İptal Edilmiş Bir Saints Row Oyunu Bulundu

İptal Edilmiş Bir Saints Row Oyunu Bulundu

 Saints Row serisi uzun yıllar boyunca oyun severlerin hatırlayacağı oyunları piyasaya sunmuştu. THQ tarafından yayınlanmak üzere geliştirilen bir Saints Row oyunu iptal edildi ve ardından herkes tarafından unutuldu. Bu olay 2009 yılında yaşanmış olmasına karşın bu süreçte yaklaşık 7 yıllık bir gecikmeyle bizlere ulaştı.

PSP platformuna üretilen bu oyun zamanında Volition firması tarafından geliştiriliyordu. THQ tarafından geliştirme süreci bu firmaya verilmişti. 1994 yılından buyana birçok oyuna imza atan geliştirici firma ne yazık ki zamanında teslim edemediği bu oyunu rafa kaldırmak zorunda kaldı. Bu süreç içerisinde batmasına rağmen Saints Row serisi için telif hakkını elinde bulunduran THQ herhangi bir yayınlama yapmaktan kaçındı. Yeni Saints Row oyunu bekleyenleriyle buluşamadan iptal olmuş oldu.

Geçtiğimiz günlerde ise oyunun aslında tamamlanmaya çok yakın olduğunu ve yayınlanmasının muhtemel gözüktüğünü bize kanıtlayan bir video yayınlandı. Video yayınlandıktan sonra aynı zamanda üretilmiş olan Saints Row: Undercover oyununun iptal edilmesine ilişkin mini bir açıklama da yer aldı. Bu açıklama neticesinde oyunun aslında yetişmemesinden ötürü değil serinin formatına uymadığı için iptal edildiği belirtilmiş.

Yayınlanan ufak bir video ile Saints Row: Undercover oynanış videosu kıvamında bir fragmanla karşımıza çıkıyor. Ne yazık ki artık bu seriye ilişkin bir oyuna ulaşma şansımız yoktur. Saints Row: Undercover fragmanı her ne kadar o günün şartlarında grafikler sunsa da birçok oyun severi heyecanlandırmayı başardı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir