Jedilar Belirlendi!

Star Wars: The Old Republic

Sadece sinemanın değil oyun dünyasının da fenomenlerinden biri haline gelen Star Wars serisi bir çok farklı yapım ile karşımıza çıktı. Lego oyunları bile çıkan Star Wars serisine en iyi hayat veren firma ise şüphesiz Bioware firmasıdır. Son yıllarda yaptıkları oyunlar ile sektörün önde gelen firması haline gelen Bioware, özellikle Star Wars Kotor ile büyük beğeni toplamıştı. Bu oyun çoğu kaynakta hala en iyi Star Wars oynu olarak kabul ediliyor. Tabi bu durum Bioware’ın sıradaki Star Wars oyunu olan Old Republic ile değişebilir.

MMO ve Star Wars hayranlarının büyük sabırsızlıkla beklediği Old Republic için Jedi Knight sınıfı da olmak üzere bir çok sınıf açıklanmıştı. Bugün ise yeni bir açıklama yapan Bioware firması özelleştirilebilir karakter seçeneklerinin oldukça gelişmiş olacağı oyunda Jedi Knight sınıfının türlere ayrılacağını da duyurdu.

Jedi sınıfını seçtiğinizde savunma özellikleri bir hayli güçlü olan Guardian veya iki ışın kılıcı kullanmayı öğrenebileceğiniz Sentinel sınıfını seçebileceksiniz. Bu durum bize yine aynı dönemlerde (The Old Republic dönemi) geçen SW:KOTOR (Star Wars: Knights of the Old Republic) oyunlarını hatırlatmadı değil doğrusu. KOTOR oyun serisinde de Sentinel, Guardian ve Knight sınıflarından birini seçebiliyorduk. Sentineller, güç konusunda çok usta olurlarken, Guardian sınıfı ışın kılıcı kullanmada daha ustalaşırdı.

Star Wars the Old Republic MMO oyunu çıkana kadar SW KOTOR ile antreman yapabiliriz sanırım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir