İsim Şehir Bulmaca Yerli Mobil Oyun

İsim Şehir Bulmaca

Küçüklüğünden beri birçok kişinin zaman zaman oynadığı ve zevk aldığı bir oyundan yola çıkılarak hazırlanmış bir oyundan bahsedeceğiz bugün, İsim Şehir oyunu. Bu oyun Ibex Games tarafından yapılmıştır. İlk olarak Facebook için hazırlanmış olan bu oyun Andoid platformu için ayrıntılı olarak geliştirilmiştir. Oyun çocukların çok sevdiği ve unutamadığı isim şehir ile aynı şekilde işliyor.

İlk başta sisteme giriş yaptığınızda yeni bir oyun açıyorsunuz ve size bir harf veriyor. Bu harfi verdikten sonra sizden bu harf ile başlayan isim, şehir, ülke, başkent, ilçe, köy, renk, yemek, dizi, üniversite, otomobil markası, futbol takımı ve şirinler ile ilgili birer tane kelime istiyor. Normalde isim şehir denildiğinde akla ilk gelenler, isim, şehir, hayvan, bitki, şarkı ya da sanatçı gibi şeyler olurdu. Burada işi biraz daha büyütmüşler de kategorilerin sayısını artırmışlar. Burada istediğiniz herhangi bir ismi kullanmanız da mümkün ayrıca. Bunların hepsinden bir şeyler bulmak tabii ki de çok zor. Bu sebeple bunların arasından rastgele 7 adet kategori sizin için seçiliyor. Bu seçilenlerin hepsinden kelimeler bulmaya uğraşıyorsunuz.

Oyun halen geliştirilmekte ve buna siz de yardımcı olabiliyorsunuz. Henüz bazı cevapların doğru olmasına rağmen sayılmaması gibi durumlar yaşanıyor. Bunun ana sebebi de veri tabanının yeterince büyük olmamasıdır. Bunun için de eğer bir cevabın doğru olduğunu düşünüyorsanız onu yazdıktan sonra yanında bir kırmızı ok çıkıyor. Ona tıklayarak başvuruyu yapabilirsiniz. Bu sayede hem oyunun gelişimine katkıda bulunmuş olacaksınız hem de oyunu oynayarak eğeleneceksiniz. Eğer Facebook hesabınız ile giriş yaparsanız arkadaşlarınızla bu konuda yarışmanız da mümkündür.

Oyunda dahili bir klavye çıkıyor. Bu sayede cevaplarınızı çok daha rahat ve hızlı bir şekilde yazabilirsiniz. Kendi klavyesi ile sorun yaşayan kişiler de bu sayede rahat edebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir