında uzun yükleme süreleri olduğu biliniyordu. Hatta video kanallarına yüklenen videolarla 15 dakikayı bulan yükleme süreleri oyuncular için sabır taşırıcı son nokta olmuştu. Neyse ki durumun ciddiyetinin farkında olan Avalanche Studios elini çabuk tuttu. Kimsenin beklemediği kadar kısa bir sürede Just Cause 3 yaması yayınlandı ve sorunların ortadan kalkması kısmen de olsa sağlandı.

Just Cause 3 Yaması Ne İşe Yarıyor?

Just Cause 3 güncelleme yaması sayesinde oyunun versiyonu v1.02 sürümüne yükseliyor. Elbette yeni sürümde oyun hataları büyük ölçüde düzenlenmiş. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz.

  • Uzun yükleme süreleri büyük ölçüde düşürülerek kısaltıldı.
  • Oyun esnasında pencerenin yeniden boyutlandırılmasına yönelik sorunlar çözüldü.
  • Oyun içi çeşitli hata düzeltmeleri yapıldı.
  • Genel anlamda kararlılık çözümleri üzerine çalışmalar yapıldı.
  • Oyun dahilinde mini görevlerde yaşanan araçların kaybolması sorunu giderildi.
  • Çevrimiçi durumda istatistik ve optimizasyon anlamında ciddi çalışmalar yapıldı.

Just Cause 3 yaması toplam 132 MB boyutunda ve şuan için sadece PC sürümü için geçerli. Ancak geliştiriciler tarafından yapılan açıklamalar neticesinde oyunun PlayStation 4 ve Xbox One yamalarının da kısa bir sürede yayınlanacağı duyuruldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir